Jump to content



Κρασαρει το συστημα, τι να κανω;;;;;


anle

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα,ανοιγω αυτο το θεμα γιατι θα ηθελα την γνωμη σας για το συστημα μου το οποιο δεν παει καλα!!!!

Το συστημα μου αποτελειται απο:

INTEL QUAD 9550+COOLERMASTER CPU FAN

ASUS MAXIMUS FORMULA

CORCAIR DOMINAITOR 1066 (2X2)

POWERCOLOR 4870

ENERMAX 625 WATT MODULAR

HD SEAGATE 320G+HD SEAGATE 750G

SAMSUNG DVDRW

MIDI TOWER LIANLI PC7FB και

λειτουργικο WIN XP PRO SP3 ENG

Λοιπον κοιτατε να δειτε τι γινετε.........τρεχω bench(διαφορα) και μετα απο λιγο (το πολυ 20 δευτερα)παγωνουν ολα και γραφει το εξης παντα"I Direct3DDevice9 :: Present failed:Device lost (D3DERR_DEVICELOST).......(μερικες φορες μαλιστα μου πεταει μπλε οθονη και γραφει "ati2dag dump of phiscal memory"

Να προσθεσω οτι εχω κανει και format και εχω εγκαταστησει την τελευταια εκδοση απο directx απο Microsoft........καθως και ολα τα τελευταια udates απο drivers (ati 8.12 κτλ)

Τινα κανω;;;Να φταιει η καρτα γραφικων;;;;μηπως ειναι μικρο το τροφοδοτικο;;;

Οποιος πιστος .......ας δωσει ενα χερι βοηθειας!!!

:help1::help1::help1:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει φορμάτ, οπότε δεν παίζει το θέμα να έχεις κολήσει κάποιο malware.

Updates της Microsoft έχεις κάνει έτσι? Αλλά θα μου πεις έχεις SP3, oπότε μικρές οι πιθανότητες να ευθύνεται κάποιο update.

Drivers εγκατέστησες είπες. Τα error messages τα έψαξες στο google? Aπό θερμοκρασίες πώς πάει η κάρτα ?

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασια στην καρτα ειναι περιπου 60 βαθμοι........δοκιμασα πρωτα με τους catalist 8.10 που ειχε μαζι η καρτα και μετα με τους 8.12............το ιδιο!!!μετα απο 10-15 δευτερα bench 3d mark 06 παγωνουν ολα και μερικες φορες και μπλε οθονη.........

Link to comment
Share on other sites

Tα συμπτωματα που περιγραφεις μου εχουν παρουσιαστει με οχι 100% σταθερο o/c της vga. Γ αυτο σου ειπα οτι μαλλον ειναι η vga. Αν μπορεις να βρεις μια δευτερη, απο καποιο φιλο σου, να δοκιμασεις θα ναι το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.