Jump to content



AMD Phenom II X4 955 Black Edition


athlon=greek

Recommended Posts

Δεν πειρα ποτέ intel για να σε πω ακριβώς.....και ξέρω οτι οι core i7 ξεφεύγουν σε επιδοσεις...αλλα τ παραπάνω θα κάνεις εσύ και καποιος με εναν quad h amd x4 ?

ασε που τωρα το καλοκαιρακι ο 920 βγάζει φωτιές.. και σε φωνάζει να πατε σε καμια παραλία

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 119
  • Created
  • Last Reply

Εγω φανατικος amdακιας εχω να πω πως σε game δεν εχει διαφορα ο 955 ας πουμε σε σχεση με τον 920 αλλα ειδα την καρτα γραφικων μου σε 3dmark06 με την cpu μου και την cpu του φιλου μου kenzo και η διαφορα στα 4.2 και οι δυο ηταν της ταξεως των 2000 μαρκς και να σκεφτειτε οτι ο kenzo δεν ηταν φουλ oc μιας και παει και 4.4 ας πουμε...το οτι η cpu του στα ιδια ghz μας εδωσε 2000μαρκς παραπανω σημαινει οτι πολυ απλα αυτη η cpu ειναι καλυτερη....και ξαναλεω ειμαι φανατικος amdακιας...και δυσκολα θα αλλαξω στρατοπαιδο αλλα η αληθεια ειναι αυτη...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο στα benchmarks... Από εφαρμογές ελάχιστες εκμεταλλεύονται 8 πυρήνες τώρα...

Και για τα παιχνίδια: http://www.hardocp.com/article.html?art=MTU4MCwyLCxoZW50aHVzaWFzdA==

Τώρα και με τον 965ΒΕ, έτσι και πέσουν οι τιμές... bye bye i7...

//H Crosshair III υποστηρίζει Advanced Clock Calibration για το ξεκλείδωμα πυρήνων??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εμενα μπορειτε να μου εξειγησετε γιατι τα Windows 7 αναφερουν ταχυτητα επεξεργαστη 1,6GHz????

Εχει καποιο προβλημα η CPU??? ειναι ολοκαινουρια...!!!

Λογικα ειναι ενεργοποιημενο το cool'n quit οποτε δεν εχεις κανενα προβλημα(καθε αλλο βεβαια,κανει και οικονομια σε ρευμα):cool:

Link to comment
Share on other sites

βγαίνει και ο TWKR μην ξεχνάμε ;)
Με αυτόν πρέπει να δίνουνε μαζί 1 διάφανη ψήκτρα για τον βλέπεις στη μητρική :worship:

Τα ελάχιστα κομμάτια TWKR δεν θα πωλούνται, θα δοθούν σε OCers για bench και μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με την CROSSHAIR II δεν μπορώ με την καμία να πάω πάνω απο 3.9 (ουτε καν σταθερά) τον 940. Βέβαια δεν γνωρίζω και πολλά

απο O/C αλλά δεν έχω και αλλη λύση σε μητρική καθότι θέλω SLI, αν βγεί κάνα 980a chipset με DDR3 βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το προβλημα με το χρονισμο του Phenom, ειναι προβλημα στο BIOS της Gigabyte... Προβλημα το οποιο λυνεται με φλασαρισμα της τελευταιας εκδοσης....

Τωρα δουλευει...ΤΕΛΕΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ο δικός μου με δυσκολεύει λίγο στο O/C και απ' ότι έψαξα δεν είναι και κάνα τρελό κομμάτι.

CACYC AC 0915FPMW

Μπορείτε να ποστάρετε τα Steppings σας, όσοι κάνετε O/C, να έχουμε μια βάση σύγκρισης;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας, θέλω να σας ρωτήσω αν ο επεξεργαστής 955 έχει καλύτερο memory controller 9850BE που έχω και θα φτάσει στα 1200ΜHz με αυτές τις μνήμες http://www.ocztechnology.com/products/memory/ocz_pc2_9600_low_voltage_blade_series.

Σκάφτομαι να ξεκινήσω αναβάθμιση σιγά σιγά αγοράζοντας τις μνήμες πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι υποστηρίζει 1066 δεν θα πεί ότι μένει στα 1066...απλά μπορείς να βάλεις μνήμες 1066 που θα παίξουν με την μία στα full. Αν βάλεις μνήμες 1200, θα πρέπει απλά να της setαρεις σωστά, manually.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.