Jump to content



SAMSUNG 2693HM αξίζει?


The_Blade

Recommended Posts

Ναι, πρέπει να χαμηλώσεις τη φωτεινότητα για να γίνει ανεκτή.

Το αν αξίζει ή όχι εσύ το ξέρεις. Εάν είχα βαθύ και ανοιχτό γραφείο θα την έπαιρνα.

Επίσης δε θα χρειαστεί να ανοίξεις καλοριφέρ το χειμώνα, η Samsung θα κάνει τη δουλειά της :crazy_pilot:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νομιζω οτι αυτη η οθονη ειναι 25,5 ιντζες,οχι 26 που λεει.Αν την εχεις παρει θα ξερεις...

Εγω θα σου προτεινα αυτη http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1082426&HYOTHONESDIAGONIOS=24+inches&category=69978102&catalog=23.Οχι επειδη εχω την ιδια,αλλα λογο αντιθεσης κ διαφορας μεγεθους στα pixel.Κατα τα αλλα στην 24αρα ψινεις κ το αυγο σου!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μαζί με την 2493 πρέπει να είναι οι καλύτερες gaming οθόνες αυτή τη στιγμή με πρακτικά μηδενικό lag. έχουν πάνω όλες τις απαραίτητες συνδέσεις, βάση με ρύθμιση καθ ύψος Portrait mode, πολύ καλό σχέδιο design. Οι γωνίες θέασής τους όμως από όσες έχω δεί είναι απλά τραγικές, το ίδιο και για τις Τ240, Τ260. Υποκειμενικά βέβαια, σε καλής ποιότητας ΤΝ δεν θυμάμαι να το έχω ξαναδει τόσο έντονα.

Link to comment
Share on other sites

Dorian έχεις δίκιο στα όσα λες και μιας και την έχω απλά να διαφωνίσω στο ότι αυτό που λες ισχύει μόνο για τις κάθετες γωνίες θέασης μιας και στις οριζόντιες είναι αρκετά καλή σε σχέση με άλλα μοντέλα που έχω δει.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα...:

Απ' ότι διάβαζα η 2693ΗΜ όντως ψήνει και απ'ότι είδα στα specs τους οφείλεται στην μεγαλύτερη λάμπα και στα περισσότερα cd/m2, με αποτέλεσμα το monitor να καίει 110W...

Από την άλλη υπάρχει η 260 της samsung η οποία είναι το ίδιο panel ακριβώς με την μισή όμως κατανάλωση (60W) και δεν υποστηρίζει pivot...

Σκέφτομαι να πάρω δυο monitor για dual monitor setup και το SM260 είναι ιδανικό λόγο μεγέθους και τιμής και λογικά δεν έχει τα προβλήματα θερμότητας του 2693HM...

Οπότε, το τελευταίο που με απασχολεί είναι αν τα χρώματα και η ποιότητα γενικότερα της εικόνας είναι περισσότερο από ικανοποιητικά ή απλά κακά ως μέτρια, οπότε να περιμένω λίγο καιρό για κάποιο καινούργιο μοντέλο...

Απ' όσους το έχουν ήδη, τι λέτε μετά από τόσο καιρό συμβίωσης...?

Link to comment
Share on other sites

Η 2693HM είναι καλοριφέρ, αν έχεις όμως βαθύ γραφείο πιστεύω ότι δε θα έχεις πρόβλημα. Στο λίγο καιρό που την είχα, μου είχε αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις -εκτός από τη θερμότητα βέβαια-

Link to comment
Share on other sites

εγω την εχω στο 0.5 μετρα μπροστα μου και ειμαι κομπλε απο μεγεθος αλλα και απο ζεστη!

Μπορει να την συνηθησα, τι να πω....το Monitor τα σπαει το προτεινω με χιλια!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.