Jump to content



Εικόνες από την φύση


Recommended Posts

  • Replies 420
  • Created
  • Last Reply

σορρυ για το "πειραγμα"..αλλα θεωρησα οτι ηθελε λιγο ζωντανεμα

img05163ws71ji0.th.jpg

(το ασχημο της υποθεσης (για μενα) ειναι το λοφακι αριστερα που νομιζεις οτι εχεις χασει τον οριζοντα.Σου χαλαει την πρωτη γευση.Αν και μαλλον το θελε ελαχιστα το ισιωματακι του)

Την δευτερη ισως θα ηταν καλυτερα να πηγαινες λιγο πιο πισω και πιο αριστερα (εσυ) και να εστρεφες τη καμερα λιγο προς τα δεξια ωστε να μπει στο καδρο ο σωρος σε 3/4 -οχι κεντρο ομως παλι, στο κατω δεξιο 4ημοριο - και να εχεις στο background τους υπολοιπους σωρους και τη σειρα απο τα δεντρα.

img05206rq413fl9.th.jpg

εδιτ

για την δευτερη και μερικα σχολια ακομα

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για το "πειραγμα"..αλλα θεωρησα οτι ηθελε λιγο ζωντανεμα

img05163ws71ji0.th.jpg

(το ασχημο της υποθεσης (για μενα) ειναι το λοφακι αριστερα που νομιζεις οτι εχεις χασει τον οριζοντα.Σου χαλαει την πρωτη γευση.Αν και μαλλον το θελε ελαχιστα το ισιωματακι του)

Την δευτερη ισως θα ηταν καλυτερα να πηγαινες λιγο πιο πισω και πιο αριστερα (εσυ) και να εστρεφες τη καμερα λιγο προς τα δεξια ωστε να μπει στο καδρο ο σωρος σε 3/4 -οχι κεντρο ομως παλι, στο κατω δεξιο 4ημοριο - και να εχεις στο background τους υπολοιπους σωρους και τη σειρα απο τα δεντρα.

img05206rq413fl9.th.jpg

εδιτ

για την δευτερη και μερικα σχολια ακομα

Δέν υπάρχει πρόβλημα ελευθερα;)....θά την κοιτάξω αυριο το βραδι που θα γυρίσω απο την δουλειά,στο σταθερό με την καλή οθόνη:pleasantry: γιατί τώρα είμαι στο φορητό και η οθόνη του μου έχει τσακίση τά μάτια,μου φένονται τά χρώματα ξεθοριασμένα η καμένα.

πάντως μια κλίση πρός τά αριστερά την έχει τό μέρος γιατί εκεί από την αριστερή μεριά είναι τό φράγμα και όσο νάναι........

Στήν δέυτερη ήθελα να τραβήξω πολλές διαφορετικές αλλά ηρθε ενας παπούς μέ ένα σκύλο 2 μέτρα...τί φωτογραφίζεται εκεί μου λέει;την φύση του απαντάω.....άμα απαγορέυεται με συνχωρείται δέν τό ηξερα...έχω κρατήσει το αριθμό του αυτοκινητου σας μου λέει γέμισε ο κόσμος αλλοδαπούς...Έ μου την έσπασε και έφυγα...

@Haya Ναί Γερμανία.

Link to comment
Share on other sites

Στήν δέυτερη ήθελα να τραβήξω πολλές διαφορετικές αλλά ηρθε ενας παπούς μέ ένα σκύλο 2 μέτρα...τί φωτογραφίζεται εκεί μου λέει;την φύση του απαντάω.....άμα απαγορέυεται με συνχωρείται δέν τό ηξερα...έχω κρατήσει το αριθμό του αυτοκινητου σας μου λέει γέμισε ο κόσμος αλλοδαπούς...Έ μου την έσπασε και έφυγα...

το αντιστοιχο στην Ελλαδα :

τι φωτογραφιζετε εκει ;

Την φυση , γιατι εχεις προβλημα ;

:hehe:

Σοβαρα τωρα, γιατι μπορει να απαγορευεται ενα τετοιο μερος ;Οπως και στο λιμανι του Πειραια απο οσο ξερω απαγορευεται.Μια φορα περιμενα τον αδερφο μου και ενα πουλμαν δε μπορουσε να βγει απο το πλοιο , ειχε βρει το κατω(πισω) μερος και φωτογραφουσα με το κινητο μου.

Με κοιταει ενας εκει , και μου την ειπε προφανως του την ειπα και εγω και συνεχισα να βγαζω

Link to comment
Share on other sites

Να πω κατι Off Topic ? γιατι θελω να μαθω ? :sorry:

Τις photo με τι προγραμμα τις φτιαχνετε ετσι ? και τι θα πρεπει να διαβασω για να ασχολιθω με το editing ?

θενξ :D

Sorry για το :OT:

Link to comment
Share on other sites

Δέν υπάρχει πρόβλημα ελευθερα;)....θά την κοιτάξω αυριο το βραδι που θα γυρίσω απο την δουλειά,στο σταθερό με την καλή οθόνη:pleasantry: γιατί τώρα είμαι στο φορητό και η οθόνη του μου έχει τσακίση τά μάτια,μου φένονται τά χρώματα ξεθοριασμένα η καμένα.

πάντως μια κλίση πρός τά αριστερά την έχει τό μέρος γιατί εκεί από την αριστερή μεριά είναι τό φράγμα και όσο νάναι........

Στήν δέυτερη ήθελα να τραβήξω πολλές διαφορετικές αλλά ηρθε ενας παπούς μέ ένα σκύλο 2 μέτρα...τί φωτογραφίζεται εκεί μου λέει;την φύση του απαντάω.....άμα απαγορέυεται με συνχωρείται δέν τό ηξερα...έχω κρατήσει το αριθμό του αυτοκινητου σας μου λέει γέμισε ο κόσμος αλλοδαπούς...Έ μου την έσπασε και έφυγα...

@Haya Ναί Γερμανία.

:OT:

Άκου εδώ !! Έπεσες σε φασιστοπαπου...

Δηλαδή νόμιζε οτι ήσουν της Al-Qaeda?? και φωτογράφιζες τις γελάδες ως υποψήφιο στόχο επίθεσης αυτοκτονίας???:tomato::tomato:

Και εγω οταν φωτογράφιζα τα βουνα απο σκουπίδια που άφησε το τοπικό παζάρι, με πλησίασε ενας πάππους, απο τους τελευταίους εμπόρους που μάζευαν τις παράγκες και παρατούσαν ολα τα σκουπίδια, φωνάζοντας απο μακριά οτι μας ξερει εμας τους δημοσιογράφους:tomato: οτι είμαστε καθικι@ και αλήτες και οταν του ειπα οτι δεν είμαι δημοσιογράφος κώλωσε άσχημα.. ειχε κανονίσει να τσακωθεί με εναν δημοσιογράφο βλεπεις...:tomato::hehe::hehe::hehe:

:OT:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λιγάκι ασχετούλης,αυτη είναι τραβηγμένη με macro φακό η με τον καθημερινό?Γενικά macro δεν είναι η φωτογράφιση αντικειμένων απο πάρα πολύ κοντινη απόσταση?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.