Jump to content


Ati 4850 και no signal


feanorian82

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα!

Παρέλαβα ένα σύστημα φρέσκο φρέσκο με τα παρακάτω

Core 2 duo 8400

4 giga ddr2

2x640 sata

Asus 4850

και για λειτουργικό Vista 64bit

Όλο χαρά έβαλα να δοκιμάσω παιχνιδάκια. το πρόβλημα: μετά από λίγο (τυχαίο) gaming σε crysis, nfsu χάνεται η εικόνα, η οθόνη λέει no signal, ο ήχος κολλάει και τελικά θέλει hard reset... Με λίγο googling δεν έβγαλα άκρη. Άλλοι λένε οι drivers, άλλαξα 4-5 εκδόσεις. Άλλοι πάλι λένε θερμοκρασίες. Μετά το crash στο reboot εχει 45-50 ο cpu και 65-70 η gpu. Νομίζω ότι είναι υποφερτά. Το έχει αντιμετωπίσει κανείς σας; Λέτε να φταίει το Aero? Το άκουσα κι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργει το VPU recover της ΑΤΙ? σου κανει ρεσετ? κι εμενα η 3870 μου εκανε κατι τετοια κουλα- παγωνε σε ανυποπτους χρονους, αλλες φορες μολις ανοιγα τον υπολογιστη, αλλες φορες μετα απο κανα 10λεπτο παιχνιδιου- και την εστειλα πισω για ελεγχο. αλλα καθε φορα που παγωνε η εικονα δουλευε το VPU recover και επανεφερε την εικονα μετα απο 10-15 δευτερολεπτα. εσενα δεν το κανει αυτο? η μηπως δεν ειναι ενεργο?

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι το πρόβλημα είναι εκεί. Freezarei όλο το σύστημα. Ο ήχος μπαίνει σε loop και δεν αποκρίνεται τίποτα. Τώρα το πήγα στο πλαίσιο. Άντε να δω τι θα πουν. Παίζει αντικατάσταση αν δεν μπορέσουν να επαναλάνουν το πρόβλημα; Δεν το έχω ούτε 5 μέρες το σύστημα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έτσι, V for Ventouza!!!!!

Γενικά εγώ τις ATi δεν τις εμπιστεύομαι.

Μόνο στο Wii δουλεύει απροβλημάτιστα, και εκεί γιατί δεν έχει drivers!!!!!

Τα ιδια προβληματα τον προηγουμενο νοεμβριο τα ειχανε ενα σωρο κατοχοι 8800gt μαζι τους κι εγω, προσωπικα εκανα RMA 2 καρτες στο πλαισιο, (η 2η κιολας ειχε πολυ καλες θερμοκρασιες) επειδη ειχα παρομοια προβληματα σταθεροτητας, μην ξεχναμε πως και αυτο το καταραμενο unified shader architecture απ'την σειρα 8xxx και μετα εεχει σπασει τα νευρα οσων θελουν να παιξουν παλια παιχνιδια http://www.thelab.gr/showpost.php?p=675576&postcount=191. Ειναι χαζο να εχει καποιος τυφλη εμπιστοσυνη ή το αντιστροφο σε ati/nvidia και οι 2 βλεπουν τον κοσμο σαν πειραματοζωα / beta testers

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.