Jump to content



i7 920 1,45 v


Niksoul

Recommended Posts

Γεια σας παιδια..

εχω εναν 920 ι7 στα 3.8 σταθερο .. μπορεσα να τον δω σταθερο μονο με 1.45 volt..Ειναι παρα πολυ το ξερω..Το θεμα ειναι τι μπορω να κανω..

Απο θερμοκρασιες ειμαι καλα (35 βαθμους idle) χαρη στην χρηση coolermaster z600 me 2 ανεμιστηρες σε διαταξη push - pull και ενα καλο κουτακι..(βαζω φοτο)

Μπορει καποιος να μ πει τι φταιει η τι μπορω να κανω μπας και ριξω λιγο το vcore???

Ευχαριστω...

post-10247-1416073859,348_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν νιωθει ο επεξεργαστης με λιγοτερο ρευμα ...δεν μπουταρει με τιποτα..μηπως να τον παω πισω??μηπως ειναι σκαρτος ???

Nα τον πας πίσω επειδή ίσως δεν ανεβαίνει καλά?!?

Μην τρελαθούμε.

Παίξε λίγο με PLL και Qpi.Δοκίμασε 1,9 και 1,38 περίπου αντίστοιχα.

Αν δεν τρέχεις και multithreaded εφαρμογές κλείσε το HT.

Από εκεί και πέρα εφόσον είσαι οκ με τις θερμοκρασίες μην σε απασχολεί.Δεν πρόκειται να πάθει τπτ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω Χρισταρα..:) Απο θερμοκρασιες ειμαι καλα ..μαλλον εχει καλο flow το κουτι μου...

Γενικως σας ευχαριστω παιδια για την βοηθεια, μολισ τελειωσω εξεταστικη:pleasantry: θα δοκιμασω..:tomato:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εγώ πάντως με 1,35 Vcore / 1,96 PPL / 1,375 QPI/DRAM δεν μπαίνω windows.

Με 1,4 μπαίνω, αλλά δεν αντέχω ούτε για το 32 wprime.

Άρα φταίει ο επεξεργαστής μου ή οι ρυθμίσεις που κάνω; (έχει κ ένα σκασμό η P6T- Deluxe)

YΓ. Ψύκτρα έχω την Scythe Mugen II που είναι αρκετά δυνατή (στα 3,7 και wprime δεν ξεπερνάω τους 71-72 βαθμούς)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.