Jump to content


ECS A780GM-A


spH3RiCal

Recommended Posts

  • Replies 49
  • Created
  • Last Reply

Πολύ μικρή αύξηση στην τάση...Απλά θέλει extre ψύξη στο chipset μιας και ζεσταίνεται πάρα πολύ!

Εδώ είμαι με 2πλο ψυγείο για τον επεξεργαστή και για το chipset. Κατά τα άλλα όπως προείπε ο junior -21- η μητρική πραγματικά δεν νιώθει, σκυλί είναι!

post-5359-1416073710,5053_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάει και παραπάνω, αλλά εγώ μιλάω για σταθερές καταστάσεις δίχως κίνδυνο, που δεν θα σου μείνει στο χέρι αν τον έχεις 24/7!

και όλα αυτά στα (μητρική + cpu) στα 2/3 της τιμής ενός cpu Intel @ 3ghz :D

I just love AMD :inlove:

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην το πας εκεί, γιατί και με έναν 2160 και μια οποιαδήποτε μητρική το 333*9 το έχεις...;)

2160 τέλος. μόνο 2180 πλέον και στα 60 γιούρια το κάνει λιιιιιιιιιίγο πιο ακριβή λύση...

Link to comment
Share on other sites

Eχω ενα προβληματακι.. Θελω να βαλω ψυκτρακια στα mosfets αλλα δε ξερω σε ποια απο ολα :tomato:

Η pic ειναι εδω

http://i125.photobucket.com/albums/p73/spH3RiCal/12.jpg

Σιγουρα θα μπουν στα 6 κοκκινα, αυτο που δε ξερω ειναι αν θα πρεπει να βαλω και στα πρασινα κατω απο τα κοκκινα η και σε αυτα αριστερα απο τη cpu. Επισης υπαρχει και ενα μωβ δεξια στο nb που ισως να θελει (αν δωσω ρευμα)..

Παιζει καμια ιδεα? :)

Link to comment
Share on other sites

Eχω ενα προβληματακι.. Θελω να βαλω ψυκτρακια στα mosfets αλλα δε ξερω σε ποια απο ολα :tomato:

Τι Chipset φοραει η συγκεκριμμενη ?????????

Βγαλε μια σωστη φωτο ρε συ, ζαλιστηκα να κοιταω αναποδα:wall::wall::wall::wall::p

Στην Thermalright ειδα ενα σωρο μαρκες, asus, gigabyte, msi, abit, evga, dfi. ECS πουθενα ομως. Εκτος και αν ειναι συμβατη με καποια αλλη.

Link to comment
Share on other sites

κλασσικό φαινόμενο amd melkon ;)

Βρίσκεις το όριο του επεξεργαστη (που συνήθως δεν είναι ικανοποιητικό)---> είσαι έτοιμος να πας 1 click πιο πάνω--> δεν ανεβαίνει ούτε 1 fsb!

3 κομμάτια windsor που πέρασαν απο τα χέρια μου δεν ξεπέρασαν το όριο που τους έπιασα.

Γι'αυτό αν δείς τον phenom σου συγκριτικά και χαρούμενος πρέπει να σε!

Είναι εντελός στο κομμάτι αν θα σου κάτσει το overclock στην amd.

Στο κομμάτι του cpu και στην μητρική που έχεις!

Εγώ πχ με dfi ανεβηκα παραπάνω απο asus.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.