Jump to content



παγωμα υπολογιστη


Recommended Posts

Γεια και παλι και καλη χρονια

Αγορασα την  asus r7 260x και 4gb ram ακομα. Τα εγκατεστησα και απο εκεινη την ωρα ο υπολογιστης ξαφνικα σε απροσδιοριστες στιγμες freezarei και δεν κανει τιποτα. ουτε καν επανεκκινηση απο το κουμπακι το pc μου ειναι το παρακατω τι μπορω να κανω?post-62975-0-02152600-1421439785_thumb.p

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/kingston-kvr16n11s8-4-4gb-ddr3-1600mhz-pc3-12800-p-PER.550508 

αυτες ειναι οι μνημες η μια αγορασμενη σημερα 16/1 και η αλλη καπου Ιουλιο και πηρα ακριβως τις ιδιες

ασχετο .

bios version εχω 0804 

το speecy μου τις δειχνει 799

Έγινε επεξεργασία από panosshave
Link to comment
Share on other sites

corsair vs450w ναι με την onboard η οποια εγινε μονη της disable

Mε το 450w εισαι οριακα... αν μπορεις βρες και ενα αλλο psu οπως σου ειπε ο φιλος παραπανω.

Γενικα εχω ακουσει πολλα παραπονα για την συγκεκριμενη καρτα... αν μπορεις να την αλλαξεις κανε το.

Link to comment
Share on other sites

εχεις τους τελευταιους οδηγους για την καρτα ? αν οχι βαλε τους να δεις  . καλο θα ηταν και ενα γοογλαρισμα για την συγκεκριμενη καρτα μηπως "δεν της αρεσει" κάποιος συγκεκριμενος οδηγος .

Link to comment
Share on other sites

Με μιά γρήγορη έρευνα στο Google βρήκα ότι η κάρτα έχει βγάλει πολλά προβλήματα. Φαίνεται να υπάρχει ένα θέμα με τις μνήμες της οι οποίες δεν ανταποκρίνονται καλά στα υψηλά ρολόγια που είναι χρονισμένες. Αφού είναι καινούρια σου προτείνω να την επιστρέψεις από εκεί που την πήρες και να μην κάτσεις εσύ να βγάλεις το φίδι από την τρύπα. Αλλιώς αρχίζεις δοκιμές με drivers,bios της κάρτας γραφικών, bios της μητρικής και πάει λέγοντας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εχει τους τελευταιους driver εκανα repair στα windows σβηστηκαν τα παντα απο προγραμματα και εχω μονο το chrome και το driver τις καρτας και ειναι οκ

θα πεσει φορματ απο οτι καταλαβα εκατσε στραβα ο driver

Link to comment
Share on other sites

ξανακολλησε, εκανα φορματ, περασα μονο το driver απο το cd αυτη τη φορα και παλι το ιδιο. τωρα ειμαι με onboard και τη δευτερα παει πισω. στα παιχνιδια παιζεικανονικα οση ωρα και να το εχω, οταν ειμαι απλα στον υπολογιστη τοτε κολλαει.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.