Jump to content



DELL S2409w Mini Photo-review-Εντυπωσεις


ProPitsiriko$

Recommended Posts

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply
από input lag τι λεει?

Απο οσο βλεπω δεν μπορω να το παρατηρήσω..αν και εκανα διαφορα κουλά στα παιχνιδια μπας και παρατηρήσω αλλα παπαλα..ολα κυλούσαν ομαλα...:fun:

οχι και ασχημη @ουναρα θα ελεγα καλοριζικη

tnx μεγαλε

την εχει ρυθμισει κανεις?

Τι εννοει το αφεντικό ? :(

Link to comment
Share on other sites

ProPitsiriko$ μεγειά και από εμένα...

Γιατί δεν έβγαλες όλες τις γωνίες θέασης? Ειδικά η κάτω γωνία θεωρώ ότι είναι τρομερή έλληψη.

Εδω εισαι...

15022009401.jpg

15022009400.jpg

Οπως παρατηρείτε δεν θα την βλεπετε απο πολυ χαμηλα...35-40 εκατοστα πιο κατω ειναι τραβηγμένες οι φωτο :turn:

Link to comment
Share on other sites

παντως ψαξου με ρυθμισεις γιατι δεν ειναι σχεδον ποτε σωστα ρυθμισμενες οι οθονες εγω τωρα πηρα μια lg22 και ηταν χαλια με calibration και με τις ρυθμισεις της οχι τπτ τρελο μην φανταστεις ειδα τεραστια διαφορα.:triniti:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Την αρχή της εβδομάδας, εκμεταλλεύτηκα την προσφορά του you.gr που έδινε την οθόνη στα 219 Ευρώ! Την παρέλαβα μέσα στην εβδομάδα αλλά λόγω έλλειψης χρόνου χθες και σήμερα κατάφερα να την δω..

Δεν ξέρω από που να ξεκινήσω και που να τελειώσω. Έρχομαι από sony 17άρα 6ετίας και με το που άνοιξα το κουτί κατάλαβα με τι μεγάλο "μωρό" είχα να κάνω. Ευλαβικά την ξετύλιξα και την έβαλα στο υπάρχον pc, με μια 3870 ώστε να δω το φως μου. Στη κυριολεξία ένιωσα σαν να άλλαξα μάτια.. η μετάβαση από 17" σε 24" αλλά κι από 1280x1024 σε 1920x1080 είναι σαν να έχεις μυωπία στο 5 και κάνεις επέμβαση και πάει στο 0. Πόσο μάλλον σε εμένα που έχω ήδη 0, φανταστείτε για τι διαφορά μιλάμε..

Έχει υπέροχα χρώματα, είναι πολύ φωτεινή (οι ρυθμίσεις του propitsirikou μου φαίνονται πολύ φωτεινές) και με το που κάθισα μπροστά της, ένιωσα πως έβλεπα μέσα από παράθυρο.. την ρύθμισα σε λιγότερο από λεπτό, με Brightness : 60

Contrast : 68 και Preset Modes: Cool και αμέσως είδα ότι περίμενα να δω.. (νομίζω)

Παιχνίδια δεν έχω παίξει ακόμα γιατί με την 3870 και με το νέο pc να φτιάχνεται ήδη, το θεώρησα δώρον άδωρο.. η ποιότητα στα χρώματά της όμως, λίγο HD video 1080p που είδα αλλά και γενικά ο τρόπος που παρουσιάζει τα γραφικά είναι πολύ ανώτερος των 219 ευρώ!!!! Το 2003 είχα δώσει 500 για την 17" sony.. άνετα έδινα τόσα και για την dell!!! Είναι μακράν η μεγαλύτερη αναβάθμιση που έχω κάνει και η καλύτερη σε θέμα απόδοση/τιμή.. νιώθω σαν να άλλαξα εποχή στα pc! Όλα αυτά βέβαια ως τα μέσα της εβδομάδας που θα ζήσω την εμπειρία των x25-m σε raid0... :yes2::hi:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Σε όλα τα carefour υσχίει και από ότι έμαθα έχουν αρκετά κομμάτια.

Εγώ πήρα 2 πάντως :smoke:(μια δώρο για τον αδερφό μου)

Και κάπου εκεί κοντά είχε και μια που τελείωνε σε wpf/wfp ή κάτι τέτοιο...:offtopic2:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.