Jump to content



nVidia GeForce GTX 295


Ekrizoths

Recommended Posts

απο την αρχη ανεφερα το 3D κομματι,αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας στην τελικη,ειναι οτι μπορει να υπαρχει μια καρτα που να αφηνει την nVidia πισω σε καποιον τομεα,αλλα οχι σε γενικο επιπεδο,διοτι παντα ηταν ενα βημα μπροστα με τις καινοτομιες της στον χωρο. και μαλιστα αυτο με τα λευτα και την αποδοση μην το λες,μπορω εγω να παρω δυο φτηνετερες nvidia και να της βαλω σε sli και να εχουμε τις ιδιες επιδοσεις :)

Link to comment
Share on other sites

απο την αρχη ανεφερα το 3D κομματι,αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας στην τελικη,ειναι οτι μπορει να υπαρχει μια καρτα που να αφηνει την nVidia πισω σε καποιον τομεα,αλλα οχι σε γενικο επιπεδο,διοτι παντα ηταν ενα βημα μπροστα με τις καινοτομιες της στον χωρο. και μαλιστα αυτο με τα λευτα και την αποδοση μην το λες,μπορω εγω να παρω δυο φτηνετερες nvidia και να της βαλω σε sli και να εχουμε τις ιδιες επιδοσεις :)

σίγουρα.. σε Χ58 , γιατί μέχρι πρότινως, ήσουν ανα-γκασμα-ίνος να έχεις nvidia chipset , το οποίο θα βόλευε ιδαίτερα αυτή την εποχή μεν.. (κρυο γαρ..) είχε υποδεέστερο memory controller δε.. , χωρις να συζητησουμε καν το overclockability του..

Link to comment
Share on other sites

μπραβο.γιαυτο εχεις και 8800gtx στην υπογραφη σου.τοτε εγω εχω uknown cpu που τον εχω στα 3,8 μιας και δεν υπαρχει τετοια εργοστασιακη συχνοτητα.LOL

το θεμα μας δεν ειναι αυτο ομως.ουτε το 3δ ουτε η 8800gtx ουτε το SLI

Το θεμα ειναι η 295..

Εμενα δε με ενθουσιασε απο τα πρωτα αποτελεσματα του guru3d

Link to comment
Share on other sites

1) Έχω παίζει 3-D Games και μπορώ να πω πως είναι απλά άθλιο να χάνω όλη την πιστότητα των χρωμάτων, μόνο και μόνο για ένα ψευδο-τρισδιάστατο εφέ. Ντάξει, σε βάζει μέσα στο παιχνίδι και σε εκπλήσσει ορισμένες φορές, αλλά δε θα άλλαζα το gaming στην 30άρα με το 3-D Stereo...

2) H 4870X2 είναι αντικειμενικά αυτή τη στιγμή, η καλύτερη GPU που υπάρχει. Όταν βγει η GTX 295, ίσως να είναι εκείνη η καλύτερη. Η GTX 280 είναι λίγη για εμάς τους λίγους που έχουμε 30άρες.

3) Αυτό που λες περί κόστους και το να βάλεις 2 φτηνές nVIDIA σε SLi, το ίδιο γίνεται και με ATi ;)

4) Όσο για τις καινοτομίες στο χώρο των γραφικών, ψάξε για το τι έχουν κάνει οι μηχανικοί της 3DFX και για τις 2 εταιρείες ;)

Link to comment
Share on other sites

γουστα ειναι αυτα,,,αλλα δοκιμασε να πεξεις και στην 30αρα... εγω στην 26αρα νιωθω λες και ζω σε αλλον πλανητη χουχου

τωρα αυτο με Sli kai Crossfire δεν το ενοουσα ετσι,ενουσα να παρω 2 καλες καρτες Nvidia που μαζι να κοστιζουν κοντα στην τιμη της 4870X2 και θα ειχα τις ιδιες σχεδον επιδοσεις και θα γλιτωνα και καποια λευτακια :D

Link to comment
Share on other sites

μπραβο.γιαυτο εχεις και 8800gtx στην υπογραφη σου.τοτε εγω εχω uknown cpu που τον εχω

Το θεμα ειναι η 295..

Εμενα δε με ενθουσιασε απο τα πρωτα αποτελεσματα του guru3d

Γιατι το λες αυτο?Δηλαδη ποσο παραπανω θα επρεπε να βγαινει στα τεστ που εχουν κανει στα review?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο?Δηλαδη ποσο παραπανω θα επρεπε να βγαινει στα τεστ που εχουν κανει στα review?

κοιταξε , η αληθεια ειναι οτι για ενα διαστημα ειχα χασει επαφη με δαυτα.Δηλαδη μπορει να τα βλεπω και λαθος.

οποτε με μια ματια και πρωτη επαφη με το guru3d , περιμενα κατι παραπανω στη διαφορα με την 4870x2

Πως να το πω.θεωρητικα θα πληρωσεις παλι 2 καρτες , για μια λιιιγο καλυτερη απο την 4870χ2?

και σιγα τα βρασμενα λαχανα.επειδη ολα τα διαγραμματα μπορει να την βγαζουν 1-2-5-10φπς παραπανω απο την 4870χ2 σημαινει οτι ειναι και κυριαρχος ;

Link to comment
Share on other sites

και οπως ολα τα καλα παιδια ξερουν οταν θα βγουν και οι καταλληλοι drivers θα σπ3ιρ3ι η συγκεκριμενη "καρτουλα"

ποια η 4870x2? το sideport...?

σιγα....ουτε 1 fps παραπάνω δεν θα δωσει...

ασε που αν ειναι να δωσει κατι παραπάνω θα το βαλουν σε καμια καινουρια καρτα...

παιζει να ειναι και τπτ τεχνητο leak για hype.

εδω οι αλλοι εδω και 3 χρονια ξεκολλουν και ξανακολλουν αυτοκολλητα με αλλα ονοματα στις ιδιες καρτες

στην ΑΤΙ θα δωσουν τσαμπα επιδoσεις (μεσο hw) απο το πουθενα?

Link to comment
Share on other sites

η 295 φιλοc , και 1 ΦΠΣ?

πασο,

οχι το 1φπσ πηγαινε στο sideport....νομιζα ελεγες για τους drivers της ΑΤΙ που θα αφηναν 5gb bandwith παραπανω και κατι τρεχει...

Edit: To καλο με την 295 ειναι οτι δεν θα εχει απ οτι φαινεται την υπεραξια*** "της πρωτοεμφανιζομενης" + όλες οι αλλες απο κατω θα πεσουν ενα σκαλοπατι στις τιμες....

ήδη στο εξωτερικο βρισκουν GTX280 με κοντα 330e...

*** βεβαια αν εβαζαν μεγαλο αρχικο καπελο στην 295...και τους μιλουσαν το καλοκαιρι για δχ11 win7 ρεντυ hw

θα τους κυνηγουσαν....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.