Jump to content



Αλλαγή της ip μου ώστε να φαίνεται ότι μπαίνω στο νετ από αλλού...


fits79

Recommended Posts

Θέλω ένα πρόγραμμα σαν το "hideip ng" που να μπορώ να του δηλώσω από ποια χώρα(Π.χ. Αμερική) να φαίνεται ότι μπαίνω στο ίντερνετ.

Εν ολίγης να μου αλλάζει την ip και από ελληνική να μου την κάνει αμερικάνικη για όσο τρέχω το πρόγραμμα.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι κάποιο επιπλέον πρόγραμμα, μπορείς να το κάνεις με έναν proxy στις ρυθμίσεις του browser σου. Μπορείς να βρεις proxies στο ίντερνετ από όποια χώρα θες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dubber αν το ξέρεις το συγκεκριμένο πρόγραμμα θέλει σωστό σπάσιμο για να δουλέψει και εγώ δεν έχω βρει το σωστό σπάσιμο οπότε είναι άκυρο αυτό που είπες.

Τώρα όσο αφορά το σερφ'αρισμα μέσω proxy που είπε ο φίλος darien θέλω να του επισημάνω ότι πάνω στο λάπτοπ μου είναι και άλλοι υπολογιστές στους οποίους θέλω να φαίνεται και σε αυτούς ότι μπαίνω από Αμερική και ένας proxy server δεν το κάνει αυτό σωστά?

Τέλος δεν ξέρω και καμιά λίστα με αξιόπιστους proxy servers.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε dubber αν το ξέρεις το συγκεκριμένο πρόγραμμα θέλει σωστό σπάσιμο για να δουλέψει και εγώ δεν έχω βρει το σωστό σπάσιμο οπότε είναι άκυρο αυτό που είπες.

Τώρα όσο αφορά το σερφ'αρισμα μέσω proxy που είπε ο φίλος darien θέλω να του επισημάνω ότι πάνω στο λάπτοπ μου είναι και άλλοι υπολογιστές στους οποίους θέλω να φαίνεται και σε αυτούς ότι μπαίνω από Αμερική και ένας proxy server δεν το κάνει αυτό σωστά?

Τέλος δεν ξέρω και καμιά λίστα με αξιόπιστους proxy servers.

Φίλε άκυρος είσαι εσύ αν από εδώ μέσα προσπαθέις να βρεις σπάσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Google it ;)<br /> <br /> Κατέβασε το vidalia bundle (και το Tor Button αν δεν είναι μέσα για το Firefox)<br /> <br /> Aφού τρέξεις το vidaliα ενεργοποίησε το Tor στο firefox και μπες όπου θες ανώνυμα. Δοκίμασε να μπεις στο www.whatismyip.org να ελέγξεις αν όντως δουλεύει :)<br /> <br /> A ρε dubber για λίγα secs και θα είχα γράψει πρώτος εγώ :p

Edit 2: Αγαπητοί Μοds δείτε στο ποστ μου τι γίνεται όταν πατάω διόρθωση και μετά υποβολή ! Παλιό bugs ... !

Link to comment
Share on other sites

Φίλε άκυρος είσαι εσύ αν από εδώ μέσα προσπαθείς να βρεις σπάσιμο.

Ρε ΕΣΥ θα με τρελάνεις.

Δε θες να καταλάβεις ότι δεν ψάχνω crack εσύ μου είπες αφού ξέρεις τι ψάχνεις τότε τι ρωτάς και σου είπα ότι επειδή δεν έχω σπάσιμο γι' αυτό το πρόγραμμα ψάχνω κάποιο άλλο δωρεάν πρόγραμμα που να κάνει την ίδια δουλειά αλλά που μυαλό να το καταλάβεις.

Για πρόσεξε λίγο πάλι το 1 μου ποστ δίνοντας ιδιαίτερη προσοχή στο τονισμένο σημείο ίσως αυτή τη φορά να καταλάβεις τι ψάχνω.

Θέλω ένα πρόγραμμα σαν το "hideip ng" που να μπορώ να του δηλώσω από ποια χώρα(Π.χ. Αμερική) να φαίνεται ότι μπαίνω στο ίντερνετ.

Εν ολίγης να μου αλλάζει την ip και από ελληνική να μου την κάνει αμερικάνικη για όσο τρέχω το πρόγραμμα.

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματία και εδώ: http://www.hotspotshield.com/

Είναι free vpn. Απο ταχύτητες είναι καλύτερο από το tor λίγο που το δοκίμασα. Το μόνο κακό είναι ότι δεν παίζει σε 64bit windows. (νομιζω θέλει κάποια πατέντα για να παίξει)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά είναι το πρόγραμμα αλλά έχει 2 μείον το πρώτο είναι ότι δεν σου δίνει την επιλογή να διαλέξεις από ποια χώρα θα φαίνεται ότι μπαίνεις στο νετ και το άλλο δεν ξέρω κατά πόσο ισχυει μόνο για το λάπτοπ ή και για τους υπολογιστές που παίρνουν ίντερνετ από το λάπτοπ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι για το πρώτο έχεις δίκιο.. Αλλά για δωρεάν είναι πολύ καλό νομίζω.

Για το δεύτερο, αν κατάλαβα καλά εννοείς να συνδεθείς με ένα pc στο vpn και στη συνέχεια να μοιράσεις αυτή τη σύνδεση σε άλλα pc μέσω του πρωτου. Αυτό γίνεται έτσι κι αλλιώς με το που συνδέεσαι νομίζω. Γι' αυτό περνάει τον tap driver όπως όλα τα vpn προγράμματα. Δρομολογεί όλη την κίνηση στη νέα σύνδεση που δημιουργείται. Το κακό είναι ότι η έκδοση που έχει δεν είναι ενημερωμένη και δεν δουλεύει με x64 win.

Πάντως, υπάρχουν και άλλες λύσεις πολυ καλύτερες, με καλύτερες ταχύτητες, φυσικά εμπορικές. Για επιλογή χώρας τώρα δεν ξέρω, θέλει ψαξιματάκι.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι ζητάω πολλά αλλά μήπως μπορείς να μου πεις μια λύση ποιο παραμετροποίησιμη και με ποιο γρήγορους δωρεάν σέρβερς.

Μπορείς να μου εξηγήσεις τι ακριβώς είναι ο tap driver που λες.

Γενικά με vpn δεν έχω πολυασχοληθεί.

Και απ' ότι βλέπω είσαι και εσύ τρελός με το house m.d. εεε.

Πολύ καλή σειρά όντως έχω δει κι εγώ όλα τα επεισόδια μεχρι το τελευταίο του 5 κύκλου.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.