Jump to content



Recommended Posts

Καλησπέρα. Έχω τα Windows 7.Μετά από επανεκκίνηση ξαφνικά ο υπολογιστής έβγαλε το μήνυμα "Δεν είναι δυνατή η εύρεση του αρχείου δέσμης ενεργειών C:\Program Files (x86)\common files\systemEngines\out.js.” Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να σταματήσει να εμφανίζεται? Ευχαριστώ.Καλά χριστούγεννα.

Solution, Using notepad create a blank document called out.js

copy and paste into C:\Program File(x86)\Common Files\SystemEngines\

restart PC

voila problem solved with any luck

p.s. make sure notepad save as settings are set to any file not .txt

π'γη

Ακυρο. Φιλε μαλλον για ιος ακουγεται. Εχεις τιποτα απο anti-virus/malware κλπ;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μια ερώτηση...

Σε ένα "παρθένο" win7 x64 σύστημα, ο δίσκος C:\ τί permissions έχει ρυθμισμένα και για ποιούς χρήστες;

Σε μένα τώρα δείχνει τα κάτωθι, αλλά μετά από κάποιες προσπάθειες sharing όπου τα είχα μπλέξει, διάφοροι δίσκοι και διάφοροι φάκελοι είχαν μπερδεμένα permissions και user groups.

Θέλω να αποκαταστήσω την αρχική ρύθμιση

Ευχαριστώ.

post-230-1416078299,4337_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πως μπορω να κανω την εξερευνηση των windows να κανει αυτοματα refresh ωστε με το που προσθετης ενα αρχεια σε ενα φακελο που εισαι να στο δειχνει αμεσα ΧΩΡΙΣ να χρειαζεται να κανεις χειροκινητο refresh.

Ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει χαλάσει. Πρέπει να το κάνει σε real time αυτό. Δοκιμασε το παρακατω...

- Open the registry editor (regedt32)

- Go to HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID

- Search for DontRefresh as a Value. For me it was under HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{BDEADE7F-C265-11D0-BCED-00A0C90AB50F}\Instance (Your mileage vay vary.)

- Make sure the value is "0"

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Επειδη ειχα ενα 32 bit win 7 dvd αλλα εκανα αναβαθμιση σε μνημη ραμ απο 3gb σε 12gb βρηκα iso win 7 64bit απο την microsoft στα αγγλικα ειναι καλυτερα η χειροτερα? Πριν ειχα ελληνικα.

 

Επισης ενας seagate εξωτερικο δεν βλεπω να τον διαβαζει ουτε καν ανοιξε το φωτακι του δισκου αλλα ο δισκος οταν τον ακουμπαω νιωθω οτι δουλευει. τι λετε να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που ενοποιήθηκαν τα win και υιοθέτησαν όλες οι εκδόσεις τον nt kernel (από τα xp και μετά δλδ), η γλώσσα δεν παιζει κάποιο ρόλο. Αν βρήκες βέβαια iso των ultimate, τότε μπορείς να κατεβάσεις τα ελληνικά από το win update και να τα ενεργοποιήσεις κανονικά. Αγγλικά θα βλέπεις μόνο στην εκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γιατι οταν βαζω να γραφει μια ταινια ανω των 2-3gb σε ενα usb2 ή usb3 σκληρο δισκο και παραλληλα το βαζω να παιξει μια ταινια απο τον δισκο εκτος του οτι αργει λιγο να ξεκινησει η ταινια συνηθως στην αρχη παιζει με παυσεις.

 

Ενω αν κανω ακριβως το ιδιο οταν ξεκινησουν τα windows7 sp1 64bit ultimate greek δεν το κανει και παιζουν τα παντα αμεσως και γρηγορα.

 

Γιατι συμβαινει κατι τετοιο και πως μπορω να το διορθώσω?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Έχω ένα κανονικό/νόμιμο cd εγκατάστασης win 7 Pro GR με το SP1 μέσα.

 

Τον τελευταίο καιρό, μετά από καθαρή εγκατάσταση χωρίς κανένα άλλο πρόγραμμα και μετά την ενεργοποίηση παρατήρησα σε 2 διαφορετικούς υπολογιστές το εξής πρόβλημα.

 

- Όλα φαίνεται ότι λειτουργούν σωστά.

- Κάποια στιγμή κάνωντας shutdown μου εμφανίζει περίπου 200 ενημερώσεις.

- Αφού κάνει κάνα 4ωρο-5ωρο να τις περάσει (και μιλάμε για SSD δίσκο και στις 2 περιτπώσεις) κλείνει κανονικά το μηχάνημα.

 

- Όταν το ανοίξω, πάει να κάνει ρύθμιση παραμέτρων και μετά από κάνα δεκάλεπτο πετάει μήνυμα

Αποτυχία ρύθμισης παραμέτρων των ενημερώσεων των Windows... Επαναφορά αλλαγών

 

Από εκεί και μετά αρχίζει το μαρτύριο.

Αφού περάσεις κάνα 2ωρο κατά το οποίο όπως φαίνεται επαναφέρει τις αλλαγές ανοίγει κανονικά αλλά όταν αργότερα δοκιμάσω να τον κλείσω ξεκινάει να ξαναπεράσει τις ενημερώσεις, κάνει πάλι κάνα 4ωρο να κλείσει και στο επόμενο boot φτου και από την αρχή το ίδιο πρόβλημα.

 

Το παρατήρησα σε 2 διαφορετικά μηχανήματα.

Φταίει το cd που έχω ;;;

 

Mια βοήθεια ρε παιδιά....

Link to comment
Share on other sites

κατι φταει μαλλον με το cd μηπως διαβαζει corupt αρχεια κατα την εγκατασταση?δεν γινεται να αργει τοσο πολυ..

σημερα εκανα σε φιλο καθαρμο φορματ σε pentium 4 και hdd 250 και τελειωσα σε 2 ωρες μαζι με ολα τα updates..

Link to comment
Share on other sites

την εγκατάσταση στην έκανε σε φυσιολογική ώρα; δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τα updates , πέρνα μόνος σου το service pack και μετά δοκίμασε πάλι για update.

 

Η εγκατάσταση έγινε κανονικά και το sp περιέχεται ήδη στο cd εγκατάστασης. 

 

Ο υπολογιστής με το πρόβλημα άνοιξε μεν αλλά σέρνεται οπότε κατεβάζω άλλο iso τώρα και θα το κάνω από την αρχή. :(

Έγινε επεξεργασία από dpolal
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κανα νεο ;

 

Επειδή δεν μου πήγαινε να τα παρατήσω έτσι εύκολα, κατάφερα να τον λειτουγήσω και άρχισα να περνάω τις ενημερώσεις λίγες λίγες.

Προς το παρόν έχουν «σκάσει» με αποτυχία εγκατάστασης 11 από την λίστα αλλά τουλάχιστον παίζει και προχωράω σιγά σιγά με τις υπόλοιπες.

 

Θα επανέλθω.

 

 

EDIT

Από ότι φαίνεται έπαιξε αλλά έφαγα πολλές ώρες με το να κάνω χειροκίνητο batch update. :p   

Έγινε επεξεργασία από dpolal
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κανονικό/νόμιμο cd εγκατάστασης win 7 Pro GR με το SP1 μέσα.

 

Τον τελευταίο καιρό, μετά από καθαρή εγκατάσταση χωρίς κανένα άλλο πρόγραμμα και μετά την ενεργοποίηση παρατήρησα σε 2 διαφορετικούς υπολογιστές το εξής πρόβλημα.

 

- Όλα φαίνεται ότι λειτουργούν σωστά.

- Κάποια στιγμή κάνωντας shutdown μου εμφανίζει περίπου 200 ενημερώσεις.

- Αφού κάνει κάνα 4ωρο-5ωρο να τις περάσει (και μιλάμε για SSD δίσκο και στις 2 περιτπώσεις) κλείνει κανονικά το μηχάνημα.

 

- Όταν το ανοίξω, πάει να κάνει ρύθμιση παραμέτρων και μετά από κάνα δεκάλεπτο πετάει μήνυμα

Αποτυχία ρύθμισης παραμέτρων των ενημερώσεων των Windows... Επαναφορά αλλαγών

 

Από εκεί και μετά αρχίζει το μαρτύριο.

Αφού περάσεις κάνα 2ωρο κατά το οποίο όπως φαίνεται επαναφέρει τις αλλαγές ανοίγει κανονικά αλλά όταν αργότερα δοκιμάσω να τον κλείσω ξεκινάει να ξαναπεράσει τις ενημερώσεις, κάνει πάλι κάνα 4ωρο να κλείσει και στο επόμενο boot φτου και από την αρχή το ίδιο πρόβλημα.

 

Το παρατήρησα σε 2 διαφορετικά μηχανήματα.

Φταίει το cd που έχω ;;;

 

Mια βοήθεια ρε παιδιά....

Το εκανε και εμενα στο laptop μου που φορμαρα πριν λιγες μερες.

Αποτυχια σε 200 ενημερωσεις, μετα περασε 10-15, ολα καλα, και μετα εκανε τις υπολοιπες ~180

 

Μαλλον εχει να κανει με προαπαιτουμενες αναβαθμισεις, οποτε κολλανε και οι υπολοιπες

 

Στο δικο μου ssd αντε να εκανε μιση ωρα το βαλε και αλλο τοσο το βγαλε

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα .Πως μορω να απενεργοποιησω την συνεχη προτροπη για εγκατασταση windows 10 . Το σχετικο εικονιδιο κατω δεξια στην οθονη πως φευγει ? Εχω Windows 7 Ultimate 64bit

 

Ευχαριστω.

Έγινε επεξεργασία από Insomniac58
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.