Jump to content



το κτηνος


Kostas007

Recommended Posts

  • Replies 48
  • Created
  • Last Reply
Εξαιρετικη μου φαινετε η συνθεση, καποιες αλλαγες ισως θα μπορουσαν τα γινουν φυσικα αλλα εκει μπαινουμε σε υποκειμενικα κριτηρια(οθονη, θορυβος psu, κλπ). Ισως και μητρικη κατι σε full atx μιας και δεν πας για miniatx κουτι, ισως και 2 4890 αντι για μια 4870Χ2.

Δεν κανει θορυβο το psu φιλε.. Οσο και αν το εχω ζορισει δεν ακουγεται :bigsmile:

Οσο για το κουτακι +1 για ενα midi οπως το Lian Li PC-7FB η ακομα και το αρμορακι εαν πιστευεις πως το airflow του lianli δεν ειναι αρκετο :woot:

ναι.(για τους fans)

και οντως 2 4890 ειναι μακραν καλυτερη λυση.το PSU ομως μετα...?

Αντεχει το psu μια χαρα..:baby:

Αν και καλυτερα θα ηταν να επερνε μια Palit 285 GTX SVGA για καρτουλα γιατι δεν νομιζω να χρειαζεται παραπανω δυναμη για WoW Και η συγκεκριμενη καρτουλα ειναι λουκουμακι στην τιμη της :dance3:

2xsamsung

+1 στους ssd ;)

Και να πω την γνωμη μου(για το cpu) δεν χρειαζεται να δωσει τοσα χρηματα για i7 γιατι δεν νομιζω να τον χρειαστει για wow

Με εναν phenom II και με 8gb ddr2 θα ειναι μια χαρα...Γιατι απο τα λιγα που γνωριζω το wow τρωει αρκετη μνημη :) (διορθωστε με αν κανω λαθος)

Και τα λ7 που θα γλυτωσει περνει τους 2 ssd και ενα G15 /G19 και να ευχαριστηθει το WoW :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT Dante80 Seasonic=2 χρονια εγγυηση / PCP&C= 5 χρονια εγγυηση.. Το συμπερασμα το αφηνω σε εσενα...

Τωρα το ποιος παταει τι κανει ειναι αλλο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Με το συστημα της υπογραφης,πεφτω στα ~40fps @ Dalaran (σε 2560x1600,ολα full)

Σε αλλα σημεια με λιγοτερο/καθολου κοσμο βλεπω ακομα και 200+ fps

Με μεγαλη ευχαριστηση θα εβαζα 2 γρηγορα δισκακια(SSD) να φορτωνει το παιγνιον σφαιρα(το Raptor-raid δειχνει την ηλικια του πλεον....)

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει θορυβο το psu φιλε.. Οσο και αν το εχω ζορισει δεν ακουγεται :bigsmile:..

Γι'αυτο ειπα ειναι υποκειμενικο, και παντα σε συγκριση με αλλα τροφοδοτικα.

http://www.silentpcreview.com/article864-page4.html

http://www.silentpcreview.com/article898-page5.html

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα μια 4890 imo, και την διαφορά για ένα SeaSonic Modular M12D-750 PSU (750W) που πατάει το PCP&P για πρωινό (M12D-750) καθώς και 2ο SSD. Κατά τα άλλα ταμαμ η σύνθεση, αν και δεν θα έδινα ποτέ 1800euro για αυτό τον σκοπό (αλλά αυτό είναι άλλο θέμα)...:giveup:

Link to comment
Share on other sites

Στο κτήνος μπορείς και να μην αλλάξεις τίποτα.

Συμφωνω κι' εγω για τις 2 4890vs4870X2.

Αν δεν έχει σκοπό να κλοκάρει, άστον με τη stock ψύκτρα (τλχ για αρχή), και ρίξε τα χρήματα στις κάρτες ή σε μια άλλη μητρική ή όπου αλλού νομίζεις.

Link to comment
Share on other sites

το αλλο τροφοδοτικο το απορριπτω 1ον λογω τιμης 2ον δεν εχει 1 rail.

οι 2 4890 ειναι απλα μερικα mhz παραπανω απο 2 4870 οποτε δεν αξιζει.

τα 8 γιγα παραειναι υπερβολη,εμενα με 4 το wow τρωει με το ζορι 1,5...δε ξερω γιατι.

μαλλον η μονη αλλαγη θα ειναι στους δισκους θα μπει ειτε ενας εξτρα για raid ειτε ενας καλυτερος.

σε αλλο κουτι δε παω για κανενα λογο,εχω το ιδιο και ειναι κορυφαιο.

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου πρόταση είναι χ2 οι SSD σε raid0 για απόλυτη ταχύτητα και χ2 οι Western Digital σε Raid1 για ασφάλεια και ταχύτητα.Επίσης άλαξε το DvdRecorder Σε κάτι άλλο π.χ NEC ή Liteon γιατι τα LG Απόσο ξέρω δεν υποστηρίζουν Διαγνωστικά για CD/DVD (discspeed).Ξέρω ανεβάζω τον πήχη αλλά αφου έφτασες εως εδώ τι 1800 τι 2000.

Link to comment
Share on other sites

2x4890> 4870x2 άνω του 10% με clockαρισμα κοντά 20. και διαφορά τιμής 27 ευρώ. αν θες μια κάρτα και πάς στην 4870χ2, τότε πάρε κατευθείαν gtx295. H 4870x2 είναι πανάκριβη στα 389 για αυτό που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

το αλλο τροφοδοτικο το απορριπτω 1ον λογω τιμης 2ον δεν εχει 1 rail.
JohnnyGURU:

But some people claim they can overclock better, etc. with a single +12V rail PSU

B.S. It's a placebo effect. The reality is that their previous PSU was defective or just wasn't as good as their current unit. If the old PSU was a cheap-o unit with four +12V rails and the new one is a PCP&C with one +12V rail, the new one isn't overclocking better because it's a single +12V rail unit. It's overclocking better because the old PSU was crap. It's only coincidental if the old PSU had multiple +12V rails and the current one has just one.

The only "problem" the occurs with multiple +12V rails is that when a +12V rail is overloaded (for example: more than 20A is being demanded from a rail set to only deliver up to 20A), the PSU shuts down. Since there are no "limits" on single +12V rail PSU's, you can not overload the rails and cause them to shut down..... unless you're using a "too-small" PSU in the first place. Single +12V rails do not have better voltage regulation, do not have better ripple filtering, etc. unless the PSU is better to begin with.

Ok... What's the bottom line?

The bottom line is, for 99% of the folks out there single vs. multiple +12V rails is a NON ISSUE. It's something that has been hyped up by marketing folks on BOTH SIDES of the fence. Too often we see mis-prioritized requests for PSU advice: Asking "what single +12V rail PSU should I get" when the person isn't even running SLI! Unless you're running a plethora of Peltiers in your machine, it should be a non-issue assuming that the PSU has all of the connectors your machine requires and there are no need for "splitters" (see Example 1 in the previous bullet point).

http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?t=3990

+

http://forums.hardwaresecrets.com/showpost.php?p=7848&postcount=2

Όπως είπα, το seasonic (80+ silver btw) το έχει για πλάκα το (και πάλι seasonic) quad. Τώρα, για τα λεφτά έχεις δίκιο, και το καταλαβαίνω...30euros διαφορά είναι πολλά για PSU, ειδικά όταν δεν χρειάζεσαι την extra δύναμη. Tο συγκεκριμένο PCP&P είναι δοκιμασμένο τροφοδοτικό, go for it... :victory:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, δεν έχω διαβάσει τα προηγούμενα, αλλά ΟΚ!.....Οι 2 samsung κάνουν 260Ε....Μήπως θα ήταν καλύτερα να έπερνες π.χ τον 80άρη τον intel που είναι σε κοντινή τιμή; Από επιδόσεις όμως τι κάνουν οι 2xsamsung vs intel; Έτσι και αλλιώς αποθηκευτικό χώρο θα έχεις μεγάλο εμ τον 1ΤΒ.....:D

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα να περιμενεις μεχρι το Σεπτεμβρη να βγουν νεες καρτες να εχεις πραγματικα ενα τερας συστημα,τωρα καλοκαιρι ειναι δεν θα σαι και πολυ στο pc φανταζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Θα προτεινα να περιμενεις μεχρι το Σεπτεμβρη να βγουν νεες καρτες να εχεις πραγματικα ενα τερας συστημα,τωρα καλοκαιρι ειναι δεν θα σαι και πολυ στο pc φανταζομαι...

Να περιμενει τις νεες καρτες για να παιζει wow ?:tomato:

Απο ποτε το wow παιζει με Dx11 ?? :flower:

ψυκτρουλα λεω αυτην

Ολα τα αλλα κομπλε...

Link to comment
Share on other sites

Kαι απο ποτε το WoW θελει τετοιο συστημα που θελει να αγορασει το παιδι?με ι7,ssd και ενα σωρο καλουδια? -.- Δεν ξερω για το WoW παντως κρινοντας απο τον τιτλο θελει ενα "τερας"

Link to comment
Share on other sites

Kαι απο ποτε το WoW θελει τετοιο συστημα που θελει να αγορασει το παιδι?με ι7,ssd και ενα σωρο καλουδια? -.- Δεν ξερω για το WoW παντως κρινοντας απο τον τιτλο θελει ενα "τερας"

το wow ειναι πολυ βαρυ.

απλο.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.