Jump to content



Καρτα γραφικων για αναλυση 1280χ1024


Robertox25

Recommended Posts

παιδες εχω την 3870 με 512mb ddr4... τα ρολογια της ταχω 830/1320...

παιζω στην παραπανω αναλυση...

πιστευεται πως 8απρεπε ν'αλλαξω καρτα...

τραβηξα μια φρικη οταν φορτωσα το gta iv στο pc μου..

εχω το εξης μηχανημα:q9300@3.2

4giga ram

vista x64 sp2

samsung 226bw (παει μεχρι 1680χ1050)

αν μου πειτε να αλλαξω καρτα θα ηθελα να μου προτεινεται κιολας...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πρέπει να παίζεις και να έχεις γενικά ανάλυση την max της οθόνης σου, οπότε το θέμα είναι αν φτάνει η 3870 για 1680*1050...

Θα έλεγα ότι την παλεύεις, αλλά αν μπορείς να πας σε καμιά 4850 καλό θα ήταν.

Στο GTA διαφορά μεγάλο δεν θα δεις, είναι γενικά κακογραμμένο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι κακογραμενο το παιχνιδι απλα εχει πολυ μεγαλες απαιτησεις.Θελεις καρτα γραφικων με τουλαχιστον 1gb μνημη και πιστευω CPU Ε8400 και πανω οπως και Quad cpu αντιστοιχα για να παιζει αερατα χωρις κοληματα....

Link to comment
Share on other sites

Με άλλα λόγια είναι κακογραμμένο για να απαιτεί τέτοια με γραφικά που είναι υποδεεστέρα από άλλα παιχνίδια με αισθητά μικρότερες απαιτήσεις.

Γενικά το συγκεκριμένο παιχνίδι δεν θα το είχα σαν benchmark ούτε στον Gray 2.

Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικα ειναι πολυ καλυτερα απο ολα τα GTA που εχουν βγει και απο πολλα παιχνιδια αρκει να το δεις με τερμα γραφικα και θα καταλαβεις...Εξαλου δες τις κριτικες του game για να καταλαβεις ποσο καλο game ειναι....Οι δημοσκοπησεις τα λενε ολα :)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι η 3870 είναι μια χαρά για αυτές τις αναλύσεις.

Απλά υπάρχουν κάποια παιχνίδια που έχουν παράλογες απαιτήσεις και δε νομίζω οτι αξίζει να αλλάζουμε κάρτες μόνο και μόνο για 1-2 παιχνίδια.

Μια HD4850 είναι σαφώς γρηγορότερη κάρτα βέβαια. Πραγματικά best buy στα €140 που μπορείς να τη βρεις. Θές όμως να μπεις στη διαδικασία αλλαγής κάρτας?

Link to comment
Share on other sites

Τα γραφικα ειναι πολυ καλυτερα απο ολα τα GTA που εχουν βγει και απο πολλα παιχνιδια αρκει να το δεις με τερμα γραφικα και θα καταλαβεις...Εξαλου δες τις κριτικες του game για να καταλαβεις ποσο καλο game ειναι....Οι δημοσκοπησεις τα λενε ολα :)

Δεν έχει κάτι να λέει αυτό. Το παιχνίδι είναι φοβερό, αλλά κακογραμμένο όσον αφορά το 3d scaling και τις απαιτήσεις που έχει σε system resources. Όπως και το crysis ήταν φοβερό παιχνίδι και το ίδιο ή περισσότερο κακογραμμένο. Μην μπλέκεις το ένα με το άλλο man...:T:

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει όμως την οθόνη , πάρε κάτι για αυτήν και όχι για ανάλυση που κάνει κακό και στα μάτια σου.

Απο εμένα μία 4870 έστω και την 512ΜΒ μιάς και δεν έχεις πεί για budget.

Αλλιώς μία 4850, αλλά με καμμία μήν περιμένεις και θαύματα στο GTA...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.