Jump to content



199USD Samsung SLC από Αμέρικα


ChSin7

Recommended Posts

199USD o Samsung SLC για όσους μπορούν να αγοράσουν: http://www.geeks.com/details.asp?invtid=MCCOE64G5MPP-0VA&cat=HDD&cpc=JAD

Εdit: 10% DISCOUNT coupon :

Use coupon "techbargains" for an additional 10% off:

http://www.geeks.com/details.asp?inv...at=HDD&cpc=JAD

Update 11-0-2009 : 175USD & 125USD οι Samsung SLC 1.8" 64GB & 32GB αντιστιχα στο newegg Θέλουν converter 1.8"-to-2.5" για να δουλέψουν στα desktops.

Link to comment
Share on other sites

Στελνουν με USPS !!! 39USD το κόστος μεταφορικών. Ας τους στείλει κάποιος email να μάθει για το τι μπορούν να γράψουν στο πακέτο. Είναι τόσο μικροί που το πακέτο μπορεί να είναι πολύ μικρό και πανάλαφρο.

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου και discount coupon κάπου 10%

Εdit το βρήκα :

Use coupon "techbargains" for an additional 10% off:

http://www.geeks.com/details.asp?inv...at=HDD&cpc=JAD

115λίρες ~ 128Ευρώ είχε από Novatech στην αρχή γιατί μετά ανέβασαν τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να τους πεις να δηλωσουν το προιον με πολυ μικροτερη τιμη ή σαν μεταχειρισμενο?

Ειναι καλη τιμη για τον 64αρη?

200.00 USD = 157.793 EUR

157ε + μεταφορικά + τελωνείο - τους δίσκους που θα πάρουν οι εκτελωνιστές για τα λαπτοπ που θα πήραν από άλλο group buy :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ που χαλάω το θρεντ αλλά αυτοί http://www.novatech.co.uk/novatech/specpage.html?SAM-SSD64M

δεν αξίζουν; Δεν ξέρω από ssd, mlc-slc κτλ.

Είδα κάποια πράγματα και κατάλαβα κι εγώ :meeting:. Αν έρθουν λιγότερο από 200 ευρώ (τόσα μου έχουν μείνει) είμαι μέσα...:dirol:

Link to comment
Share on other sites

Χτες περίμενα την σίστερ από Ελβετία, και απ'ότι είδα οι τελωνιακοί ξεσάλωσαν. Παραπάνω από τους μισούς τους ελέγξανε (όχι ερώτηση αν έχουν να δηλώσουν κάτι, αλλά άνοιγμα αποσκευών). Παρ'ότι ψήνομαι για ssd slc, το φοβάμαι το "έξω από ΕΕ"

Link to comment
Share on other sites

μηπως θα ηταν καλυτερα να κανουμε μια παραγγελια 5-10ατομα να μας ερθει και πιο φθηνα? τι λετε παιδες?:yu:

Χτες περίμενα την σίστερ από Ελβετία, και απ'ότι είδα οι τελωνιακοί ξεσάλωσαν. Παραπάνω από τους μισούς τους ελέγξανε (όχι ερώτηση αν έχουν να δηλώσουν κάτι, αλλά άνοιγμα αποσκευών). Παρ'ότι ψήνομαι για ssd slc, το φοβάμαι το "έξω από ΕΕ"

ε τοτε αν εχει fedex ας το στειλουν ετσι..να γλιτωσουμε τελωνεια και καθυστερησεις...

Link to comment
Share on other sites

εγώ τους ρώτησα κάποια πράγματα στο mail, περιμένω απάντηση τώρα, το θέμα όμως του τελωνείου είναι ένας βραχνάς, εκτος αν αυτοί έχουν κάποια άλλη λύση. Τους είπα ότι θα παίξουμε πάνω από 20 κομμάτια συνολικά (λίγα είπα,ε?) και ρώτησα τι τιμή μας κάνουν για 20+ και τι τιμή για 50+

Link to comment
Share on other sites

μια συμβουλή μιας και λόγω δουλειάς χρησιμοποιώ και fedex και usps από αμερική.

κάντε ομαδική παραγγελία αλλά συνεννοηθείτε να σας σταλούν ανά 2 ή το πολύ ανα 3 κομμάτια σε διαφορετικά άτομα εάν επιλέξετε fedex.ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ η απόδειξη αγοράς να σταλεί μόνο ηλεκτρονικά και να πιέσετε τον αποστολέα να δηλώνει αξία 10usd και warranty replacement part. Σε διαφορετική περίπτωση να περιμένετε χαράτσι περί τα 80ευρώ στο κάθε δίσκο.

εάν επιλέξετε usps (που είναι και αυτό που προτείνω να κάνετε) ακολουθήστε ίδια διαδικασία με τη διαφορά οτι μπορεί να "χωρέσετε περισσότερα κομμάτια σε κάθε δέμα (εως 4-5).

Προσοχή ιδιαίτερη με τη συσκευασία των δίσκων.Εγώ θα ζήταγα στον αποστολέα να ΄δεσει ανα 2 ή ανα 3 τους δίσκους σε Μονή αντιστατική σακούλα.

Εάν τα παραπάνω σας φαίνονται περίπλοκα το πιο ασφαλές είναι μια καλή εξαρχής συνεννόηση με τον αποστολέα.

Μαζική παραγγελία όλων των κομματιών από ένα λογαριασμό paypal αλλά αποστολή σε διαφορετικές διευθύνσεις και με 1-2 ημέρες κενό σε κάθε δέμα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.