Jump to content



Οι πρωτες αφιξεις AM3 CPU


SlotKiller

Recommended Posts

Δυστυχως ομως βλεπω να αργουν τα 720 και ανησυχω...

μονο ενας εχει παρει retail 720 στο xs, o chew*, αλλα μονο boot εχει κανει μεχρι τωρα

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=217654

Ειναι πεσμενο και το forum της οκταμπιτ για να μαθουμε ποτε επιτελους θα ερθει ο 720 στα ελληνικα καταστηματα... ασε που μαλλον αυτοι θα φερουν και τις gigabyte... Αντε να δουμεεεε!!! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

O fudzilla αποδιδει τη χαμηλη αποδοση των ddr3 σε πρβληματικο IMC και λεει οτι θα πανε για Απριλη ολοι οι ΑΜ3.... http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=11880&Itemid=1

Δε νομιζω οτι θα βγει αληθηνος.... υπαρχουν μαγαζια με ΕΤΑ την σημερινη ημερα! :fist:

καλως τα τα παιδια, καλως τα 3-0...

http://www.techpowerup.com/img/09-02-12/60a.jpg

να τα προβληματικός memory controller

ελπίζω να βγάλουν νέο revision-steping σύντομα

Link to comment
Share on other sites

την ξενερα μου μεσα.....

σε o/c καταστασεις ομως ποσο πραγματικο προβλημα ειναι αυτο?

ουτως ή αλλως δε θα κατεβασεις devider?

sorry αν λεω βλακειες αλλα εχω να κανω oc απ το 939...

Link to comment
Share on other sites

Και να έρθουν οι Ι5 ποιος θα πάρει σύστημα γνωρίζοντας από την αρχή πως δεν θα του προσφέρει αναβάθμιση σε κάποιον extreme I7 αργότερα? Για εμένα οι I5 είναι τελειωμένοι από χέρι! Αλλα να μου πεις και πάλι πολλοί είναι οι άσχετοι που θα τους προτιμήσουν γιατί και καλά είναι intel!

Link to comment
Share on other sites

shop21

θα το βρουμε και πιο φθηνα... απλα ηταν ενα απ τα καταστηματα που μου ειπε η οκταμπιτ να παρω...

ας παρει καποιος στο steel ή στο apothema να ρωτησει :woot:

εγω την giga περιμενω και μαλλον θα το παρω το σετακι με ενα 2x2gb ddr2

ασχετο αλλα ειναι στο δρομο και 2χ64gb samsung slc! :hehe:

Link to comment
Share on other sites

το εχω αναφερει πιο πανω...

δεν ειναι σημαντικο προβλημα

με devider 1066 εισαι οκ

και μην ξεχνας οτι οι ΑΜ3 παιζουν και DDR2 μνημες... μαλλον αυτος ο συνδιασμος θα πουλησει περισσοτερο, εγω για εκει παω...

Link to comment
Share on other sites

Από αυτούς τους am3 που πρόκειται να κυκλοφορήσουν black edition θα είναι μόνο ο 720, σωστά? Και κάτι άλλο, σε θέμα oc είναι καλύτερος ένας ΒΕ με ξεκλείδωτο πολ/στη παρά ένας άλλος?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και ναι... θα τον πας σιγουρα παραπανω γιατι θα σου δωσει πολλους συνδιασμους ο ξεκλειδωτος πολλαπλασιαστης.

Να 'χαμε και μια μητρικη...

υπομονη...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις ddr3@1333 μνήμες φαίνεται σοβαρό, από την άποψη της μελλοντικής αναβάθμισης και μόνο.

Δηλαδή πες ότι πήραμε φτηνές ddr2@800 για τωρα και μια καλή μητρικούλα. Αν στο μέλλον σκεφτόμαστε να μεταβούμε σε ddr3@1800 τι θα κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.