Jump to content



Απεδρασε παλι ο Παλαιοκωστας και ο Ριζάι...με ελικοπτερο...!!!!!


pastelidis.n.s.

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

ήταν ελικόπτερο πολιτικό που έφυγε μέσα απο το Ελ.Βενιζέλος.

το θέμα είναι οτι από τη στιγμή που το στίγμα του στα ραντάρ δεν ακολουθούσε την ενδεδειγμένη πορεία που δηλώνετε στους ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας (συγκεκριμένα Ιτέα-Ελευσίνα-Ιτέα αν θυμάμαι καλά) θα έπρεπε να πέσει 2πλο και 3πλο τσεκάρισμα που βρίσκεται και για ποιο λόγο βρίσκεται.Σε περίπτωση που δε μπορούσαν να το δικαιολογήσουν αν σηκώσουν άμεσα 2ο ελικόπτερο για έρευνα και εντοπισμό του.

γι αυτό λέω στην αρχή οτι οι εκπαιδευόμενοι στο ραντάρ της Πάρνηθας μάλλον έπιναν καφεδάκι ή έβλεπαν Superleague αντί να κοιτάνε το monitor της στραβομάρας τους.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μου πούνε πόσα τσεπώσανε οι δεσμοφύλακες.

Ναι,γιατί είναι πολύ δύσκολο να την κάνουν χωρίς να βάλουν στην τσέπη τους λεφτά οι δεσμοφύλακες...ζούμε στην ελλάδα εδώ όλα γίνονται:toomuchne

Link to comment
Share on other sites

ήταν ελικόπτερο πολιτικό που έφυγε μέσα απο το Ελ.Βενιζέλος.

το θέμα είναι οτι από τη στιγμή που το στίγμα του στα ραντάρ δεν ακολουθούσε την ενδεδειγμένη πορεία που δηλώνετε στους ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας (συγκεκριμένα Ιτέα-Ελευσίνα-Ιτέα αν θυμάμαι καλά) θα έπρεπε να πέσει 2πλο και 3πλο τσεκάρισμα που βρίσκεται και για ποιο λόγο βρίσκεται.Σε περίπτωση που δε μπορούσαν να το δικαιολογήσουν αν σηκώσουν άμεσα 2ο ελικόπτερο για έρευνα και εντοπισμό του.

γι αυτό λέω στην αρχή οτι οι εκπαιδευόμενοι στο ραντάρ της Πάρνηθας μάλλον έπιναν καφεδάκι ή έβλεπαν Superleague αντί να κοιτάνε το monitor της στραβομάρας τους.

απο troktiko

Το σχέδιο πτήσης του ελικοπτερου ήταν απο Ελ. βενιζέλος για Ιτέα αλλά κάπου πάνω απο την Ελευσίνα είπε στον πύργο ελέγχου οτι επιστρέφει λόγω μηχανικής βλάβης. Ετσι πήγε στον Κορυδαλλό
Link to comment
Share on other sites

O παυλοπουλος ειπε πως ειναι πρωτοφανες γεγονος...ΡΕ ΓΚΑΒΕ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ

:rofl: :rofl:

Τελικα με ανεμοσκαλα ανεβηκαν ή ακουμπησε πανω στην ταρατσα συμφωνα με το "video ντοκουμεντο" του ant1 ? εχω βαρδια στο πρακτορειο τα απογευματα και αναγκαστικα η τηλεοραση ειναι ανοιχτη :p σπιτι μονο για simpsons και married with children την εχω :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις... νταξ, αυτός πάει τελείωσε, έχει μπει στο hall of fame.

Καμιά κίνηση, πορεία έστω, έχει οργανωθεί, να παραιτηθούν υπουργοί, διευθυντάδες ή ακόμα καλύτερα η κυβέρνηση? Έφυγε ο άλλος με ελικόπτερο δεύτερη φορά, μια μέρα πριν τη δίκη για το 2006, και δεν έχει ανοίξει μύτη! Δηλαδή... ΠΟΣΟ ακόμα? Πόση απόδειξη χρειάζεται του Έλληνα ο τράχηλος που όλα τα υπομένει?

Και άντε, τώρα ήταν ο Παλαιοκώστας που είναι δημοφιλής, σχεδόν θρύλος. Αν ήταν μόνο ο Ριτζάι πχ που δεν ξέρει να ξεχωρίσει το "Ρ" απο το "Ο"? Ή κάποιος άλλος? Θα γινόταν κάτι? :pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

To δις εξαμαρτείν ουκ ανδρός σοφού ... :TD:

Μα καλά ΠΟΣΕΣ φορές πρέπει να αποδράσει με ελικόπτερο προκειμένου να λάβουν τα απαραίτητα μέτρα ???

δεν ειναι θεμα μετρων ρε συ , η αχαλινωτη διαφθορα ειναι το προβλημα και ειναι διαχρονικο .

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η αλήθεια είναι πως απο εχθές προσωπικά το έχω διασκεδάσει απίστευτα. Έχω να γελάσω τόσο πολύ χρόνια. Αν εξερέσουμε τη σκέψη που παρουσίασα παραπάνω, κατα τ' άλλα έχει άπειρο χαβαλέ. Αποτελεί την καλύτερη απόδειξη του πόσο πολύ πάτο έχουμε πιάσει, και κατα συνέπεια πηγή απεριόριστης πλάκας! :pleasantry:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.