Jump to content



PSU - Modular - Ερώτηση


Lunabel

Recommended Posts

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

Λοιπόν έχω την εξής ερώτηση για όποιον μπορεί να απαντήσει! τελευτέα πήρα την 4870x2,

που θέλει 1x 6-pin και 1x 8-pin καλώδιο για ρεύμα, έχω το ocz 780w modxstream τροφοδοτικό

το οποίο δε βγάζει 8-pin αλλά υπάρχουν υποδοχές παρακάτω επειδή είναι modular και έχω καλώδιο από coolermaster psu m520 που είχε 8-pin και λογικά ταιριάζει.

Αν όντως ταιριάζει και το βάλω, θα είναι όλα εντάξει η θα βάλω φωτιά και θα τα κάψω όλα? :innocent:

PSU

Ports2.JPG

Cable

file1198064753315.jpg

Ευχαριστώ!

P.S Τώρα το έχω με τον αντάπτορα που δίνει μέσα η 4870x2 αλλά δε μου αρέσει!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω ότι θα έχεις πρόβλημα δεν κάνεις δα και τίποτα το επικίνδυνο, απλώς παίρνεις έναν αντάπτορα από ένα τροφοδοτικό και το βάζεις σε κάποιο άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω ότι θα έχεις πρόβλημα δεν κάνεις δα και τίποτα το επικίνδυνο, απλώς παίρνεις έναν αντάπτορα από ένα τροφοδοτικό και το βάζεις σε κάποιο άλλο...

Αν όμως η άλλη εταιρία έχει διαφορετική διάταξη στα καλώδια στο βύσμα πάνω στο τροφοδοτικό... :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει ΠΡΙΝ κάνεις οτιδήποτε να δείς τί διάταξη έχουν οι υποδοχές πάνω στα 2 τροφοδοτικά.

Δηλαδή τί αντιστοιχεί σε κάθε καλώδιο γιατί μπορεί να είναι ίδια σαν σύνολο pins, ΑΛΛΑ η κάθε εταιρεία να έχει σε διαφορετικές θέσεις τα ρεύματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως η άλλη εταιρία έχει διαφορετική διάταξη στα καλώδια στο βύσμα πάνω στο τροφοδοτικό... :sorry:

Τώρα που το λες σαν να έχεις δίκαιο....

Θα έχει πρόβλημα όμως αν το δοκιμάσει, δηλαδή μπορεί να καεί καμιά κάρτα ή απλώς δεν θα περνάει ρεύμα;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει ΠΡΙΝ κάνεις οτιδήποτε να δείς τί διάταξη έχουν οι υποδοχές πάνω στα 2 τροφοδοτικά.

Δηλαδή τί αντιστοιχεί σε κάθε καλώδιο γιατί μπορεί να είναι ίδια σαν σύνολο pins, ΑΛΛΑ η κάθε εταιρεία να έχει σε διαφορετικές θέσεις τα ρεύματα.

ωχ :help1:

ούτε που ξέρω πως το βλέπω αυτό, το καλώδιο ειναι από Coolermaster M520W και το psu μου είναι OCZ modxstream 780W και δεν τα λέει πουθενά αυτό στο κουτάκι τουλάχιστον. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.