Jump to content



Lian Li V-Series Hard Drive Screws ?


Recommended Posts

Καλησπερα.

Θελω να βαλω 2 σκληρους ακομα στο Lian Li V2000 μου αλλα ματαια ψαχνω να βρω τις βιδες για να τους κουμπωσω στο rack. Καπου θα χαθηκαν με την μετακομιση..

Εψαξα λιγο στο google σε τυχαια αμερικανικα sites, τιμη για τις βιδες ηταν 2.40$ για 4 (ή 8? δεν θυμαμαι) βιδες αλλα τα μεταφορικα αναλογως της επιλογης ηταν απο 30-90 $ ! Για 4 βιδες δεν μαμιομαστε λεω εγω?:wall:

Οι βιδες ειναι αυτες. Βεβαια θα παρω καμια 20αρια για να μην ξαναψαχνω αργοτερα..

Ξερει καποιος που θα βρω αυτες τις βιδες σε online shop στην Ελλαδα ή στην Ε.Ε? Θελω να αποφυγω να παω στο κεντρο στα γνωστα μαγαζακια με βιδες κλπ και προτιμω να τα ψωνισω online και να τα φερει ο ταχυδρομος :p

Τεμπελης καργα... για βιδες θα τρεχω?:dance3:

Ρωτησα βεβαια σε Πλαισιο, Multirama, και ενα μαγαζι με βιδες στη Βαρης-Κορωπιου αλλα τζιφος..

Αν γνωριζει καποιος online μαγαζακι ας παραθεσει το link.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τετοιες βιδουλες

αλλα εχω τοση δουλεια που δεν προλαβαινω να κανω αποστολες κτλ...

αν θελει καποιος να ερθει να τις παρει και να τις μοιρασει στους ενδιαφερομενους

θα χαρω να εξυπηρετησω.

Θα σας πω αυριο και ποσα κομματια υπαρχουν διαθεσιμα

(μη φανταστειτε τπτ τρομερο, περισσευματα απο κουτια ειναι)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Τι το ιδιαίτερο έχουν αυτές οι βίδες? Εγώ "ρίχνω καντίλια" όταν βάζω χέρι στο σακουλάκι και πιάνω καμμιά τέτοια..... :sarcastic:

Τις βαζεις στους σκληρους δισκους, και υστερα βαζεις/βγαζεις τους σκληρους απο το rack "συρταρωτα".

Ξερω το ειπα μπακαλιστικα..

Χωρις αυτες δεν μπορεις να στηριξεις νεο σκληρο. (εκτος αν βαλεις αλλες βιδες κ.ο.κ.)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω τετοιες βιδουλες

αλλα εχω τοση δουλεια που δεν προλαβαινω να κανω αποστολες κτλ...

αν θελει καποιος να ερθει να τις παρει και να τις μοιρασει στους ενδιαφερομενους

θα χαρω να εξυπηρετησω.

Θα σας πω αυριο και ποσα κομματια υπαρχουν διαθεσιμα

(μη φανταστειτε τπτ τρομερο, περισσευματα απο κουτια ειναι)

Κοπριτη ευχαριστω για την προσφορα αλλα ειναι κριμα, ισως τις χρειαστεις για επομενο project κλπ.

Βρηκα αυτο το μαγαζακι και πηρα ενα Screw Kit.

Εχει και 16 βιδες για σκληρους εκτος των αλλων, οποτε θα κανω τη δουλεια μου και θα κρατησω τις υπολοιπες.

Μεταφορικα αν θυμαμαι καλα ηταν 5-6 λιρες, και 3-7 εργασιμες για την παραλαβη σπιτι μου.

Τσιμπημενη τιμη για βιδες.. αλλα δεν μαμιεται απο το να μπλεξω στο κεντρο ή να παρω τις δικες σου (και να μην εχεις εσυ μετα :rofl: ).

Ζαχο αν θες ριξε μια ματια στο link και αν σου φανει ok η τιμη τσιμπα ενα σετ, εχουν μεινει αλλα 2 σε stock λεει.

Σημειωση: Ειχε και τις βιδες για σκληρους σκετες, αλλα out of stock..

Link to comment
Share on other sites

Νιωθω ασχημα γιατι ειχα περασει κι εγω σε αναλογη αναγκη και του ξεσκισα του Γιωργακη ολες αυτες τις βιδες για τους σκληρους.

Προφανως δεν τις χρειαστηκα ολες.

Αμα θελει κανεις να του δωσω, ας μου στειλει ενα πμ.

Link to comment
Share on other sites

Τις βαζεις στους σκληρους δισκους, και υστερα βαζεις/βγαζεις τους σκληρους απο το rack "συρταρωτα". Χωρις αυτες δεν μπορεις να στηριξεις νεο σκληρο. (εκτος αν βαλεις αλλες βιδες κ.ο.κ.)

Εμένα το case έχει κάτι πλαστικά με ενσωματωμένες βίδες που τα βάζω στα πλαινά των δίσκων και έτσι γίνονται συρταρωτοί. Chiftech, ποιότης! :happy2:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
maik721 έγραψε:

ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΒΙΔΕΣ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΜΙΑ ΕΙΚΟΣΑΡΙΑ

ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΘΗΝΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΩ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΩ

 

ΜΙΧΑΛΗΣ

:rubik:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

το αποθεμα ειναι ανεξαντλητο...

περνα οποτε θες

π.μ. για λεπτομερειες

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Aν μπορείτε από την διαχείριση να σβήσετε το τηλέφωνό μου .Ευχαριστώ πολύ .

On 6/2/2010 at 7:18 ΜΜ, το μέλος Κοπρίτης έγραψε:

το αποθεμα ειναι ανεξαντλητο...

περνα οποτε θες

π.μ. για λεπτομερειες

 

Aν μπορείτε από την διαχείριση να σβήσετε το τηλέφωνό μου .Ευχαριστώ πολύ .

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.