Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

μετα απο την χθεσινη βολτα

να το κουκλι μου :

bike.jpg

σημερα πηγα στο νοσοκομειο για ακτινογραφιες ωμου.

Κακωση ωμου τελικα.

Αρθρωσεις και οστα ολα κομπλε

Οχι αυτη την φορα δεν ετρεχα , αυτη την φορα δεν δοκιμασα κατι extreme.

Αυτη την φορα απλως με επιασε αδιαβαστο ενα εμποδιο (1-2χιλιομετρα πηγαιναμε.Καθαρα τεχνικο δλδ) και αφου με φερνει καθετα το ποδηλατο και μενω 2-3 δευτερολεπτα στον αερα με εντο , σκαω με τον ωμο κατω στο χωμα (ειχε κ πετρες ) και μετα με το κεφαλι στο μετωπο.(μου εκανε εναν ερεθισμο στο δερμα απο το χτυπημα με το κρανος) αλλα ολα οκ.

Εκατσα λιγο ηρεμησα βεβαια και εκανα νοημα στους αλλους πως ολα οκ.Γιατι τρομαξαν

Εκει που εχω προβλημα ειναι με τον ωμο που δεν μπροω να τον κουνησω.

μου εδωσε φαρμακο για τον ωμο και απαιτειται ξεκουραση..

ανεξαρτητα με το χτυπημα του ωμου , σταθηκα ΠΟΛΥ τυχερος που φοραγα κρανος.Γιαυτο ΠΟΤΕ χωρις κρανος γιατι και σταματημενος να εισαι μπορει να την πατησεις.

btw επειδη ηταν μεγαλο το υψος , αν ειχα παραπανω χιλιομετρα θα με εσωνε και δε μα γυρναγε τουμπα

Προσοχη μαγκες..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

αυτο συγκρατησες απο ολο κειμενο ;

οχι δε το πλενω , κοιμομαστε μεσα στην σκηνη μαζι..

εννοειται ρε οτι ακολουθει πλυσιμο μετα απο καθε βρωμοδουλεια , αλλα χθες οπως διαβασες εκ των πραγματων δεν γινοταν να ασχοληθω.

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα στο νοσοκομειο για ακτινογραφιες ωμου.

Κακωση ωμου τελικα.

Αρθρωσεις και οστα ολα κομπλε

Mαλλον σε αρχισε η γυναικα στις γρηγορες.Και ποια δε θα το κανε αμα εβλεπε ενα bike μεσ'το σπιτι ετσι.... :hang3:

Link to comment
Share on other sites

ποια γυναικα ωρε....απο τωρα παντοφλα;:p

σημερα ξυπνησα 7+ και πηρα το αμαξακι μου κ πηγα μονος μου στο νοσοκομειο για ακτινογραφιες..

σε κανεναν δεν ειπα τπτ κλπ.

Anyway το φαρμακο που μου δωσε ειναι παρα πολυ καλο.Κανει αμεσως δουλεια

Pennsaid λεγεται

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τοσο τραγικα μη νομιζεις..Πιο πολυ ανεφερα το γεγονος οτι ειναι πολυ πολυ ευκολο να την πατησεις και ας μην τρεχεις.

btw

το κουναω απλως με περιοριζει ΠΟΛΥ και ποναω αρκετα.

Πιστευω τα χριστ/να θα ξανα εχω ποδηλατο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν το πλυνω ειπα να του τραβηξω μερικες closeups :D

..

...

....

Πως το πλενεις μετα απο μια τοσο λασπερη βολτα;

-Λαστιχο

-Πιεστικο

η με πανι και πολυ φροντιδα; :p

Ρωταω γιατι εγω το κανω με λαστιχο/πιεστικο και οταν το λεω σε μερικους κοντευουν να με σκοτωσουν. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

επιτηδες το ειπα ετσι γιατι θυμηθηκα αυτη την φωτογραφια :)

Θανο : καλα κανεις..ετσι το πλενω και εγω..Τερμα τα γκαζια στο νερο και του δινω και καταλαβαινει.Μετα με ενα σφουγγαρακι με σαπουνι να ξεκολησουν τα κολλημενα απο σκελετο κλπ.

Απλως απεφευγε την μεσαια τριβη να ριχνεις πολυ νερο.

Και αφου στεγνωνει , περναω λιγο λαδακι μεσαια τριβη , και την αλυσιδα παλι λαδακι...

Και απο εκει κ περα σπρευ λιπαντικο στα ντεραγιε , ντιζες και επιλογεας στο τιμονι..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα πωπω σήμερα το πρωί πάγωσα πηγαίνοντας στο γραφείο.. -9 είχε.. πόδια και σώμα ήταν μια χαρά με αυτά που φόραγα.. αλλά τα δάχτυλα μου τα έχασα εντελώς. Εντάξει τέτοιος καιρός θέλει γάντια για σκι όχι για ποδήλατο χεχε

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.