Jump to content



Αναβάθμιση η αναμονή


johnykathy

Recommended Posts

Αγγελε με 8800GT sli θα εχεις τρελλο bottleneck απο επεξεργαστη και η διαφορα που θα δεις θαναι αστεια εκτος αν πχ παιζεις με 8χ antialiasing..(6600 +8800gts sli εδω)...Στην θεση σου θα επαιρνα οπως και δηποτε νεο επεξεργαστη.Τωρα αν επιμενεις για sli το 485αρι σε καλυπτει μια χαρα .Εχε επισης υποψη σου οτι με sli "χανεις" 512 ΜΒ ram αν εχεις 32 bit λειτουργικο

Nikmark,κατι τυπους σαν κ εσενα προσεχω μην πατησουν το ποδι τους σπιτι μου την πρωτοχρονια :hehe:.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 44
  • Created
  • Last Reply

ναι το sli με 8800 το εγκατεληψα οριστικα τοτε τι λες για 4850 ή 3870χ2? αξιζει?απο το κοστος τους αφαιρω αυτα που θα παρω πουλωντας την 8800.Αν δεν αξιζει το αφηνω ως εχει.

Link to comment
Share on other sites

βασικά όπως σου τα είπε ο τσάκωνας είναι... θα έχεις bottleneck και θα δεις ότι δεν άξιζε, επίσης μην ξεχνάς ότι και η 3870x2 είναι στην ουσία 2 κάρτες σε ένα pcb άρα είναι το ίδιο και το αυτό. γνώμη μου είναι αν όντως δεν σου φτάνει με τπτ η 8800GT να πάρεις άλλη μια μεταχειρισμένη σε πολυυυ καλή τιμή και να δώσεις λίγα λεφτά ακόμα και να πάρεις έναν ποιο γρήγορο cpu, πιστεύω θα βγεις κοντά στο budget που θέλεις να διαθέσεις.

Πάντως επειδή έχουμε τις ίδιες γενιές cpu (Κ8) απορώ γιατί δεν σου φτάνει η 8800, και εγώ την ίδια έχω όπως βλέπεις και δεν είναι και OC :\ και μέχρι στιγμής παίζω τα πάντα άνετα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.