Jump to content



το κτηνος


Kostas007

Recommended Posts

Και θελει ι7,οκ σορρυ τοτε...:triniti:

και να παω σε απλο 4πηρυνο 775?ιδια λεφτα σχεδον και δεν αξιζει

να παω σε 2πηρυνο 775?ηδη ο 8400 ζοριζεται.

σε αμδ?εμενα σουρνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply

Ρε παιδιά μισό λεπτό, από πότε σέρνετε ένας 8400/8500/8600 στο wow?

Δηλαδή εντάξει το παιδί θέλει να πάρει Pc με 1.5κ καλά κάνει, και που θέλει να παίζει wow πάλι καλά κάνει αλλά εδώ έχουμε βγάλει το παιχνίδι πιο βαρύ από το Warhead και πως το παίδι «αναγκάζεται» να πάρει τέτοιο pc γιατί αλλιώς δεν θα μπορεί να το παίξει αποδεκτά.

Μην συγχέεται τους λόγους που αγοράζεται το pc γιατί θα νομίζει ο κόσμος πως το wow αν δεν έχεις ι7, και τουλάχιστον 4890/285 δεν παίζει.

Το παιχνίδι έχει βαρύνει αλλά παίζει μια χαρά στα σύγχρονα pc με μια 8800 και πάνω.

Σορρυ για το οφ, απλά παραπληροφορούμε τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε μωρέ; Από πότε το WoW είναι βαρύ; Όπως είπε ο fragma το φόρτωμα των textures είναι θέμα σκληρού και ίσως μνήμης.

Δηλαδή για κάποιον που παίζει τα τελευταία FPS κτλ τα 3000ευρώ δεν θα του φτάνουν όπως πάμε. Να σου δώσω λογαριασμό στην ALPHA να κάνει ο φίλος σου μια κατάθεση στο όνομα μου; Προφανώς λεφτά για πέταμα έχει. Μάλλον καλύτερα...ας δώσει και κάτι για μη σιλικονάτα υλικά

:secret::secret::secret::secret:

Link to comment
Share on other sites

και να παω σε απλο 4πηρυνο 775?ιδια λεφτα σχεδον και δεν αξιζει

να παω σε 2πηρυνο 775?ηδη ο 8400 ζοριζεται.

σε αμδ?εμενα σουρνεται.

Τι λες?Με Ε2200 και μια χαρα μου το παιζει εμενα στο αλλο συστημα ,το ιδιο και σε αυτο που ειναι καλυτερο(Ε7300).Μην ακουω τετοια τωρα...Το WoW βαρυ...Σιγα μην δωσει 3 χιλιαρικα για να παιζει WoW,δεν τα δινει σε μας καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

Ακομα κι αν εχει λεφτα για πεταμα (οπως η πλειοψηφια στο thelab αλλωστε) τι σας πειραζει εσας. WoW δεν εχω παιξει αλλα ξερω πολυ καλα τι σημαινει να λεει καποιος μια χαρα παιζει, και τελικα αυτο το μια χαρα να ειναι 20-30FPS.......Ελεος πια.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παλια σε MMO επιανα τοσα το πολυ 50-60 οταν ειχα αναλυση 1280x960 με την παλια μου ο8ονη και τωρα με 1080p πιανω 100+ στα ιδια MMO,αν αυτο σου λεει κατι.Δεν ειναι αναγκη,βασικα θα ηταν γελοιο να ξοδεψει 3 χιλιαδες ευρω για να παιξει ενα παιχνιδι 5ετιας με παραπανω απο 50 fps.Απλα προσπαθω να πω πως αυτη την επιλογη μπορει να την μετανιωσει στο μελλον αν δεν ασχολειται με αλλα παιχνιδια και βαρια πραματα.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις το πόστ μου unstoppable θα καταλάβεις τι γράφω.

Ο λόγος που έκανα το σχόλιο είναι η παραπληροφόρηση, τίποτε άλλο.

Το ότι ΔΕΝ πρέπει να έχεις pc που κάνει 1,5κ για να παίξεις το wow ΜΙΑ ΧΑΡΑ.

Αν ο φίλος θέλει να πάρει pc με 20κ για το wow καλά κάνει.

Αλλά και να ΜΗΝ δώσει 1,5κ πάλι στα ίδια θα παίζει.

Link to comment
Share on other sites

απορώ τι συζητάτε....

το παλικάρι παίρνει νέο μηχάνημα.........και ειναι αποφασισμένος για ολική αναβάθμιση....ποιος ο λόγος να πάει σε 775 που φεύγει σε λίγο καιρό ενώ ήδη υπάρχει το Ι7 που έχει πολυ περισσότερο μέλλον και απόσβεση χρημάτων........γιατί στην τελική η απόσβεση που θα κάνει με τα -200ευρώ του Core2 775 κατά την αγορά θα του ρθεί χειρότερα όταν του χρόνου θα χρειαστεί να αλλάξει ξανά μητρική επεξεργαστή και μνήμες σε πιθανή αναβάθμιση.

και προσωπικά αν είχα να διαθέσω 1700ευρώ δε θα μου κανε τη διαφορά τα 200ευρώ πάνω ή κάτω..........νέο μηχάνημα παίρνω.......δε σκάω 200-300 για απλή αναβάθμιση ωστέ να πω οτι στα 200-300 τα +200 είναι πολλά.

και ναι το WoW όσο ασχολήθηκα είδα οτι τράβαγε ζόρια σε μνήμη αλλά κυρίως σε θέμα loading textures......και ακόμα και 2 raptors @ raid0 τραβάγανε τα ζορια τους καμιά φορά......

δεν είναι θέμα επεξεργαστή για σύγκριση Ε8400 με I7 920.....με 2 ssd @ raid0 δε θα κολώνει με τίποτα το μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

και ναι το WoW όσο ασχολήθηκα είδα οτι τράβαγε ζόρια σε μνήμη αλλά κυρίως σε θέμα loading textures......και ακόμα και 2 raptors @ raid0 τραβάγανε τα ζορια τους καμιά φορά......

Αυτο που λες το παρατηρησα και σε εναν φιλο που εχει ετοιμο pc απο πλαισιο με μνημες στα 667Mhz,εμενα με το παρον συστημα ποτε δεν μου το εκανε αυτο που λες.Δεν μπορω να καταλαβω...μηπως οι μνημες σου και εσενα αργουν?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.