Jump to content



που μπορω να βρω βιδες μητρικης?


cabdik

Recommended Posts

ρε παιδια ψαχνω να βρω τις βιδες που βιδωνουμε στο κουτι και μπαινει η μητρικη επανω. ψαχνω και τα 2 κομματια. και την βαση, αυτο που μπαινει κατω απο τη μητρικη, και τις βιδες που σφιγγουμε τη μητρικη δλδ. εχω κοιταξει σε e-shop και σε πλαισιο αλλα δεν βρισκω. μηπως μπορει καποιος να με διαφωτισει?

Link to comment
Share on other sites

Αποστάτες εννοείς ε; Δύσκολα τους βρίσκεις, αλλά θυμάμαι είχε το eshop ένα πακετάκι με πολλές βίδες για PC, μέσα είχε και αποστάτες. Ίσως και με μία βόλτα στη Στουρνάρη να το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ απλό !

Πηγαίνεις στο τοπικό σου κατάστημα ηλεκτρονικών . (όσο πιο μικρο τόσο πιο καλό)

Λίγο πριν μπεις μέσα φροντίζεις να λάβεις μια θλιμμένη , ταλαιπωρημένη φάτσα.

Μπαίνοντας μέσα , απλώνεις το χεράκι σου σε στάση ελεημοσύνης και αναφωνείς απελπισμένα " Σας παρακαλώ καλέ κύριε , μήπως σας βρίσκονται λίγα raisers , όχι για μένα ... για την φουκαριάρα τη μητρική μου ¨

Link to comment
Share on other sites

:clap: καλοο. να το παιξω φωτοπουλος στο "ελεηστε τον αοοματοο;"

Εγώ συνήθως ξηλώνω τις βίδες και οτιδήποτε άλλο χρήσιμο από ότι βρεθεί στα χέρια μου καθοδόν για τον κάλαθο των αχρήστων . Έτσι εξοικονομώ τα ηλεκτρονικά προς το ζειν και έχω ότι χρειαστώ για τις δύσκολες ώρες που η τρέλα του modding μου τριβελίζει τα μυαλά .

Δεν είναι όμως ντροπή , αν κάτι σου λείπει , να ζητήσεις από το τοπικό σου κατάστημα ηλεκτρονικών ένα καλώδιο , κάποια βιδάκια κλπ ! Αρκεί φυσικά να μην σε έχουν μάθει με το μικρο σου όνομα στο κατάστημα και έχουν μονίμως ένα πιατάκι για σένα δίπλα από την εξώπορτα .......... :p

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης πολλές βίδες μπορείς να βρείς απέναντι από σταθμό του μετρό Συγγρού-Φιξ, όχι από την μεριά της Συγγγρού όμως, από την άλλη.Είναι ένα μαγαζί που λέει με κεφαλαία γράμματα βίδες, έχει πάρα πολλά από τέτοια πράγματα....Και αν όχι εκεί μιθα βόλτα στην Αθηνάς σίγουρα θα σε βοηθούσε...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις πληροφοριες παιδια. θα παρω ενα κιτακι απο PCStore και βλεπουμε.

chris123 , Κοπριτη: να'στε καλα παιδια, αλλα δεν ειμαι ουτε αθηνα, ουτε θεσσαλονικη. ειμαι επαρχια. ευχαριστω για τις προσφορες.

Link to comment
Share on other sites

Eπίσης πολλές βίδες μπορείς να βρείς απέναντι από σταθμό του μετρό Συγγρού-Φιξ, όχι από την μεριά της Συγγγρού όμως, από την άλλη.Είναι ένα μαγαζί που λέει με κεφαλαία γράμματα βίδες, έχει πάρα πολλά από τέτοια πράγματα....Και αν όχι εκεί μιθα βόλτα στην Αθηνάς σίγουρα θα σε βοηθούσε...

όχι, για την ιστορία και όποιον χρειαστεί στο μέλλον, όχι δεν θα βρει αποστάτες σε καταστήματα με βίδες, έψαχνα κάτι (βασικά κάτι ειδικούς αποστάτες) και τα έχω γυρίσει όλα αυτά ένα ένα, αθήνα και πειραιά (εκτός από ένα στον πειραιά που είχε βίδες για σκάφη)

απλά δεν έχουν αποστάτες γιατί δεν θεωρούνται βίδες και δεν φέρνουν οι βιδεμπορικές και οι σχετικοί

αποστάτες σκέτους φέρνουν στα ηλεκτρονικά και μόνο οι προμηθευτές αλλά κι εκεί μπορεί να μην βρεις το συγκεκριμένο που χρειάζεσαι γιατί καθορίζουν τη δουλειά τους με βάση τον αποστάτη συνήθως και όχι με βάση τη βίδα, οπότε κανείς δεν ψάχνει για συγκεκριμένες στροφές

η λύση είναι ακριβώς όπως είπαν τα παιδιά, πας σε ένα κατάστημα υπολογιστών που έχει service/τεχνικό και του ζητάς αν έχει (σιγά μην δεν έχει, κανονικά θα πρέπει να έχει δεκάδες) να σου δώσει

θα έχει τους συγκεκριμένους που ζητάς λογικά άντε να χει και μερικά άλλα είδη οπότε πάρε ένα μαζί σου, ή την βίδα που θα βιδώσεις

αν πας να τους ζητήσεις αλλού μπορεί να έχει ακόμη και πολλά άλλα είδη και να ψάχνεις άδικα

ή αγοράζεις από kit όπως είπες, έχει και στο ebay σκέτους αν δεν βρεις πουθενά αλλά βέβαια για να βγουν τα μεταφορικά μία η άλλη πρέπει να παραγγείλεις κανένα καφάσι αποστάτες

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.