Jump to content



Παγώνει το pc στα καλά καθούμενα


SCREPTOS

Recommended Posts

παιδια η 12αρα παιζει παρα πολυ μια ανεβαινει μια κατεβαινει τωρα π.χ. μου δειχνει min 102 κ max 173 αλλα ειναι σταθερα κατω απο 110....

εζειδη ειμαι λιγο ασχετος σε αυτα μπορει καποιος να μου πει τι ειναι αυτη η 12αρα;;;;;;;;???????????????

Link to comment
Share on other sites

τα τροφοδοτικά χωρίζουν το ρεύμα που δίνουν στις κατηγορίες που βλέπεις.

οι ιδανικές τιμές κάθε κατηγορίας είναι 12v 3.3v & 5v ή ελάχιστα πάνω από αυτές σε σύστημα σε κατάσταση ηρεμίας ωστέ όταν έρθει η κατάσταση φόρτου να κρατήσουν τις τιμές αυτές στα πολύ ποιοτικά τροφοδοτικά ή να τις ρίξουν ελάχιστα κάτω των ιδανικών στα απλά καλής ποιότητας psu.

π.χ.

ηρεμία 12v=12.3v

φορτίο 12v=11.98v

στη δική σου περίπτωση οι ενδείξεις της 12v είναι ακραίες και εκτός προδιαγραφών....μπορεί να είναι και λάθος του προγράμματος λόγω λάθους ένδειξης του σένσορα όπως μπορεί να συμβεί και δεν είναι σπάνιο.....αλλά οι αποκλίσεις είναι σε νορμάλ εύρος τιμών......

το να δείχνει σε σένα τη μια 100 την άλλη 170 και την άλλη 1.02v προσωπικά δε το έχω συναντήσει οπότε το πρώτο πράγμα που θα δοκίμαζα είναι ένα άλλο τροφοδοτικό δανεικό για μερικές ώρες δοκιμών από κάποιο φιλαράκι σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα. Ψάχνοντας το forum για ένα thread που να προσομοιάζει στο δικό μου πρόβλημα βρήκα αυτό εδώ και είπα να μην ανοίγω καινούριο.

Έχω κι εγώ παρόμοια προβλήματα με τα προαναφερθέντα. Δηλαδή, μετά από κάποια ώρα gaming (αρκετή πάντως) παγώνει η οθόνη και υπάρχουν 2 οψιόνς... Η καλύτερη με ctrl+alt+del να παω σε διαχείριση και από κει να κλείσω το πρόγραμμα, η χειρότερη reset.

Επίσης ένα άλλο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι καμμιά φορά (1 φορά στις 2 βδομάδες) το pc δεν κλείνει αλλά κολλάει στην οθόνη - Τερματισμός λειτουργίας - και θέλει πάλι reset.

Να θυμίσω ότι χρησιμοποιώ vista 64bit και οι μνήμες είναι υποχρονισμένες στα 1333 ΜΗz...

Αυτάααααα καμμιά ιδέα;

http://img30.imageshack.us/img30/4093/temperatures.png

και ένα link με τις θερμοκρασίες, στοιχεία του pc κλπ...

http://img200.imageshack.us/my.php?image=tempb.jpg&via=tfrog

ακόμα μία προσπάθεια για πιο καθαρή φώτο

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.