Jump to content



Recommended Posts

Εγώ έχω πρόβλημα με τα ελληνικά, και εξηγούμαι:

ότι πρόγραμμα προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση με ελληνικά και αφού ολοκληρωθεί η εγκατάσταση, όλα τα μενού του προγράμματος αυτού είναι κινέζικα. Επιπλέον, έφτιαξα ένα dvd με το convertxtodvd (ρυθμισμένα όλα στα ελληνικά, μενού και υπότιτλοι) και το αποτέλεσμα ήταν οι υπότιτλοι να είναι κινέζικοι (το έπαιξα σε απλό dvd player).

Τι λέτε να συμβαίνει; Win 7 Ultimate English 64-bit.

Edit: Βρήκα λύση αλλάζοντας το system locale.

Συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους στις ταινίες μετά τη μετατροπή τους σε dvd με το convertxtodvd. Λέτε να φταίει το πρόγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

αν ενδιαφερετε καποιος μπορει να κατεβασει απο εδω ειναι λαθος που το ειπα?:tw:

Έγινε επεξεργασία από astrolabos
Λίγο στην άκρη μόνο. Μου αρέσει όμως η αυτογνωσία σου :P
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να έχω πρόβλημα με τους υπότιτλους στις ταινίες μετά τη μετατροπή τους σε dvd με το convertxtodvd. Λέτε να φταίει το πρόγραμμα;

Οχι και εγώ το ίδιο πρόγραμμα έχω και παίζει μια χαρά.

Έχω Ultimate Αγγλικά και δεν έχω εγκαταστήσει κανένα language pack.

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη βοηθεια..στα 7 που προανεφερα πως περασα στο φιλο μου...ειναι η εκδοση RTM 7600 ... και δε παιζει το activation

SOLVED

Έγινε επεξεργασία από JohnnyX
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα και εγω τα Windows 7 Ultimate 64bit :clap:

Εκ πρωτης οψεως φαινονται μια χαρα και μαλλον θα ειναι πλεον το βασικο μου λειτουργικο.

Tο μονο που δε μπορω να εγκαταστησω ειναι το Tv tuner:

avermedia aver e-tv με το philips sa7130...

Oι πιο προσφατοι drivers που βρισκω ειναι για ΧΡ

Καμμια ιδεα? (Εκτος του να αγορασω αλλη καρτα)

Link to comment
Share on other sites

Με το Punkbuster τι γινεται?Λειτουργει κανονικα τωρα η θελει "πατεντες" για να τρεξει?Εγω ειχα μεινει στο οτι δεν εγινε official release των Windows7 οποτε δεν υποστιριζουμε beta λειτουργικα.Το μονο ξενερωμα με τα 7 ηταν για εμενα αυτο (σε σημειο που σκεφτομαι να ξαναβαλω τα Vista παλι:tomato:) .

Link to comment
Share on other sites

χωρις οδηγους? :boxed:

Για να δουμε....

Και πριν από χρόνια που είχα πρόβλημα με μια pinnacle με το dscaler τη δούλευα. Νομιζω είχε ενσωματωμένους Universal drivers για όλα τα chipάκια

Να ρωτήσω και γω κάτι για τα games. Τα περισσότερα δεν τρέχουν και ζηάτάνε διάφορα dll απο directx 9 του τύπου d3dx9_και ενα νούμερο σε κάθε παιχνίδι διαφορετικό

Τι κάνουμε καβεβάζουμε ξεχωριστα το dll ή εγκαθιστούμε το directx9 μαζι με το 11

Έγινε επεξεργασία από blkik
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάτι για τα games. Τα περισσότερα δεν τρέχουν και ζηάτάνε διάφορα dll απο directx 9 του τύπου d3dx9_και ενα νούμερο σε κάθε παιχνίδι διαφορετικό

Τι κάνουμε καβεβάζουμε ξεχωριστα το dll ή εγκαθιστούμε το directx9 μαζι με το 11

Πρέπει να εγκαταστήσεις το τελευταίο πακέτο DirectX 9 από το site της MS. Το DX11 δεν επηρεάζεται.

DirectX End-User Runtimes (August 2009)

File Name: directx_aug2009_redist.exe

Version: 9.27.1734

Date Published: 9/8/2009

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.