Jump to content



ΟΤΕ και ταχύτητα conex


VIL

Recommended Posts

Έχω connx 4mb.Είμαι πολύ υπομονετικός οπότε δεν με πειράζουν τα σκαμπανευάσματα

Καθαρά απο περιέργια και μόνο:

Adsl.gr speed test:

score 3560kbbs

Out.gr speed test:

Ε,δεν περίμενα ποτέ κάτι τέτοιο ούτε για πλάκα,έλιωσα!

lolkv6.th.jpg

speedtest.net

381582445.png

Το τελευταίο με το up δεν μου άρεσε και πολύ

Link to comment
Share on other sites

Πέστε μου ρε παίδες γιατί θα με τρελάνουν:crazy: αυτοί στον ΟΤΕ, όταν έχω σύνδεση 1024 πόσο νταουνλόουντ και πόσο απλόουντ θα πρέπει να έχω?

Τώρα έχω νταουν 165, και απ 7 είναι σωστό? αυτοί μου λένε ναι είναι σωστό.

Μέχρι χθές είχα 850 νταουν και απ 105, αυτό είναι λάθος?

Σύνδεση 1024?

Δηλαδή 1024Kbit/sec?

Αυτό μεταφράζεται σε μέγιστη ταχύτητα 1024/8=128Kbyte/sec.

Μήπως στον ΟΤΕ νόμιζαν ότι μιλάς για kbyte/sec και γι αυτό σου είπαν ότι είσαι ΟΚ.

Αλλά εσύ έχεις σοβαρό πρόβλημα. Βάλε το στις βλάβες.

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεση 1024?

Δηλαδή 1024Kbit/sec?

Αυτό μεταφράζεται σε μέγιστη ταχύτητα 1024/8=128Kbyte/sec.

Μήπως στον ΟΤΕ νόμιζαν ότι μιλάς για kbyte/sec και γι αυτό σου είπαν ότι είσαι ΟΚ.

Αλλά εσύ έχεις σοβαρό πρόβλημα. Βάλε το στις βλάβες.

Ναι αυτό μου είπανε, τους έδωσα και τα αποτελέσματα που σας έχω δώσει, και μου είπαν ότι τώρα είσαι εντάξει.

Αν είναι δυνατόν μάλλον έπεσα σε (φωστήρα) άλλα του έλεγα και άλλα καταλάβαινε, τελικά το έδωσα στις βλάβες.

Σήμερα πάμε καλά για κοιτάτε:

381745646.png

Link to comment
Share on other sites

381431540.png

Τι να κάνω ρε παίδες? τι να κάνω τέτοια περίπτωση δεν έχω ξαναδεί:suicide::help:

και το ρούτερ κανονικά στα 928 και 116

αΠΟ ΤΙ ΒΛΕΠΩ.....

η ΓΡΑΜΜΗ ΣΟΥ ΜΑΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ...

Φενεται απο της μεγαλες διαφορες που μας εδειξες...(μια 800,μια 120,250...κλπ)..

Λογικα ειναι καλωδιακο το προβλημα αλλα δεν μπορω να πω με σιγουρια αν δεν ξερω ποσο μακρυα ειναι το DSLAM απο σενα και τι αλλο υπαρχει ενδιαμεσα (αν εισαι σε μονοκατοικια,πολυκατοικια κλπ..)αν εχει προβλημα το ρουτερ σου,καποιο βυσμα δεν παταει καλα,υγρασια στο καλωδιο.....και πολλα αλλα που πρεπει να ελεγχθουν πρωτα...

Για να μη Συχρονιζει σωστα σε μια 1000αρα συνδεση κατι πολυ σοβαρο ειναι αφου τετοιες συνδεσης για πλακα της κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό μου είπανε, τους έδωσα και τα αποτελέσματα που σας έχω δώσει, και μου είπαν ότι τώρα είσαι εντάξει.

Αν είναι δυνατόν μάλλον έπεσα σε (φωστήρα) άλλα του έλεγα και άλλα καταλάβαινε, τελικά το έδωσα στις βλάβες.

Σήμερα πάμε καλά για κοιτάτε:

381745646.png

Κοιτα και στο http://www.adslgr.com/ εχει και εκει τεστ.. http://www.adslgr.com/features/SpeedMeter/

Το ping σου δεν ειναι και πολυ καλο....φαντασου απο σπαρτη εγω εχω 11 με 12ms σε αυτο το τεστ που μας δειχνεις.

Link to comment
Share on other sites

Spartiatis σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σου.

Έκανα τέστ και μου βγάζει το ADSLgr Speed Meter Καθαρή ταχύτητα 936 και μικτή 1029

Σε μονοκατοικία είμαι και το DSLAM απέχει από εμένα 300 μέτρα, μάλλον θα πρέπει να είναι η γραμμή γιατί είναι 25 χρόνων.

382159432.png

Και μία σημερινή μέτρηση από το speedtest

Εάν έχεις και εσύ την ίδια σύνδεση δώσε ένα δικό σου speedtest

Link to comment
Share on other sites

Spartiatis σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σου.

Έκανα τέστ και μου βγάζει το ADSLgr Speed Meter Καθαρή ταχύτητα 936 και μικτή 1029

Σε μονοκατοικία είμαι και το DSLAM απέχει από εμένα 300 μέτρα, μάλλον θα πρέπει να είναι η γραμμή γιατί είναι 25 χρόνων.

382159432.png

Και μία σημερινή μέτρηση από το speedtest

Εάν έχεις και εσύ την ίδια σύνδεση δώσε ένα δικό σου speedtest

Οχι φιλαρακο...εχω 24αρα ...

Παντος να ξερεις...

Το Upstream πρεπει να συχρονιζει στην.."ονομαστικη" τουλαχιστον ταχυτητα που πληρωνεις ...ειδικα σε 1000αρα...αν οχι εχεις μαλλον πολυ θορυβο η γενικοτερα απωλεια γραμμης.

Δειξε μας με ενα screenshot to setup του ρουτερ σου (καλυψε το username αν θελεις) να δουμε μηπος εχεις κανει κανα λαθος σε κανα πρωτοκολο,,κλπ....

Εδω ενα τεστ για το Downstream Attenuation (dB) οπου βαζεις την τιμη που βλεπεις στο status της γραμμης σου μεσα στο ρουτερ και βλεπεις τη ταχητητα θα ΠΡΕΠΕΙ να εχεις βαση αυτου.

http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php

Και μια ερωτηση...

Εκτος απο χαμηλες ταχυτητες ....διακοπες σου κανει ??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.