Jump to content



Novatel MiFi


Jaco

Recommended Posts

H novatel wireless θα ρίξει αρχές του έτους στην αγορά τον Wireless Mifi, έναν portable wifi router δηλαδή με δυνατότητα 3G...

155166-MiFi%20for%20Web_original.jpg

O router θα δέχεται μια κάρτα sim οποιουδήποτε provider, αρκεί να είναι ενεργοποιημένο το 3G της και θα λειτουργεί σαν wifi router, οπότε θα μπορούν να συνδέονται laptops και pda στο internet... ωραία συσκευή αν ταξιδεύουν μαζί πάνω από δυο άτομα με laptop και θέλουν πρόσβαση στο internet...

Link to comment
Share on other sites

λολ ρε...

H πλάκα πια είναι κοίταζα για 3G συνδέσεις, για ζέσταμα για το router-άκι και πέφτει το μάτι μου στο ADSM της Wind...

Απλά είναι αστείοι οι τύποι... τσέκαρε το link ή διάβασε εδώ..

* Πολιτική ορθής χρήσης: Μέγιστη μηνιαία χρήση 30 GB για αποφυγή κακόβουλης χρήσης της υπηρεσίας. Στην περίπτωση που κάποιος υπερβεί το παραπάνω όριο, η εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα να διακόψει την υπηρεσία χωρίς καμία προειδοποίηση.

Για περιήγηση στο internet και απλή χρήση e-mail, η μέση μηνιαία χρήση δεν ξεπερνά τα 500MB. Μόνο στην περίπτωση που κάποιος κάνει μη ορθή χρήση της υπηρεσίας («κατεβάζει» ταινίες, μουσική κλπ. 8 ώρες ημερησίως, 7 μέρες την εβδομάδα) , μπορεί να ξεπεράσει το μηνιαίο όριο των 30 GB.

Η χρέωση εξακολουθεί να γίνεται ανά 1ΚΒ. 1ΜΒ= 1024Kb και 1GB = 1024MB.

Τι λέτε ρε παίχτες...? Δηλαδή σας πληρώνω 49€ το μήνα ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ (=30GB νέα έννοια του απεριόριστα) και μου την λέτε ότι είμαι πολιτικά ανορθόδοξος (3G-κουμούνι) και μου το κόβετε...? LOL... :hehe: Άντε γειά...

Link to comment
Share on other sites

Jaco δεν φτάνει το ασύρματο φάσμα για όλους.

Σκέψου ότι για εσένα που λιώνεις στο κατέβασμα η Wind μπορεί να χάσει 100 - 1000 συνδρομητές που δεν μπορούν να πάρουν τηλέφωνο.

Πίστεψέ με, δεν τη συμφέρεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ναι, αλλά ας μην λένε "ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ" και το τονίζουν και μετά σε λένε και ανορθόδοξο... μπορούν να πουν μέγιστο 30GB και αν πιάσουμε κλεψιμέικα κόψιμο, ίσα και σταράτα...

αλλά όμως και να μην κόβουν domains, όπως πχ το rapidshare γιατί κάποιοι το χρησιμοποιούμε και για την δουλειά μας... το τελευταίο δεν λέω ότι το κάνουν και δεν ξέρω κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.