Jump to content



Πρόγραμμα παρακολούθησης δραστηριότητας


AlexanderK

Recommended Posts

Ψάχνω πρόγραμμα παρακολούθησης δραστηριότητας στο υπολογιστή.

Να μπορώ να δω τι πρόγραμμα έχει δουλέψει, ποιες σελίδες έχουν ανοιχτεί.

Το θέλει ένας συνάδερφος να δει τι κάνει ο γιός του.

Του είπα να παρακολουθεί το ιστορικό και μου είπε ότι το διαγράφει....:tongue:

Οπότε καταλαβαίνετε ότι θέλουμε κάτι το οποίο να είναι δύσκολο στην ανίχνευση και αν είναι δυνατόν να είναι και freeware.

Link to comment
Share on other sites

Να του βάλει αυτό: KidZui να ησυχάσει :hehe:

Σε απλό user account, να μην μπορεί να κάνει install τίποτα άλλο και με ένα Software Restriction policy να μην μπορεί να τρέξει πχ iexplore.exe και firefox.exe.

Άμα θέλετε να το ζορίσουμε κι άλλο πείτε :fun:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι να τον αποτρέψουμε να κάνει κάτι αλλα να παρακολουθήσουμε τι κάνει...

Ουσιαστικα δεν μπορεις να βαλεις κατι στο υπολογιστη το οποιο να ειναι αδυνατο να βρεθει...ολα εξαρτωνται απο το ποσο "τσακαλακι" ειναι...Αν δε τρεχει spybot με ενα keylogger θα κανεις την δουλεια σου. Απο τι καταλαβαινω δεν ειναι και πολυ μικρο και ασχετο το παιδακι.

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτά τότε, αν και είμαι αντίθετος με την έννοια της παρακολούθησης, με ένα Googlάρισμα τα βρίσκεις. http://monitoring-software-review.toptenreviews.com/

Όπως είπε και ο kallileo, όλα εξαρτώνται από το πόσο "τσακάλι" είναι το παιδί, στο τέλος τέλος βάζει κι ένα Ubuntu Live CD και εσύ περίμενε να δεις logs :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι να τον αποτρέψουμε να κάνει κάτι αλλα να παρακολουθήσουμε τι κάνει...
Σε λίγα χρόνια θα είμαι σε παρόμοια φάση. Ακόμα δεν έχω αποφασίσει τι θα κάνω, και παράνομο είναι και ανήθικο αλλά ...

Σίγουρα δεν είναι σοφή λύση και αν το παιδί καταλάβει τι παίζει πάει ΚΑΘΕ εμπιστοσύνη.

ΠΟΛΥ δυσκολη απόφαση.

Link to comment
Share on other sites

perfect key logger

κρύβεται απο μόνο του εύκολα και έχει και screenies ανα όσο θέλεις

αν ο πιτσιρικάς δουλευει με Linux (το πήγατε πολύ μακριά)

πάλι θα το ξέρεις

έμεσα(απουσία του logger για τόσο)

μετά τον/την πιάνεις και τον/την συζητάς

Link to comment
Share on other sites

Αν και εγώ πιτσιρικάς είμαι,μου είχε ζητήσει κάτι παρόμοιο ο θείος μου για τον μικρό μου ξάδερφο.

Δεν είναι και genious το παιδί,που θα μπορούσα να βρώ ένα keylogger just in case?

Link to comment
Share on other sites

omg σαν τον θειο μου 10 χρονων οταν ημουν που μου εβαλε και parental control τρομαρα του στο firewal με password,pff...λες και δεν ηξερα τι κωδικους βαζει συνηθως,το ιδιο και στα BIOS χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.