Jump to content



Recommended Posts

Καλησπερα .Πως μορω να απενεργοποιησω την συνεχη προτροπη για εγκατασταση windows 10 . Το σχετικο εικονιδιο κατω δεξια στην οθονη πως φευγει ? Εχω Windows 7 Ultimate 64bit

 

Ευχαριστω.

http://www.howtogeek.com/218856/how-do-you-disable-the-get-windows-10-icon-shown-in-the-notification-tray/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω

 

Αν και μου φανηκε μπερδεμα απεγκατστησα το update KB3035583 και για την ωρα δεν μου προτεινει αναβαθμιση

Και με ένα εργαλειάκι κάνεις τη δουλειά σου  ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια θελω να κατεβασω ενα image των 7 για την αγορασμενη εκδοση που εχω, επειδη το δισκακι ειναι παλιο κατεβαζει κανα εναμιση γιγα updates και κανει κανα 45λεπτο για να τα βαλει. Υπαρχει καπου απειραχτο image με τα προσφατα updates κλπ να το κατεβασω? 

Έγινε επεξεργασία από ea6gka
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το WSUS Offline Update.

 

 

Εκτελείς το UpdateGenerator.exe

 

post-64777-0-25196800-1452457435_thumb.j

 

και επιλέγεις από την παραπάνω φόρμα αυτό που θέλεις ανάλογα με τις ανάγκες σου. Στη συνέχεια αρχίζει και ενημερώνει περνώντας τις ενημερώσεις στον φάκελο client. Σε αυτόν τον φάκελο εκτελείς το UpdateInstaller και ενημερώνει τα win.

 

post-64777-0-42256100-1452457594_thumb.j

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. Για καποιον λογο ορισμενα παραθυρα απο διαφορα προγραμματα ανοιγουν πανω αριστερα της οθονης και οχι μεσα στο πλαισιο του προγραμματος.Εχει κανεις ιδεα τον λογο και πως το λυνω?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά τα τραβάς εκεί που θέλεις, τα ανοίγεις όσο θέλεις και τα κλείνεις. Μόλις τα ξανανοίξεις θα είναι στην τελευταία θέση που τα άφησες. Έτσι δουλεύουν τα Windows.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το WSUS Offline Update.

Εκτελείς το UpdateGenerator.exe

attachicon.gifWSUSUPDATE.jpg

και επιλέγεις από την παραπάνω φόρμα αυτό που θέλεις ανάλογα με τις ανάγκες σου. Στη συνέχεια αρχίζει και ενημερώνει περνώντας τις ενημερώσεις στον φάκελο client. Σε αυτόν τον φάκελο εκτελείς το UpdateInstaller και ενημερώνει τα win.

attachicon.gifWSUSUPDATE2.jpg

Αυτό θεωρείται καλή λύση ; έχω κάνει 3 εγκαταστάσεις win7 αυτή τη βδομάδα και έχω φτύσει αίμα με τα update, 10 λεπτά η εγκατάσταση δυο ώρες να βρει και να κατεβάσεις τα update.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το update των 7 συμβαίνει συνεχώς το τελευταίο διάστημα. Άστο να το κάνει μόνο του. Κάποια στιγμή θα κάνει τα updates. Διαφορετικά κάνεις την παραπάνω λύση.

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα βγουν στο τέλος το ξέρω, έχω βάλει σε καμια εικοσαριά of δαύτα το τελευταιο δίμηνο ,κάθε φορα 50 λεπτά αναμονή για να ξεκινήσουν τα update να κατεβαίνουν .

Είχαν δοκιμάσει νομίζω κάποια φάση την άνωθεν εφαρμογή αλλά τα μισα update δεν καθόντουσαν ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.