Jump to content



AMD Phenom II X4 955 Black Edition


athlon=greek

Recommended Posts

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

Παιδες ερωτηση εχω τον 955 με ψυκτρα οχι μανισια αλλα την tryton 79 ειναι για am2+ επεξεργαστες σε ζορια games full αναλυσεις και full ρυθησεις κτυπαει 61 με 65 βαθμους θερμοκρασια ειναι καλο αυτο νορμαλ?????????????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

σε κατααστασεις μεσα στα windows οπως παρακολουθηση ταινιων αφαρμογες κτλ δεν ξεπερναει τους 52 βαρια βαρια βαθμους. Μηπως πρεπει να ξαναπερασω την μανισια την ψυκτρα;:jester::jester::jester:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ερωτηση εχω τον 955 με ψυκτρα οχι μανισια αλλα την tryton 79 ειναι για am2+ επεξεργαστες σε ζορια games full αναλυσεις και full ρυθησεις κτυπαει 61 με 65 βαθμους θερμοκρασια ειναι καλο αυτο νορμαλ?????????????????????????????????????????

Αν ειναι κλοκαρισμενος και αυτες οι θερμοκρασιες που λες ειναι των

πυρηνων τοτε εισαι καλα. Αλλιως κατι δεν εχεις κανει καλα με την

ψυκτρα.

Edit: Μην διπλοποσταρεις για μπορεις να φας μπαν...γιαυτο υπαρχει και η διορθωση.

Link to comment
Share on other sites

οταν εννοεις clockarismenos? Δεν εχω κανει κανενα overclocking οπως ειναι μανισιος απο το κουτι του τωρα που σου γραφω παιζει στους 39 με everest μετρημενος στα παιχνιδια με ολα τερμα ανεβαζει temp

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βαλει την ψυκτρα που δινεται μαζι με τον επεξεργαστη έχων την triton 79 και η θερμοκρασια δεν ειναι παντα 63 εκει φτανει μαξιμουμ συνηθως παιζει αναμεσα σε 52 με 58

Ισως δεν θα επρεπε να πειραματιστω με αλλη ψυκτρα και να βαλω την εργοστασιακη.......

Link to comment
Share on other sites

Ισως δεν θα επρεπε να πειραματιστω με αλλη ψυκτρα και να βαλω την εργοστασιακη.......

βαλτη επανω και δοκιμασε τη για να σου λυθει η απορια!

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την εργοστασιακη η θερμοκρασια σε εφαρμογες σταθερη στα 40 με 45 σε παιχνιδια φτανει στα 55 με 58 και καποιες στιγμες αγκιζει το 60

αλλα εχω προβλημα και με την καρτα γραφικων ASUS GTX 280 που με ολα τερμα βαραει 94 και με εχει ξεκουφανει το ανεμηστιρι της κανει σαν σεσουαρ γαμ.....

Link to comment
Share on other sites

Λες λοιπον οτι οι θερμοκρασιες ειναι ιδιες ειτε ειναι με ο 955 με την μαμισια

ψυκτρα ειτε με την triton. Αρα....Δεν πατουσε καλα η triton.

Οσο για την γραφικων δεν εχει να κανει κατι...απο τη στιγμη που εχεις το

ανεμηστηρι της στο auto και οποτε οι θερμοκρασιες ειναι τοσο υψηλες θα κανει

μπολικη φασαρια.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.