Jump to content



απο TELLAS σε ποιον?


tolis861416003225

ποιον παροχο να διαλλέξω?  

90 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

εχω τελλας εδω και 2 χρονια εκ των οποίων ο 2ος ειναι στο δικτυο τους. ε, να μη τα πολυλογω ειμαι πολυ δυσαρεστημενος απο την τηλεφωνια.... το ιντερνετ καλο ηταν στην αρχη. πολυ καλο αλλα τωρα εχει 2 μηνες που ουτε ναχα ISDN σκετο... και απο ταχυτητες αλλα κυριως ping....

τεσπα σκεφτομαι να αλλαξω. τι λετε να κανω?

θα εκτιμουσα κυριως γνωμες ατομων που μαινουν πατρα για να εχω μια καλλιτερη αποψη μιας και στη πατρρα με καιει τι συμβαινει :p

α! το dslam μου ειναι κωσταντινουπολεως

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Eαν ψαχνεις για ποιοτητα κ αξιοπιστια μονο ΟΤΕ.Οντως πληρωνεις κατι παραπανω αλλα τα αξιζει.

Αν εχεις γερο στομαχι κ μπολικο χρονο για χασιμο στο waiting line:wall: πας οπου αλλου θες!

Link to comment
Share on other sites

Κι από μένα ΟΤΕ εφόσον μπορείς να διαθέσεις το παραπάνω ποσό σε σχέση με άλλους παρόχους.

Εφόσον δεν μπορείς να το διαθέσεις και μπορείς να αποδεχτείς τα διάφορα αρνητικά, επέλεξε κάτι άλλο όπως forthnet.

Link to comment
Share on other sites

Πριν καταντήσει το thread διαμάχη μεταξύ OTE και εναλλακτικών να υπενθυμίσω οτι το παλικάρι μένει στην Πάτρα... είπαμε οι Ελληνες έχουμε άποψη για τα πάντα αλλα για αρχή καλό ειναι να περιμένουμε τις απόψεις των Πατρινών περί τους θέματος.

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΕ με κλειστά μάτια. δίνεις το κάτι παραπάνω αλλά έχεις και σταθερότητα και ποιότητα υπηρεσιών ;)

Haya..μην είσαι τόσο απόλυτος (με την καλή έννοια)..:p

Παιζουν πολλα πραγματα ρολο ακομα και το Ρουτερ που εχεις.

Και η κοπελα μου με ΗΟL και ενας φιλος μου με OTE +24ara ολο για DC παραπονούνται..χάλια ταχύτητες..κτλ κτλ ..την ιδια ωρα που εγω 5 τετραγωνα παραπερα με 4net εχω πολυ καλα pings..και κατεβαζω με οσο συγχρονιζω.(20mbit)..

Απο την αλλη o ea6gka ξανθη και κανα 2 αλλοι θεσσαλονικη με 4νετ ειναι χαλια..:tomato:

Αν ο φιλος Tolis δεν θελει να παρει καποια αλλη εταιρια τον αριθμο του..και θελει σονι και καλα ΟΤΕ..ας βαλλει ΟΤΕ.

Αλλιως Ας παρει το ποιο φτηνο.Για μενα ειναι θεμα τυχης.(Σαν να περνεις ιδια καρτα με διαφορετικη ψυκτρα δλδ).

my 2 cent

Link to comment
Share on other sites

HOL από εμένα. Την έχω εδώ και μερικούς μήνες και κανένα πρόβλημα απολύτως. Ακριβώς όπως ήμουν και με το conn-x, με τη διαφορά ότι πληρώνω λιγότερα. Βέβαια την καλύτερη απάντηση θα σου τη δώσουν φίλοι ή γνωστοί σου στην περιοχή που μένεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή (και εδώ και καιρό) η καλύτερη λύση (ταχύτητες, εξυπηρέτηση κτλ) είναι η Οn

γιατι δεν εχει καθολου πελατες μηπως ;:hehe:

αλλα ετσι λεγαμε και στην αρχη , πλακωσε με προσφορες , αρχισαν τα προβληματα και παλι κυκλος θα ειναι.

+1 για ΟΤΕ απο μενα

Link to comment
Share on other sites

Ote Connex talk λογαριασμός διμήνου με 8mbit σύνδεση: 290 ευρώ.

Αλλάζω σύνδεση (hol) διότι o ote είναι απλά ασύμφορος. Πριν είχα forthnet (σε οτε γραμμή όμως) και είχα λίγα προβλήματα. Με τον ote είχα ελαφρώς περισσότερα και σαφώς περισσότερες βλάβες της γραμμής για το ίδιο διάστημα (6 μήνες αμφότεροι).

Από απόδοση πάντως ο ote είναι καλός στην περίπτωση μου. Η ταχύτητα download που έπιανα ήταν η μέγιστη πάντα (850+kb/s)...

Link to comment
Share on other sites

Ο οτε χρεώνει τις τηλ. κλήσεις δεν έχει δωρεάν πρόγραμμα (αν δεις λένε "απεριόριστες κλήσεις" και όχι δωρεάν). Επίσης το πρόγραμμα μειωμένων χρεώσεων... χρεώνεται έξτρα! Βάλε και τα κινητά, βάλε και τα πάγια του οτε.. κατάλαβες. Μην το ψάχνεις είναι ακριβός, γενικά το σύστημα χρεώσεων είναι... ας μην το χαρακτηρίσω... Τα ξέρετε...

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν εχει καθολου πελατες μηπως ;:hehe:

αλλα ετσι λεγαμε και στην αρχη , πλακωσε με προσφορες , αρχισαν τα προβληματα και παλι κυκλος θα ειναι.

+1 για ΟΤΕ απο μενα

Το απόλυτο λάθος, δείχνει ότι δεν ξέρεις τί γίνεται οπότε καλύτερα να μην προτείνεις κάτι στο παιδί (αν και τώρα βλέπω ότι είναι στην Πάτρα)

Η Οn είναι 2η στην Αθήνα σε αριθμό πελατών ενναλλακτικών παρόχων, πίσω από Tellas αλλά μπροστά από Hol, Forthnet και το κακό συναπάντημα και παρόλα αυτά έχει τις καλύτερες ταχύτητες από όλους του παραπάνω. Μία φορτά μπούθκωσε το δίκτυό της, το διάστημα ήταν 3 εβδομάδες και αμέσως έγινε αναβάθμιση. Τώρα, πριν καλα καλά ξανατιγκάρει, μέσα στην εβδομάδα ξαναγίνεται αναβάθμιση, για να έχει για ακόμα 1 χρόνο τουλάχιστον το καλυτερο δίκτυο.

Για αναμονές στο τηλεφωνο καλύτερα να μη στα λέω, πάρε μόνος σου το 13801 και μέτρα. Μετά πάρε και τους άλλους και πες μας να γελάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κανει φραγη προς κινητα.ΤΕΡΜΑ.

κανω το κουμαντο μου με το κινητο μου.ασε ρε απο εκει.κοντα στα 80-90Ε κλησεις προς κινητα..

εχω την 1mbit μου..disconnect να φαω λογω reconnect του ρουτερ μου και τη ποιοτητα την εχω στο τηλεφωνο και την εξυπηρετηση.

δε λεω πανακριβος ειναι κοντα στο 70-80 πληρωνουμε το διμηνο αν καθεται η συσκευη.

30Ε η γραμμη + ~33 νετ + αναγνωριση + φραγη

edit :

dubber : τα ακουω καθε μερα στη δουλεια...δε τα βγαζω ετσι.

Μπορει να ηταν χιουμοριστικο το ποστ μου οσο αφορα την ον αλλα και να μην ειναι ετσι...ελλειψη πελατων κλπ αλλα τουλαχιστον τα ακουω καθε μερα στη δουλεια.

Και δε καταλαβα.Εγω προτεινα ΟΤΕ , ουτε αυτο δε μπορω να κανω ; lol

δε παμε καλα

Link to comment
Share on other sites

οτε και παλι οτε, οι υπολοιποι ειναι εξηπηρετικοτατοι μεχρι να σου κανουνε συμβολαιο, μολις σου το κανουνε αν παρουσιαστει προβλημα κανουνε τους κινεζους και ριχνουνε τις ευθυνες στον οτε...

**το conn-x talk εχει πλεον απεριοσριστες υπεραστικες κλησεις...

Link to comment
Share on other sites

....

α! το dslam μου ειναι κωσταντινουπολεως

Dslam Kωσταντινουπολεως ειμαι και εγω, με connex(4->8->24Mbit) εδω και 1.5 χρονο, πληρως ικανοποιημενος, με ταχυτητες και pings παντα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

οτε και παλι οτε, οι υπολοιποι ειναι εξηπηρετικοτατοι μεχρι να σου κανουνε συμβολαιο, μολις σου το κανουνε αν παρουσιαστει προβλημα κανουνε τους κινεζους και ριχνουνε τις ευθυνες στον οτε...

**το conn-x talk εχει πλεον απεριοσριστες υπεραστικες κλησεις...

+1.Την πάτησα με την HOL και τη παρασκευή έκανα αίτηση επιστροφής στον ΟΤΕ.Μετά από πόσες μέρες σε σύνδεσαν εσένα?Δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε internet εδώ και 15 μέρες!!:wall:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.