Jump to content



επιλογή ψύκτρας


labrinea

Recommended Posts

Χαιρετώ την όμορφη παρέα του thelab:hi:

Όπως φαίνεται και στο θέμα ψάχνω για ψύκτρα και θέλω τη βοήθεια των ειδικών:help: Ο επεξεργαστής είναι C2D E6600 στα 65nm. Είμαι ανάμεσα σε 3 δεσποινίδες:D

> scythe mugen 2

> coolermaster hyper z600

> thermalright ultra 120 extreme

Ποια να προτιμήσω?

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει reviews και συγκρίσεις και για τα 3 coolerακια και οι εντυπώσεις είναι πολύ καλές. Απλά δεν ξέρω ποια να διαλέξω. Η thermalright έχει φήμη αλλά έχει παλιώσει και είναι και λιγάκι ακριβούτσικη. Οι άλλες 2 είναι φρέσκο πράμμα. Το κριτήριο μου είναι η απόδοση φυσικά, αλλά επίσης και η ησυχία. Για αυτό ψάχνω και silent ανεμιστήρι τώρα. Με την 9700LED στις 2800rpm να μου παίρνει τα αυτιά δεν την παλεύω άλλο:p

Link to comment
Share on other sites

καλη και παμφτηνη ειναι μια artic cooling στα 11 ευρο απο πλαισιο. την εχω σε ενα σελερον cendar mill στα 3,45mhz και ειναι και πολυ ησυχη αλλα και δεν ξεπερασε ποτε ο επεξεργαστης τους 45 βαθμους

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τελικά κατέληξα στη thermalright αλλά τη βρήκα στο πλαίσιο και δεν ξέρω αν η συσκευασία έχει και υποστήριξη για socket 775. Αναφέρει μόνο socket 1366 sto site. Ξέρει κανείς ???

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=974919&Manufacturer=Thermalright&category=69977719&catalog=20

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική πείρα.

Η Scythe Mugen 2 είναι καλύτερη από την thermalright.

Όντως. Με λαπάρισμα μόνο κατάφερα να κάνω την true να φτάσει την mugen 2. Και δεν κάνω καθόλου πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.