Jump to content



BaN


ΓιαγκΤ

Recommended Posts

Ακόμα και ισόβια να φας στο δικαστήριο στα 10-20 χρόνια βγαίνεις.

Λογικότερο θα ήταν το ban να είχε μάξιμουμ διάρκεια ένα χρόνο.

Άλλωστε αυτός που θέλει, φτιάχνει έναν άλλο λογαριασμό και καθαρίζει.

Είναι αστείο να έφαγε ban κάποιος ως έφηβος και να το δείχνει στα παιδιά του σε μερικά χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

στην ελλαδα βγαινεις :p

αμερικη οταν κανεις χοντρο εγκλημα σε εκτελουνε! οποτε το ban ειναι κατι σαν..εκτελεση!

αν τωρα ο αλλος αναστηθει μεσω αλλου λογαριασμου, χμ κανεις δεν ειναι τελειος :)

Link to comment
Share on other sites

στην ελλαδα βγαινεις :p

αμερικη οταν κανεις χοντρο εγκλημα σε εκτελουνε! οποτε το ban ειναι κατι σαν..εκτελεση!

Εξαρτάται από το σε ποιό νομό σε πιάσανε :D

Η θαν. ποινή δεν ισχύει σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα κι ο ένας χρόνος πολύ είναι.

Η άποψη μου είναι ότι ένας μήνας στη χειρότερη περίπτωση, αρκεί.

Τη δεύτερη φορά, θα μπορούσε να γίνει τρίμηνο και σε υποτροπές ετήσιο.

Edit

Θα έλεγα μάλιστα να ισχύσει και αναδρομικά για όσους έχουν φάει ban στο παρελθόν.

Κάποια άτομα, αν και είχα κόντρες μαζί τους, θα τους ήθελα πίσω, γιατί είχαν γνώσεις.

Ας γίνει και λίγος τζερτζελές βρε αδελφοί, να ανάβουν και τα αίματα.

Μην είναι όλοι καλά παιδάκια.

Θα ξενερώσουμε.

Link to comment
Share on other sites

τον terminator εχεις στο μυαλο σου??

κατ εμε το ban ετησιο η ισοβιο δειχνει απλα οτι δεν εισαι ευπροσδεκτος, ενας μηνας αρκει αν εχεις παρεκτραπει...εγω προσωπικα μετα forums που εχω φαει ban δεν ξανασχοληθηκα...γιατι ουσιαστικα :rofl:δεν το αξιζουνε να ειμαι ενεργο μελος τους..:banging::banging::banging::hang2::jump1::D

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι καπως υπερβολικο το ισοβιο μπαν...Πολυ εκδικητικο μου ακουγεται.Γινεται καποιος ενοχλητικος,ΟΚ,μπαν 1βδομαδα-10 μερες,1 μηνα...Θα του φυγει η ορεξη για ζουζουνιες.Ε αν του μεινει η ορεξη και μετα απο τα απανωτα μπανια,τοτε να μεινει βρε παιδι μου,δεν μπορω τα φορουμ που ειναι σαν το μικρο σπιτι στο λιβαδι.

Χωρις τα φλεημς,το ιντερνετ ειναι στρινγκακι διχως πωλο.

Link to comment
Share on other sites

θα θελα να ακούσω την άποψη και όσων ανοιχτά διαφωνούσαν με την αξιολόγηση :)

το ban για μένα ισοδυναμεί με την αφαίρεση του ονόματος από κάποιον

τίποτα παραπάνω.

δεν θα ήθελα την εύκολη συγχώρεση

οδηγεί στην ατιμωρησία.

Δεν ξέρω νομίζω είμαι σκληρός

και με τα ισόβια δεν έχει καμία σχέση.

στο ένα σταματάει ο χρόνος,

σου καταστρέφουν τη ζωή

και άχρηστο σε επαναδιαθέτουν στην κυκλοφορία/κοινωνία

και στο άλλο(ΒΑΝ) απλά σου λένε "τα κουβαδάκια σου και σε άλλη παραλία..."

ωραίος ο Λάμπης,τέλειος μα δεν είναι και ο κόσμος όλος....

κλείστηκε κάποιος απ'έξω και τι έπαθε?

να διαβάσει μπορεί,να συμμετέχει μπορεί(με άλλο όνομα)

σιγά τη ζημιά....

όταν λέμε ΙΣΟΒΙΑ εννοούμε ΙΣΟΒΙΑ:fist:

Link to comment
Share on other sites

Ναι κι εγω το βλεπω α-λα darksaga.

Απο ενα site σου στερειται το δικαιωμα να γραφεις. Ουτε να το παρακολουθεις, ουτε να ενημερωνεσαι.

Στην τελικη, δεν εγινε και τιποτα με το μπμπμπαν. Λες και μετα απο 1 χρονο ο αλλος θα κατσει να θυμηθει οτι εληξε το βαν του στο lab, οποτε ας παει να ξαναγραψει...

Στην χειροτερη περιπτωση περα απο κανα-δυο σπαμμερια η υπολοιπη ΔΟ ειναι εκλεπτυσμενα παιδια με επιπεδο, κοκκινα παπουτσια και ποδηλατα και αμα τους γλυψετε με τον σωστο τροπο θα σας βγαλουνε το ισοβιο βαν :p

Link to comment
Share on other sites

Το ισόβιο είναι στα λόγια μόνο. Την επόμενη στιγμή ανοίγει έναν καινούριο λογαριασμό και σε γράφει στα Α4 του.

Όσο για το όνομα, κάτι χάνει κάτι κερδίζει. Χάνει όνομα, κερδίζει λευκή ιστορία. Αυτός γνωρίζει, και εσύ ψάχνεσαι τι καπνό φουμάρει ο καινούριος.

Αν έτρωγε όμως ένα δυο μήνες, θα του έκανες ασύμφορο τον καινούριο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

να διατηρούμε τότε όλοι από 3 λογαριασμούς

να μιλάμε χύμα και κάθε μήνα να υπάρχει ο καβάτζα1 και ο καβάτζα2 καμμένοι (BANNED)

αμα είναι δίμηνο λέω

αμα είναι τρίμηνο να έχουμε απο 4.Να μην ξεμένουμε αδερφέ...

τον πονηρό δεν τον παίζεις ούτως η άλλως

αλλά μην πριμοδοτούμε και τους άλλους με στοργή και κατανόηση...

ε?

τι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει ένα δίκιο ο ΓιαγκΤ.

Πιστεύω τα ban πρέπει να είναι ως εξής:

1. Ημερήσιο: για μικρές παρεκλίσεις από τους κανόνες του TheLab.gr (πχ να γράφει σε κάθε ποστ με greeklish παρά τις επισημάνσεις ή να μιλήσει για warez κτλ)

2. Εβδομαδιαίο: αφού έχει φάει 3 ημερίσια ban (για την ίδια μικρή παρέκλιση) και 5 ban (διαφορετικά μεταξύ τους) μέσα σε ένα μήνα* ή λόγω μίας σημαντικής παρέλίσης (πχ προσβολή άλλου χρήστη γράφοντας χυδαία λόγια για τα πιστεύω πολιτικά/θρησκευτικά κοκ)

3. Μηνιαίο: Σε περίπτωση που αφού φάει (μέσα στον ίδο μήνα όμως!) εβδομαδιαίο ban για συνεχή προσβολή, flaming, spamming ή οτιδηποτε άλλο που δεν επιτρέπεται ή ξαφνικά κάνει κάτι χοντρό (πχ δυσφημίσει αλλού το TheLab.gr)

4. Για Tρίμηνο/Εξάμηνο σε περίπτωση που ε... δεν υδρώνει το αυτί του με τα παραπάνω.

YΓ Ο terminator πιστεύω πως κακώς έφαγε οριστικό ban. Πιστεύω πως μετά από ένα τετράμηνο/εξάμηνο ban θα μας γυρνούσε άλλο παιδί. Πλάκα πλάκα, πάνε χρόνια από τότε !

*Για την ακρίβεια για 30 μέρες, καθώς σίγουρα κάποιο "ξυπνοπούλι" θα περιμένει πως και πως την 1η του επόμενου μήνα (που μπορεί να είναι και η επόμενη μέρα) να ξεκινήσει τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.