Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

ναι

ξερω ρε τι ειναι το ΜΩΤ:p

απλως σου ανεφερα στροφες γιατι εκει αναγκαστικα πεφτεις στα 10-15

Μη σου φαινεται περιεργο το 35-40 σε κατηφορα και φαρδυ δρομο

στιγμιαια με τον racer επιασα και 48 σε μια φαση.

(τα κοντερ ειναι σωστα ρυθμισμενα με την σωστη διαμετρο της ροδας και μετρημενο με GPS αυτοκινητου)

Για κατηφόρα μιλάμε? Ενα ένα μου τα βγάζεις...:p:p

Θα δούμε καμια φωτο του Κύβου?? Τι έγινε?

Σήμερα τελειώνει ο Γύρος της Γαλλίας.

Αυριο παγκόσμιο πρωτάθλημα DH και Κυριακή παγκόσμιο XC.

Live δωρεάν στο freecaster οι αγώνες του dh και xc.

http://freecaster.tv/MTB

Ψιλοσέρνεται αλλά μπορείς να παρακολουθήσεις άνετα(τους προηγούμενους τους είδα μια χαρά)

preview της dh διαδρομής

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τελειώνει ο Γύρος της Γαλλίας.

Έχουμα ακόμα δύο μέρες! Σήμερα είναι μια βαρετή flat μέρα. Αύριο είναι που θα κριθούν όλα στο ΤΤ και κυριακή για τους sprinters στο Παρίσι.

Link to comment
Share on other sites

Για κατηφόρα μιλάμε? Ενα ένα μου τα βγάζεις...:p:p

Θα δούμε καμια φωτο του Κύβου?? Τι έγινε?

ωρε πας καλα ;

θα επιανα 40 σε χωμα με mountain ?

σαφως και μιλαω για κατηφορα :p

Ο κυβος ακομα...........!

7-8 θα τον παρω και μετα θα παω για φαι.....:@:@:@

Link to comment
Share on other sites

Νταουνχιλάδες και λοιποί βουνολάτρεις ψάχτε τη παρακάτω ταινία. Είναι γυρισμένη σε διάφορα μέρη ανα το κόσμο και έχει εντυπωσιακά πλάνα.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=izU1dDwnuMY]YouTube - Follow Me - Anthill Films - OFFICIAL 2010 MTB Trailer[/ame]

Link to comment
Share on other sites

ωρε πας καλα ;

θα επιανα 40 σε χωμα με mountain ?

σαφως και μιλαω για κατηφορα :p

Ο κυβος ακομα...........!

7-8 θα τον παρω και μετα θα παω για φαι.....:@:@:@

με τον κυβο τα 40 χιλιομετρα θα σου φαινονται πολυυυ λιγα.ειδικα αμα εχεις την σελα οσο παει κατω ωστε να μπορεις να το χειριζεσαι καλυτερα οπου και να εισαι.

ψαξτε να δειτε new world disorder.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=3BwPgkTjc7E]YouTube - New World Disorder 7 flying high again[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=lrqqdGIgyk0]YouTube - New World Disorder 10 trailer - "Dust and Bones"[/ame]

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=5w84p5rXLwU]YouTube - EXCLUSIVE New World Disorder 9 - Gobi Desert Teaser[/ame]

Link to comment
Share on other sites

χαχα...δεν σου πα να πας να τα κανεις.απλα κουβεντα να γινεται.αμα δεν μου ειχαν παρει το ποδηλατακι μου ρε γαμωτο καθε στο βουνο θα ημουν.μου εχει ληψει απιστευτα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω σε 2 μερες θα απολαυσω καταβαση μετα απο 6 μηνες.

Αμα βρω κανα hot spot θα ανεβασω βιντεο.Την προηγουμενη ειχα βαλει το κινητο με τα 5mp πανω στο bike και εφαγα σαβουρα και εκλεισε η καμερα. :(

30 λεπτα βιντεο gone σε μια στροφη :/

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάς μια καλή βόλτα. Τι πρεπει πάντα να έχεις μαζί σου???

1)Τουλάχιστον 1 Μπαγουρίνο :p με νερό

2)Κινητό φορτισμένο

3)Πολυεργαλείο

4)Τρόμπα

5)Τουλάχιστον 2 Tyre levers (αν δεν έχει το πολυεργαλείο)

6)Σαμπρέλα/ες

7)Μπαλώματα και κόλα

8)Κανα 10ευρω έτσι να βρίσκεται

9)1 κρυο σαντουιτσάκι αμα είναι μεγάλη η βόλτα

Πριν 2 μήνες πριν κάνω τα λάστιχα tubeless είχα μαζί μου μια σχολική τσάντα με μια τρόμπα,2-3 βασικά allen,μπαλώματα και κόλα.

Προφανώς επειδή ειμαι ο πιο μεγαλυτεροτεροτατος ποδηλάτης και ποτέ δεν πρόκειται να μου συμβεί κατι στην βόλτα την παράτησα την τσάντα, δεν είχα τίποτα μαζί απο τα παραπάνω εκτός απο νερό και μισοφορτισμένο κινητό.

Εντελώς άκυρο bunny hop και σκάω στου χαντακ....(πιο χαντακ δηλαδή λακουβίτσα ήταν)

67161328.jpg

Τα ζουμιά απο τον τροχό να τρέχουν απο δω και απο κει και πίτα το λάστιχο

98654749.jpg

11.5 χλμ μακριά απο το χωριό στο βουνό 8.30 το απόγευμα.

Ξεκινάω περπάτημα. Το κινητό είχε κλείσει απο μπαταρία γιατί άκουγα μουσική ολη την ώρα.

Ψιλοφοβόμουν την ζάντα και το έπαιρνα στους ώμους όταν έβλεπα πολλές πέτρες

Να μην τα πολυλογώ έφτασα σπίτι 10.15 ξεθεωμένος κυνηγημένος απο τσομπανόσκυλα που τα βόδια οι ιδιοκτήτες τους τα έχουν ελεύθερα να αλλωνίζουν το βουνό.Πάλι καλά που είχε λίγο φεγγάρι και έβλεπα που πατούσα.

Με το που μπήκα σπίτι παραγγελία αμέσως mini pump(αυτή που έχω τώρα είναι μεγαλύτερη απο εμένα),πολυεργαλείο με tyre lever,εξτρά αλλους 2 levers, 2 σαμπρέλες να βρίσκονται

Ουφ... Ποτε ξανα παληκαριές το πάθημα έγινε μάθημα

Link to comment
Share on other sites

E ναι μερικα πραγματα χρειαζονται παντα.Την εχω παθει και γω ετσι και εκει στο βουνο εχει και αγριογουρουνα ,αυτα δεν νιωθουν.Ειχα **στει πανω μου.Περπατωντας εφτασα τελικα.

Μαλιστα για το βουνο ξεκιναω 18 χιλιομετρα εξω απο το χωριογια να το ανεβω και με βγαζει αφου το κατεβω ακριβως 5 μετρα απο το σπιτι μου απο χωματοδρομο στον κεντρικο.Oποτε αμα φτασεις μεχρι τη μεση νυχτα-ξενυχτα πρεπει να το καταιβω ειναι πιο κοντα απο το να γυρισω πισω και να το παρω με τα ποδια μετα στην εθνικη που περναει ο καθε μεθυσμενος,δεν εχει και φωτα σε καποιες επικυνδυνες στροφες.

Αλλα για πολυεργαλεια που λες εχω σπασει 2 φορες πολυκλειδο οταν ειχα προβλημα με τους τροχους και επρεπε να τους βγαλω,οποτε στη μεση παλι το παιρνα με τα ποδια και γυρναγα πισω απο κει που ηρθα.

Περυσι καθε μερα βουνο,2 μηνες και δεν μου τρυπησε ποτε.Αλλα παντα σαμπρελες μαζι φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

Και άμα κατέβεις κάνα βουνό με αυτό, δεν θα γίνει μες στη σκόνη; Και μετά θα θες 2 ώρες να το καθαρίσεις.

Το βρώμικο πλένετε .

Τα χτυπήματα από τις πέτρες μένουν για πάντα : )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.