Jump to content



Ποιος είναι ο καλύτερος mkv, h.264 player?


Qlim4X

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

λογω ελλειψης ιντερνετς λιγων ημερων (αχ ΟΤΕ) λογω αναβαθμισης,εκανα αρκετο tweaking.

εχω βρει ενα συνδιασμο CoreAVC,k lite mega με classic home theater ed που αποδιδει πολυ πιο σωστα τα χρωματα και εχει και acceleration.

οταν μπορεσω θα κανω θεμα.

Link to comment
Share on other sites

λογω ελλειψης ιντερνετς λιγων ημερων (αχ ΟΤΕ) λογω αναβαθμισης,εκανα αρκετο tweaking.

εχω βρει ενα συνδιασμο CoreAVC,k lite mega με classic home theater ed που αποδιδει πολυ πιο σωστα τα χρωματα και εχει και acceleration.

οταν μπορεσω θα κανω θεμα.

Θέμα asap!

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πρόβλημα με το km player. σε ταινίες υψηλής ανάλυσης(720p,1080p) οι υπότιτλοι είναι μέσα σε ένα μαύρο πλαίσιο και τρώνε ένα ποσοστό της εικόνας. αυτό το μαύρο πλαίσιο πως το βγάζουν γιατί δεν μπορώ να το βρω

Link to comment
Share on other sites

ο καλύτερος συνδυασμός για τα mkv, h.264 αρχεία που έχω δοκιμάσει μέχρι σήμερα είναι με τον mpc-ht και τους codecs του cccp, με άλλους αντιμετώπιζα προβλήματα με τον ήχο (δεν έβγαζαν σήμα dts 5.1 στον ενισχυτή, είτε έδιναν σωστά σήμα αλλά με πρόβλημα στον συγχρονισμό ήχου-εικόνας)

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα πρόβλημα με το km player. σε ταινίες υψηλής ανάλυσης(720p,1080p) οι υπότιτλοι είναι μέσα σε ένα μαύρο πλαίσιο και τρώνε ένα ποσοστό της εικόνας. αυτό το μαύρο πλαίσιο πως το βγάζουν γιατί δεν μπορώ να το βρω

Αυτό το δοκίμασες;

post-5283-1416073842,3919_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Σε Vista 64 έχω εγκαταστήσει το πακέτο Vista Codec Package x64 Components 1.6.8

Το έχω από την αρχή που έβαλα Vista. Δεν ασχολούμαι πολύ με ταινίες αλλά δεν είχα και πρόβλημα να τις δω με τους Player των Vista.

Link to comment
Share on other sites

petkate έχεις δίκιο κατέβασα από ένα link την beta χωρίς να το ξέρω και εχθές λέω να δοκιμάσω την προηγούμενη η οποία τελικά είναι και η τελική (1432) και όλα πάνε ρολόϊ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Εχω το εξης προβλημα τουλαχιστα με τις ταινιες 1080p στο notebook

Εχω βαλει διαφορα codecs και players

1) Δεν εγκαθιστατε το coreavc (με το που πατας agree κρεμαει..)

2) O kmplayer που μου αρεσει πιο πολυ απο ολου σε καθε 10" ο ηχος μενει 2" πισω

με τον internal codec. Με external (τον ffdshow βλεπω φορτωνει) αφενος δε παιζει full screen αφετερου εχει ακομα μεγαλυτερα προβληματα

3) Με το mediaplayer homecinema απλα δεν υπαρχει καμια περιπτωση να δεις οτιδηποτε

Δε μπορω να καταλαβω γιατι αυτα τα προβληματα με cpu c2d P7350

Η οθονη δεν υποστηριζει FullHD αλλα αυτο εκτιμω δε θα πρεπει να δημιουργει προβλημα στο playback της ταινιας. Δε μπορω να βρω καμια λυση στο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης προβλημα τουλαχιστα με τις ταινιες 1080p στο notebook

Εχω βαλει διαφορα codecs και players

1) Δεν εγκαθιστατε το coreavc (με το που πατας agree κρεμαει..)

2) O kmplayer που μου αρεσει πιο πολυ απο ολου σε καθε 10" ο ηχος μενει 2" πισω

με τον internal codec. Με external (τον ffdshow βλεπω φορτωνει) αφενος δε παιζει full screen αφετερου εχει ακομα μεγαλυτερα προβληματα

3) Με το mediaplayer homecinema απλα δεν υπαρχει καμια περιπτωση να δεις οτιδηποτε

Δε μπορω να καταλαβω γιατι αυτα τα προβληματα με cpu c2d P7350

Η οθονη δεν υποστηριζει FullHD αλλα αυτο εκτιμω δε θα πρεπει να δημιουργει προβλημα στο playback της ταινιας. Δε μπορω να βρω καμια λυση στο προβλημα

Προτείνω να τα βγάζεις όλα και να εγκαταστήσεις αυτό: http://free-codecs.com/download/K_Lite_Mega_Codec_Pack.htm

Σε όσους υπολογιστές το έχω χρησιμοποιήσει, δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.