Jump to content



Συναυλίες,παραστάσεις εκθέσεις


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Στις 20 γινομαι 18 και στις 21 θα δω ................. δεν υπαρχει καλυτερο ΔΩΡΟ.

Τσεκαρετε ημερομηνιες για 21 και 22 Ιανουαριου.τα λεμε στο καγκελο.

1 out of 10( η λιστα με τα lives)

karvouno-127.jpg

Link to comment
Share on other sites

...οπως και εγω δεν θα πηγαινα σε black συναυλια αγαπητε μου Λεωνιδα :to_pick_ones_nose:

Δεν με ενδιαφερει φιλτατε το ειδος της μουσικης αλλα το οτι νεοι σαν και εσενα πανε σε συναυλιες ΝΕΚΡΩΝ δημιουργικα μπαντων που κανουν τουρνε για να κολλησουν κανα ενσημο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εσύ σε ΟΤΙ συναυλία πας η μπάντα που βλέπεις διανύει το πιο δημιουργικό κομμάτι της καριέρας της?

Και οι Metallica εδω και χρόνια βγάζουν σκουπίδια αλλά αυτό δεν πάει να πει πως η συναυλία δεν συνουσίασε άσχετα αν τα έχουμε ακούσει 1000 φορες.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εσύ σε ΟΤΙ συναυλία πας η μπάντα που βλέπεις διανύει το πιο δημιουργικό κομμάτι της καριέρας της?

Και οι Metallica εδω και χρόνια βγάζουν σκουπίδια αλλά αυτό δεν πάει να πει πως η συναυλία δεν συνουσίασε άσχετα αν τα έχουμε ακούσει 1000 φορες.

Nαι?!

Εχω να παω σε συναυλια μπαντας(με χαρατσι) 2 χρονια!

Αυτα που λεω τα τηρω.

Link to comment
Share on other sites

Neph οταν εγω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εκραζα και ΣΥΝΕΧΙΖΩ να κραζω ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη ΜΕΤΑΛ σκηνη για την εμπορικουρα της και οταν ειχα δηλωσει παμπολες φορες οτι για τη μουσικη δεν θα ζητουσα ποτε 1 ευρω απο το κοινο μου (προσωπικη αποψη*) ,τα παιδακια της ηλικιας μου εδιναν 200 τον χρονο για να δουν τετοιες μπαντες που λες.

Θα τους δω γιατι τους αγαπησα απο μικρο παιδι...εστω λιγο αλλαγμενοι τωρα ,αλλα καλα.Παντως αμα εχουν πανω απο 30 δεν παω.

Βρες μου ΜΙΑ μονο μια αντιεμπορικη μπαντα στη μεταλ σκηνη και γω θα κοψω να ακουω αυτο το ειδος μουσικης :no:

-ολες οι συναυλιες που πηγα φετος ηταν 15-20 ευρω με εξαιρεση τους Behemoth (30)-

+ οτι εχω ατομο για δωρεαν εισητηρια σε καποιες συναυλιες. :) Μονο τα 30 για μπεχεμοθ εδωσα,οι αλλες ηταν τσαμπε και Σκορπιονς τσαμπα θα ξαναπαω το ιδιο και Πυξ Λαξ.Ε και να το πω,δεν εγινε τιπτοα ;)

*αντιληψη περι τεχνης,οτι δεν πρεπει να ασκειται σαν επαγγελμα ,αλλα σαν χομπυ και οτι το χρημα δεν φερνει την ευτυχια <=> οι καλλιτεχνες προσφερουν επειδη το θελουν πραγματικα και οχι για τα λεφτα και λοιπες φιλοσοφιες ,τις οποιες τηρω ;)

βλ. Sonisphere.... εφαγε σουτ,οπως εφαγε σουτ και το Rock 'em All το 2008.οπως και το 2009 .

Έγινε επεξεργασία από Hydra
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και τα τηρείς, απλά πρόσεξε μην χάσεις κάτι που δεν θα ξαναδείς γιατί δεν έχουν παράξει κάτι νεο εδώ και καιρό.

Το χαράτσι btw δεν είναι για όλους (όχι γιατί είμαι λεφτάς, αλλά γιατί σε μερικές έχω κονέ) αλλά γενικά το χαράτσι είναι λόγος να μην πηγαίνεις πουθενά πολλές φορές.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νεφ, σε αγαπάω, σε εκτιμάω αλλα είσαι foul. Υπάρχει κάτι που λέγεται ελεύθερη επιλογή & βούληση. Αν νομίζεις οτι υπάρχει νεολαία που σκέφτεται το αν κάποιος ειναι εμπορικός -και κατ' επεκτασιν τον μποϋκοτάρει- πέφτεις εξω.

Ειναι καθαρά γούστα. Οπως εγώ πήγα στους Blues Brothers οι οποίοι για κάποιους κάναν τουρ για τα ένσημα ή ήταν τόσο ενδιαφέρον όσο ο τελικός του curling, έτσι κάποιος πάει εκει που γουστάρει. Στην τελική, άκου τους και ΜΕΤΑ κρίνε και αποφάσισε οτι -ξερεις τι- οι Χ ήταν για κλωτσιές ή οτιδήποτε...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνεις και τα τηρείς, απλά πρόσεξε μην χάσεις κάτι που δεν θα ξαναδείς γιατί δεν έχουν παράξει κάτι νεο εδώ και καιρό.

Το χαράτσι btw δεν είναι για όλους (όχι γιατί είμαι λεφτάς, αλλά γιατί σε μερικές έχω κονέ) αλλά γενικά το χαράτσι είναι λόγος να μην πηγαίνεις πουθενά πολλές φορές.

Δεν θα πεθανω κιολας love.

Αλλα παλι η "βυσματικη" νοοτροπια του Ελλην δεν αλλαζει amirite?

Neph οταν εγω ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ εκραζα και ΣΥΝΕΧΙΖΩ να κραζω ΟΛΟΚΛΗΡΗ τη ΜΕΤΑΛ σκηνη για την εμπορικουρα της και οταν ειχα δηλωσει παμπολες φορες οτι για τη μουσικη δεν θα ζητουσα ποτε 1 ευρω απο το κοινο μου (προσωπικη αποψη*) ,τα παιδακια της ηλικιας μου εδιναν 200 τον χρονο για να δουν τετοιες μπαντες που λες.

Θα τους δω γιατι τους αγαπησα απο μικρο παιδι...εστω λιγο αλλαγμενοι τωρα ,αλλα καλα.Παντως αμα εχουν πανω απο 30 δεν παω.

Βρες μου ΜΙΑ μονο μια αντιεμπορικη μπαντα στη μεταλ σκηνη και γω θα κοψω να ακουω αυτο το ειδος μουσικης :no:

-ολες οι συναυλιες που πηγα φετος ηταν 15-20 ευρω με εξαιρεση τους Behemoth (30)-

+ οτι εχω ατομο για δωρεαν εισητηρια σε καποιες συναυλιες. :) Μονο τα 30 για μπεχεμοθ εδωσα,οι αλλες ηταν τσαμπε και Σκορπιονς τσαμπα θα ξαναπαω το ιδιο και Πυξ Λαξ.Ε και να το πω,δεν εγινε τιπτοα ;)

*αντιληψη περι τεχνης,οτι δεν πρεπει να ασκειται σαν επαγγελμα ,αλλα σαν χομπυ και οτι το χρημα δεν φερνει την ευτυχια <=> οι καλλιτεχνες προσφερουν επειδη το θελουν πραγματικα και οχι για τα λεφτα και λοιπες φιλοσοφιες ,τις οποιες τηρω ;)

βλ. Sonisphere.... εφαγε σουτ,οπως εφαγε σουτ και το Rock 'em All το 2008.οπως και το 2009 .

Αν εσυ και οι παρεες σου δεν μπουκοταρουν τα ξεφτιλικια των Ελληνικων διοργανώσεων -που φερνουν μια ζωη μαιντανους,τους σταβλιζουν σε μια αποθηκη , βαζουν 40 €+ τικετο,χεστρα δεν πας γιατι ειναι μια και η ουρα ειναι 2 μιλια και η μπυρα εχει 6 € σε πλαστικο ποτηρι,παιζουν 50 λεπτα με το ζορι.... καλα σας κανουν και σας σφαζουν ετσι.

Δεν εχουν ολοι γνωστο BTW.

Νεφ, σε αγαπάω, σε εκτιμάω αλλα είσαι foul. Υπάρχει κάτι που λέγεται ελεύθερη επιλογή & βούληση. Αν νομίζεις οτι υπάρχει νεολαία που σκέφτεται το αν κάποιος ειναι εμπορικός -και κατ' επεκτασιν τον μποϋκοτάρει- πέφτεις εξω.

Ειναι καθαρά γούστα. Οπως εγώ πήγα στους Blues Brothers οι οποίοι για κάποιους κάναν τουρ για τα ένσημα ή ήταν τόσο ενδιαφέρον όσο ο τελικός του curling, έτσι κάποιος πάει εκει που γουστάρει. Στην τελική, άκου τους και ΜΕΤΑ κρίνε και αποφάσισε οτι -ξερεις τι- οι Χ ήταν για κλωτσιές ή οτιδήποτε...

Πρωτα να πληρωσω κερατιατικα και μετα να αποφασισω αν αξιζε ή οχι?

Ο παραγοντας νοσταλγια ειναι που κανει ΜΕΓΑΛΗ "ζημια" σε αυτα.

Δυστυχως δεν ησουν τυχερος να τους απολαυσεις τοτε που επρεπε.

ΟΚ.

Στηριξε μια μπαντα της γειτονιας σου που μεταξυ των κομματιων τους παιζουν και καμια διασκευη σε BB πινοντας την κορονα σου αραχτος.

Υπαρχει κοσμος που μπουκοταρει αρπακτες αλλα δυστυχως ειναι λιγος.

Δεν σας "κρινω" απλως την αποψη μου λεω.

Δικα σας ειναι τα λεφτακια, επενδυστε τα οπου θελετε.

Αλλα πριν τα καταθεσετε σκεφτείτε το διπλα και τριπλα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λεωνιδα συμφωνω με οσα λες.Απλα σου λεω οτι πηγα σε 1-2 μονο που πληρωσω για να περασω καλα με την παρεα.Εχω φιλους που πηγαν σε 20 φετος.Σε ολες τις αλλες πηγα απλα γιατι ειχα γνωστο.Γιατι αλλωστε να μην πηγαινα?Τσαμπα μου ρθε.

Οτι λες για 40 ευρω και συναυλιακους χωρους και διοργανωτες το πιστευω και εγω.Ουτε κλιματισμο εχουν ουτε τιποτα,βαζουν μεσα αλλους 200 παραπανω ξερω γω απ'οσους χωραει το κλαμπ και ειμαστε ο ενας πανω στον αλλον με τις ιδρωτιλες.

Γι αυτο και δινω μεχρι 20-25 ευρω για καποιους λιγους Ελληνες καλλιτεχνες που ΤΟ ΑΞΙΖΟΥΝ πραγματικα,γιατι θα κανουν 10 λαιβ το χρονο με 15 ευρω και θα παιζει απο πισω και 5μελης μπαντα και δε βγαινουν σε τηλεορασεις κτλπ.Για μενα κατι λεει αυτο και τα λεφτα μου σε αυτους θα τα δωσω.Οσον αφορα ολη τη μεταλ σκηνη,σιχαθηκα τα live.Περσυ σαν χαζοχαρουμενο πηγα και εδωσα ενα μηνιατικο σε lives.Ακομα και Exumer ειχα παει με τα 300 εισητηρια...Γενικως πολυ συναυλια.Τι καταλαβα?Αυτο ακριβως που ειπες 50 λεπτα (aka 12-15 τραγουδια) και μια ωρα soundcheck,ενω εγω εβραζα απο κατω.Destruction ξεκιναμε 8 ελεγε το ticket,10 ανοιξαν οι πορτες και εγω ειχα σχολειο την επομενη...αντε να γυρισεις και χωρις μετρο απο κεντρο.Χαλια ειναι ολα.Μην την ψαχνεις.....

Ετσι,πριν παψω τελειως να πηγαινω σε τετοιες φασεις,εχω ενα top 10 που θελω οπωσδηποτε να δω.Helloween's 1 out of 10 ;)

\m/ η τεχνη δεν ειναι επαγγελμα και δεν θα πρεπε να πληρωνεσαι για αυτην \m/

Link to comment
Share on other sites

Οι Maiden για την σύνταξη δεν ηρθανε?Οι AC/DC?Metallica?Και μάλιστα βγάζουν και καινούριο album τωρα που τελειωσανε το death magnetic tour..And the list goes on...Αυτό ομως δεν σημαίνει οτι οκ,ειναι για την συνταξη σιγα μην παω να τα σκάσω...Και δεν νομίζω,αν και μονο στου metallica πήγα,καποιος που πηγε iron,acdc κτλ να εμεινε παραπονεμένος και να μετανιωσε τα λεφτα του..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.