Jump to content



Ποδηλατό-thread (CycleLab)


performer

Recommended Posts

Αχ εσείς οι hardcore βουνίσιοι. Μία σταγόνα να πέσει και κλάνετε πάνω σας :p

Χαχα! Ρε συ, πρωι πρωι πριν παω για δουλεια το επλυνα το ποδηλατο.

Ετσι και εβγαινα κατα τις 7:30 που σταματησε η βροχη, θα γινοταν παλι χαλια και το λυπομουν...αυριο με ορεξη!!

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=9vsK1xr_sVM]Niki Terpstra ( Netherlands) is the winner of Paris-Roubaix 2014 - YouTube[/ame]

1 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team 6:09:01

2 John Degenkolb (Ger) Team Giant-Shimano 0:00:20

3 Fabian Cancellara (Swi) Trek Factory Racing

4 Sep Vanmarcke (Bel) Belkin-Pro Cycling Team

5 Zdenek Stybar (Cze) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team

6 Peter Sagan (Svk) Cannondale

7 Geraint Thomas (GBr) Team Sky

8 Sebastian Langeveld (Ned) Garmin Sharp

9 Bradley Wiggins (GBr) Team Sky

10 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma - Quick-Step Cycling Team

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ρώτησα τον ποδηλατά για το specialized allez sport και μου είπε ότι εξίσου ποιοτικό και φορτωμένο με καλά πράγματα είναι το cube peloton. συμφωνείτε; δίνει η cube ένα πλαίσιο που να αξίζει να βάλεις καλά περιφερειακά στο μέλλον;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ρώτησα τον ποδηλατά για το specialized allez sport και μου είπε ότι εξίσου ποιοτικό και φορτωμένο με καλά πράγματα είναι το cube peloton. συμφωνείτε; δίνει η cube ένα πλαίσιο που να αξίζει να βάλεις καλά περιφερειακά στο μέλλον;

Χωρις να ειμαι ειδικος φιλε μου, καλυτερα να αγορασεις ενα ποιοτικο και καλο σκελετο με πιο φθηνα περιφερειακα και μετα σιγα σιγα τα αναβαθμιζεις.

Εκτος αν μπορεις να αγορασεις ενα καλο συνολο κατευθειαν.

Τα περιφερειακα τα αλλαζεις, τον σκελετο οχι.

P.S. Τσιμπημα μελισσας υποθετω στο μετωπο (περνουσα διπλα απο μελισσια). Τυχερος, με ειχαν περικυκλωσει 6-7 σιγουρα. Η μια με τσιμπησε. Τυχερος.

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν σου κάνει το ποδήλατο σαν γεωμετρία,όσο και καλά περιφερειακά να έχει,τζάμπα θα μιλάμε

έχεις την δυνατότητα να καβαλήσεις ένα από τα 2 ή και τα δυο;μπορεί το πλαίσιο να μην σου κάνει

μετά κοιτάς τα περιφερειακά (τα οποία μπορείς να τα αλλάξεις κομμάτι-κομμάτι με σχετικά μικρο κόστος)

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν σου κάνει το ποδήλατο σαν γεωμετρία,όσο και καλά περιφερειακά να έχει,τζάμπα θα μιλάμε

έχεις την δυνατότητα να καβαλήσεις ένα από τα 2 ή και τα δυο;μπορεί το πλαίσιο να μην σου κάνει

μετά κοιτάς τα περιφερειακά (τα οποία μπορείς να τα αλλάξεις κομμάτι-κομμάτι με σχετικά μικρο κόστος)

όσο αφορά την ποιότητα της cube;

Link to comment
Share on other sites

^ ?? :p

Giant, Santa Cruz, norco, Kona, Trek/G.Fisher, Specialized, Scott, Yeti, ibis, Pivot, Niner, Turner, Rocky mountain, GT μερικα που μου έρχονται στο μυαλό απο τις πολυ γνωστες ...

[MENTION=743]psyber[/MENTION] αν σε ενδιαφερει τοσο πολυ η ποιοτητα δες για Lifetime guarranty

νομιζω ομως αυτο που σε ενδιαφερει ειναι πως θα νιωθεις καλυτερα εσυ πανω στο ποδηλατο

Δεν εχω ιδεα απο κουρσες, αλλα βλεπωντας μονο την γεωμετρια ...

specialized allez και cube, νομιζω ειναι λιγο διαφορετικα ποδηλατα.

Το πρωτο ειναι πιο race/θα εχεις πιο επιθετικη σταση στο δευτερο θα εισαι πιο όρθιος πιο turing φαση.

(αν και πρεπει να στοχεύουν στο ιδιο κοινό με λιγο διαφορετική προσέγγιση)

Πρέπει να ανέβεις σε μερικα να δεις τα νουμερα τι σ αρεσει κτλ

όσο αφορά την ποιότητα της cube;

μια χαρα ειναι, η Spec ειναι πιο ονομα και οπως παντου θα το πληρωσεις παραπανω απο τη cube

Στην Cube ,οπως και σε μερικες αλλες, συνηθως βρισκεις ποδηλατα με value/money χαρακτηριστικα κυριως λογο περιφερειακων

Έγινε επεξεργασία από Dem
Link to comment
Share on other sites

Το πλαισιο του allez λεει πολλα.....!!!Κανω μαζι του πολλα χιλιομετρα και μονο θετικα μπορω να πω.

Γρήγορο, στιβαρο και αρκετά άκαμπτο, στις ανηφόρες ειναι αρκετά καλο. Στις κατηφόρες και στις στροφές είναι πολύ σταθερό και έχει πολύ καλό κράτημα...εμπνέει εμπιστοσύνη. Είναι γρήγορο στις αλλαγές κατεύθυνσης και ευέλικτο.

Εχει επιθετική γεωμετρία αλλα λογω σκληροτητας σε κακής ποιότητας άσφαλτο που είναι διαβρωμένη θα καταλαβεις κραδασμούς στο τιμόνι .Ισως σε ενοχλήσει αλλα με το καιρο το ξεχνας....Εκανα το πρωτο μου brevet και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος .Θέλει πολύ δουλειά για να εξαντλήσεις τα όρια του!:flower:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.