Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Btw

Προχθές κοπάνησα μια γάτα στην βάρκιζα.Λίγο πριν τον Γεωργιάδη για όσους ξέρουν.

Το θέμα είναι ότι πλέον καταλαβαίνω πως σκοτώνονται πολλές γάτες γιατί δεν μπορούσα πριν να φανταστό αυτό που γίνεται.

Κινόμουν με καμιά 60αριά(max) χιλιόμετρα προς το yabanaki όπου ξαφνικά κόβω με την γωνία του ματιού μου να έρχεται απ το άλλο ρευμα μια διαολεμένη γάτα,μιλάμε σχεδόν κάθετα σε εμένα,ίσα που προλαβαίνω να πατήσω φρένο(πριν την κοπανήσω) και άντε να έπεσα στα 50 στην καλύτερη στα 40.

Το θέμα είναι ότι το γατί δεν έννοιωθε.Δεν κοίταγε παρα μόνο ευθεία.Σε φάση που ενώ έφερε σβούρες,ξανα πήγε πίσω και ξανα πέρασε απέναντι.

Τώρα το αν έζησε το γατί δεν το ξέρω,γιατί ναι μεν δεν το πάτησα και συνέχισε να τρέχει σαν διάολος αλλά το χτύπησα τόσο δυνατα που δεν ξέρω για καμια εσωτερική,γιατί και την ζημιούλα του μου την έκανε.Αν έζησε ήταν τυχερό που ο χαμηλός προφυλακτήρας και το φρενάρισμα δεν την άφησαν να πάει στις ρόδες.

Τώρα,πήγε να περάσει τρομαγμένο,κάτι είδε και είχε αστιάσει μόνο εκεί?

Ο λόγος που το γράφω είναι γιατί πλέον κατάλαβα ότι ακόμα και σε στενά που τις βλέπω λιωμένες δεν χρειάζεται να έτρεχε ο άλλος,και με 30 να πήγαινε άμα πήγαινε να περάσει φουρκέτα την κάνεις κομματάκια για πλάκα.Ενώ μέχρι τώρα σε τέτοιες φάσεις αναρωτιόμουν πιο μ2λ@κιστήρι έτρεχε έτσι και την σκότωσε ή δεν είχε το μυαλό του στο δρόμο

Για την ιστορία και για να καταλάβετε πόσο δυνατα την έφαγε και δεν έμεινε στο τόπο και συνέχιζε να τρέχει σαν διάολος,μου πέταξε τον προφυλακτήρα απ το φτερό,έκοψε το σωληνάκι απ την αντλία των πιτσιλιστηρίων,στράβωσε και τις 2 βάσεις του δοχείου μαζί και την βάση του φτερού στο ράμφος πάνω.

Άμα έζησε(που ελπίζω) ότνως αυτα τα γατια είναι εφτάψυχα και δεν καταλαβαίνουν μία.

Link to comment
Share on other sites

30χιλιομετρα ειναι πολλα για στενακια παντως..

σε μια αλλη περιπτωση , ημουν με το ποδηλατο και βλεπω μια γατα να περναει τον δρομο , ΧΩΡΙΣ να κοιταξει δεξια και αριστερα και ηταν καρφωμενη σε μια αλλη απεναντι του δρομου.

συνεχιζα προς τα πανω της και στο 1μετρο με ειδε και αλλαξε πορεια:p

Link to comment
Share on other sites

Μην το πάμε και στο άλλο άκρο,30 χιλιόμετρα είναι το απόλυτα φυσιολογικό και νόμιμο για στενάκια εκτός από δρόμο που είναι σχολείο που μπορεί να έχουν είτε 30 είτε 20 χλμ α ω.

Εκτός αν μιλά ςγια δρόμο που βία χωράει αμάξι οπότε και να θές πάνω από 10 δεν πας

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν μπορεις να μαθεις τις γατες να κοιτανε πριν περασουν. Δεν ειναι παιδια να τους το πεις να το καταλαβουν. Εχω χασει τη γατα μου απο τη Δευτερα το απογευμα και ειμαι πολυ στεναχωρημενος. Μακαρι να ηξερα τι της εχει συμβει, εστω οτι δε ζει πια, μην καθομαι καθε μερα να την περιμενω...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30χιλιομετρα ειναι πολλα για στενακια παντως..

σε μια αλλη περιπτωση , ημουν με το ποδηλατο και βλεπω μια γατα να περναει τον δρομο , ΧΩΡΙΣ να κοιταξει δεξια και αριστερα και ηταν καρφωμενη σε μια αλλη απεναντι του δρομου.

συνεχιζα προς τα πανω της και στο 1μετρο με ειδε και αλλαξε πορεια:p

ΛΟΛ.σιγα μη πηγαινε και σε διαβαση:p

Link to comment
Share on other sites

Μην το πάμε και στο άλλο άκρο,30 χιλιόμετρα είναι το απόλυτα φυσιολογικό και νόμιμο για στενάκια εκτός από δρόμο που είναι σχολείο που μπορεί να έχουν είτε 30 είτε 20 χλμ α ω.

Εκτός αν μιλά ςγια δρόμο που βία χωράει αμάξι οπότε και να θές πάνω από 10 δεν πας

μιλαω για στενακια οπως στο σπιτι μου απο κατω.Ξερεις πως ειναι.30χιλιομετρα αν τρεξεις δε θα προλαβεις να σταματησεις αν σου πεταχτει το οτιδηποτε..

αυτο λεω

Kostas : επρεπε να περιμενει το φαναρι πρωτα :p

Link to comment
Share on other sites

Btw

Προχθές κοπάνησα μια γάτα στην βάρκιζα.Λίγο πριν τον Γεωργιάδη για όσους ξέρουν.

Το θέμα είναι ότι πλέον καταλαβαίνω πως σκοτώνονται πολλές γάτες γιατί δεν μπορούσα πριν να φανταστό αυτό που γίνεται.

Κινόμουν με καμιά 60αριά(max) χιλιόμετρα προς το yabanaki όπου ξαφνικά κόβω με την γωνία του ματιού μου να έρχεται απ το άλλο ρευμα μια διαολεμένη γάτα,μιλάμε σχεδόν κάθετα σε εμένα,ίσα που προλαβαίνω να πατήσω φρένο(πριν την κοπανήσω) και άντε να έπεσα στα 50 στην καλύτερη στα 40.

Το θέμα είναι ότι το γατί δεν έννοιωθε.Δεν κοίταγε παρα μόνο ευθεία.Σε φάση που ενώ έφερε σβούρες,ξανα πήγε πίσω και ξανα πέρασε απέναντι.

Τώρα το αν έζησε το γατί δεν το ξέρω,γιατί ναι μεν δεν το πάτησα και συνέχισε να τρέχει σαν διάολος αλλά το χτύπησα τόσο δυνατα που δεν ξέρω για καμια εσωτερική,γιατί και την ζημιούλα του μου την έκανε.Αν έζησε ήταν τυχερό που ο χαμηλός προφυλακτήρας και το φρενάρισμα δεν την άφησαν να πάει στις ρόδες.

Τώρα,πήγε να περάσει τρομαγμένο,κάτι είδε και είχε αστιάσει μόνο εκεί?

Ο λόγος που το γράφω είναι γιατί πλέον κατάλαβα ότι ακόμα και σε στενά που τις βλέπω λιωμένες δεν χρειάζεται να έτρεχε ο άλλος,και με 30 να πήγαινε άμα πήγαινε να περάσει φουρκέτα την κάνεις κομματάκια για πλάκα.Ενώ μέχρι τώρα σε τέτοιες φάσεις αναρωτιόμουν πιο μ2λ@κιστήρι έτρεχε έτσι και την σκότωσε ή δεν είχε το μυαλό του στο δρόμο

Για την ιστορία και για να καταλάβετε πόσο δυνατα την έφαγε και δεν έμεινε στο τόπο και συνέχιζε να τρέχει σαν διάολος,μου πέταξε τον προφυλακτήρα απ το φτερό,έκοψε το σωληνάκι απ την αντλία των πιτσιλιστηρίων,στράβωσε και τις 2 βάσεις του δοχείου μαζί και την βάση του φτερού στο ράμφος πάνω.

Άμα έζησε(που ελπίζω) ότνως αυτα τα γατια είναι εφτάψυχα και δεν καταλαβαίνουν μία.

Το αν ειναι εφταψυχα μην το αναρωτιεσαι... ΕΙΝΑΙ :hehe:

Στην λευκαδα μου ετυχε να πηγαινω με 40χλμ σε βουνο (ανηφορα αρκετα μεγαλη) περασε μπροστα μου ουτε καν καταλαβα ποτε, την πατησα με την δεξια μπρος και πισω ροδα, μου στραβωσε το ψυγειο ολο... Βγαινω απο το αμαξι να δω μηπως χρειαζοταν να την παω σε ενα κτηνιατρο... και την ειδα να τρεχει σαν να μην συνεβει τιποτα ... :wassat::wassat:

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να παρεις εισητηριο απο το Village Cinemas να λυπηθεις μονο 10 ευρω.
και το φωναζα...πηγαιντε παρτε τα απο το village με 10€.

Μα πηγα ο φουστης, και μου λενε, χασατε, μεχρι χτες τα πουλουσαμε!

Link to comment
Share on other sites

τις έβγαλα από το δικό μου για να βάλω μικρότερες να ρίξω το βάρος:hehe:

(άντε γμτ....3 μέρες ακόμα να έρθουν δίσκοι και τακάκια...LevelOne ακούει?)

action το λες αυτό?....:rofl:

Έγινε επεξεργασία από greekfragma
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.