Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Δείτε το carbonzone στο ebay αν θέλετε.. δίνει carbon τροχούς κοψοχρονιά, 250€ με τα μεταφορικά... πήρα ένα σετ για το νέο cyclocross :o

edit: Hot Sale 50mm 700c Carbon Road TT Bike Bicycle Tubular Wheels Wheelset Matt 3K | eBay

ε,μα αφού είναι κοψοχρονιά :p

Όπως είχα γράψει έχω αγοράσει ένα ζευγάρι latex tubes για την έξτρα άνεση και προστασία από σκασίματα που προσφέρουν. Διαβάζω όμως ότι σε υψηλές θερμοκρασίες και με συχνή χρήση των φρένων (π.χ. σε μεγάλη κατάβαση) μπορεί να παραδώσουν πνεύμα. Ισχύει? Είναι λοιπόν καλύτερο να τις αποφύγω στις υψηλές καλοκαιρινές θερμοκρασίες της Ελλάδας?

είναι καλύτερα να τα κρατήσεις για πιο δροσερές μέρες και να πάρεις ένα ζευγάρι φτηνότερα για το καλοκαίρι

μια και στην άσφαλτο με 40 βαθμούς ότι και να έχεις, θα παραδώσει μετά από 4-5 μήνες χρήσης, ανεξαρτήτως χιλιομέτρων

τα παραπάνω, αν σε ενδιαφέρει να έχεις πάντα ετοιμοπόλεμα λάστιχα

για όλες τις συνθήκες(σπριντ,αναβάσεις,αγώνες κτλ)

αν απλά πας μια βόλτα,κράτα αυτά που έχεις

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για σαμπρέλες όχι για λάστιχα.

Ισχύει αλλά αν ξέρεις να κατεβαίνεις (ακα όχι συνέχεια φρένο) τότε δε θα χεις πρόβλημα. Στο περυσινό ταξίδι στα πυρηναία με latex ήμουν, κατέβηκα πολλά βουνά χωρίς κανένα πρόβλημα, με θερμοκρασίες 35+.

Άρα πρέπει να μάθω να κατεβαίνω πρώτα, πριν τις βάλω!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πώς κατεβαίνει κανείς με όχι συχνή χρήση φρένου; Για πες τί έχεις στο μυαλό σου και για εμάς που δεν ξέρουμε.

αλλιως σε MTB παιρνουν φωτια τα φρενα..Οπως το πασχα σε μενα :hehe:

Link to comment
Share on other sites

eQNq8cD.jpg

Εύγε! Που είναι αυτό το μενουδάκι γιατί δε το βρίσκω;

tumblr_mlkdgx9E5L1qbocy3o1_500.jpg

Το όριο κιλών στους αγώνες είναι 6.8kg για το ποδήλατο κι αναγκάζονται να βάζουν βάρη για να το φτάσουν.

Έγινε επεξεργασία από DJD
Link to comment
Share on other sites

Εύγε! Που είναι αυτό το μενουδάκι γιατί δε το βρίσκω;

clix στο προφίλ σου πάνω δεξιά στο garmin connect και θα το δεις στην αριστερή στήλη

α,ναι ξέχασα αυτό:

[ame]

[/ame] Έγινε επεξεργασία από wrong method
vidz
Link to comment
Share on other sites

μια σημερινη βολτα με DJD με ΜΤΒ..

Untitled by astranoc at Garmin Connect - Details

επιτελους και εγω μετρησα τους παλμους μου μιας και μου εδωσε τα εργαλεια ολα.

εκανα ενα σπριντ ανηφορικο να βρω τα ορια μου.

πολυ καλη βολτα , αρκετο κατεβασμα , πολυ ωραια τοπια ειδικα πισω απο τη παρνηθα , να ποδηλατεις πανω σε χαλασμενο δρομο με τα ελαφια δεξια κ αριστερα κατω απο τη σκια των δεντρων παρεα με 15.000 μυγακια να κολανε σα βδελες πανω στο σωμα σου.

πρεπει να γευτηκαμε πανω απο 15 ειδη.Κανενα δεν ηταν νοστιμο :p

την επομενη φορα [MENTION=23]DJD[/MENTION] κατεβα με κουρσα :)

Υ.Γ επιασα ρεκορ σε ταχυτητα!77.89 (με το κοντερακι) με gps γραφει λιγοτερο

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.