Jump to content



Προπληρωμενη καρτα απο περιπτερο?


Recommended Posts

Επειδη θελω να πληρωσω για το host ενος σερβερ css και ειναι μονο 7 ευρω ,δεν συμφερει να ανακατευομαι με τραπεζες τωρα και εψαχνα αλλους τροπους,ενας μου ειπε για προπληρωμενη καρτα απο περιπτερα και ψιλικατζιδικα,ισχυει αυτο?Δηλαδη παιρνω μια καρτα 20 ευρω και μπορω να την χρησιμοποιησω για αγορεσ ιντερνετ?:eek:

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν υπάρχει κάτι τέτοιο

αλλα για τοσο μικρο ποσο μπορεις να βρεις

καποιον που εχει ειδη προπληρωμενη για να σε εξυπηρετηση

παντος το να βγαλεις μια προπληρωμενη ειναι ευκολο

Link to comment
Share on other sites

Ε ελεγα να μην τρεχω τωρα ,παντως αμα αυτο που μου ειπαν ισχυει θα μου λυσει τα χερια,αλλα δεν ξερω σε περιπτωση που δε λαβω το προιον που αγορασα η τον σερβερ που πληρωσα,απο ποιον θα εχω μετα υποστιριξη,εφ'οσων δεν θα εμπλακω με τραπεζες.

Link to comment
Share on other sites

αν υπάρχουν τέτοιες καρτες

και μπορεις να τις δηλώσεις στο paypal

τότε υπάρχει μια α ασφαλεια

αλλα ποτε δεν ξερεις αν το προϊόν θα φτάσει σε εσενα

(η στην συγκεκριμένη περίπτωση ο server)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πωωω!!! Σε ευχαριστω πολυ Neph!!3 σημεια πωλησεις αυτης της καρτας ειναι στην περιοχη μου μια χαρα το ενα ειναι ακριβως απο πανω.Αλλα απο θεματα ασφαλειας? Λεει...?

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Να ρωτήσω παιδιά για την προπληρωμένη κάρτα της Τράπεζας ΚΥΠΡΟΥ ...λέει στο site τους πώς θέλει ταυτοτητα και εκκαθαριστικό και τιμολόγιο ΔΕΚΟ....Εγώ έχω μόνο τα δύο πρώτα...θα μου βγαλουν την κάρτα; Πρέπει να τα προσκομίσω στην τράπεζα θεωρημένα αντιγραφα αυτων των δύο ( ταυτότητα και εκκαθαριστικό ) η απλά τους τα δείχνω και κρατούν τα στοιχεία;

Link to comment
Share on other sites

εγώ πριν κανα διμηνο έβγαλα την δική μου στην Κύπρου μόνο με την ταυτότητα μου. είχα κάνει την αίτηση μέσω ιντερνετ και μόλις με ειδοποίησαν πήγα (με την ταυτότητα) και απλά συμπλήρωσα κάποια χαρτιά. ούτε αντίγραφα ούτε τίποτα. μια φωτοτυπία χρειάζονται μόνο αν θυμαμαι καλά και αυτή θα στην βγάλουν εκεί.

Link to comment
Share on other sites

A...ωραία...δηλαδή την παίρνω επιτόπου όταν παω εκεί με τα χαρτιά ετσι? Μπορω να βλέπω online το υπόλοιπο της κάρτας μου με κάποιον τρόπο;Και θα μπορώ με την prepaid της Κύπρου να αγοράζω από ολα τα καταστήματα πανευρωπαϊκά με σήμανση VISA? Σαν κάτοχο κάρτας τί βάζω;

Link to comment
Share on other sites

ναι, μόλις σε ειδοποιήσουν πας και την παραλαμβάνεις και μπορείς και να κάνεις και κάποια κατάθεση αν θέλεις. το υπόλοιπο της κάρτας σου καθώς και τις τελευταίες κινήσεις μπορείς να τις βλέπεις από εδώ https://www.i-cardonline.gr/ . Χρειάζεται κάποιο νούμερο (δεν το θυμαμαι ακριβώς) για να εγγραφείς αλλά με ένα τηλεφωνο στο κέντρο εξυπηρέτησης τους θα σου πουν ότι χρειάζεσαι.

Για τις αγορές, ναι ισχύει αυτό που λες. Επίσης μπορεις να την συνδέσεις με το paypal και να αγοράζεις και μέσω ebay κλπ.

Σαν κάτοχο της κάρτας βάζεις προφανώς τον εαυτό σου :p

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο...εαν εχω βάλει ενα ποσο στην καρτα και θελω να το παρω χωρίς να κανω αγορες..πρέπει να παω στην τράπεζα ή σε ΑΤΜ?....

σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

και στα δύο. απλά για να τα πάρεις από ΑΤΜ πρέπει να ζητήσεις να σου εκδώσουν κωδικό ΡΙΝ (δεν αργεί καθόλου να βγει και μπορείς να το ζητήσεις και μέσω τηλεφώνου αν θυμάμαι καλά). Απλά έχε υπόψην ότι κάθε φορά που κάνεις μια ανάληψη υπάρχει προμήθεια 0.75€ αν δεν κάνω λάθος ενώ για τις καταθέσεις η προμήθεια είναι 1 € (για αυτό είμαι σίγουρος :p )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Καποιος λινκαρε το εξης site : https://www.paysafecard.com/el-gr/buy/anazitisi-simeion-polisis/simeia-polisis/?keywords=%CE%91%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82+%CE%93%CE%BB%CF%85%CE%BA%CE%B5%CF%81%CE%AF%CE%B1%CF%82+80%2C+%CE%A0%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B7%2C+13231%2C+%CE%94%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82+%CE%A4%CE%BF%CE%BC%CE%AD%CE%B1%CF%82+%CE%91%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CF%8E%CE%BD%2C+%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1

το οποιο ηταν αρκετα διαφωτιστικο μπορω να πω... Κατι τελευταιο μονο θα ηθελα να ρωτησω! Ας υποθεσουμε οτι εχουμε αγορασει μια, κατοπιν τι γινεται με το paypal?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καποιος λινκαρε το εξης site : https://www.paysafecard.com/el-gr/buy/anazitisi-simeion-polisis/simeia-polisis/?keywords=%CE%91%CE%B3%CE%AF%CE%B1%CF%82+%CE%93%CE%BB%CF%85%CE%BA%CE%B5%CF%81%CE%AF%CE%B1%CF%82+80%2C+%CE%A0%CE%B5%CF%84%CF%81%CE%BF%CF%8D%CF%80%CE%BF%CE%BB%CE%B7%2C+13231%2C+%CE%94%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82+%CE%A4%CE%BF%CE%BC%CE%AD%CE%B1%CF%82+%CE%91%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CF%8E%CE%BD%2C+%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1

το οποιο ηταν αρκετα διαφωτιστικο μπορω να πω... Κατι τελευταιο μονο θα ηθελα να ρωτησω! Ας υποθεσουμε οτι εχουμε αγορασει μια, κατοπιν τι γινεται με το paypal?

Ευχαριστω.

6-Gold.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Εγώ για να μπορέσω να συνεχίσω να έχω το domain στο site μου πρέπει να πληρώσω 1 ευρώ συνδρομή στην εταιρεία στην Δανία μέσω PayPal.. έκανα λογαριασμό και δεν γνωρίζω καν τη διαδικασία.. μπορώ να αγοράσω κάρτα από περίπτερο πώς γίνεται όλη αυτή η διαδικασία ..που θα μπορούσα να ρωτήσω.. θα πρέπει να βρω κάποιον γνωστό μου που να κάνει τέτοια συναλλαγή για να μου δείξει το βήμα ένα-ένα από το κινητό μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

HELLOOZZ palia eixa agorasi stin plateia mavili apo ena allaniariko periptero mia mastercard

i opia tin gemizes me xrimata poy mporouses na agorasis mono apo auto to allaniariko periptero..

den i8ele kanena stoixeio forologiko klp...

apla ekanes eggrafi sto site  tis mastercard kai i karta itane diki sou gia agores.. an 8eleis kaNEIS tin eggrafi sto onoma tou papou sou pou leei o logos.....

den xero an tin poulane akoma..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.