Jump to content



Official Cars, Motors, βελτίωση, τρακαρίσματα και οδήγηση Thread (MotorLab)


LevelOne

Recommended Posts

Στο πλαστικο μπορει να στο ζεστανει και δυνητικα να στο επαναφερει. Αν εχει μεινει ακομα καποιο βαθουλωμα, θα στο στοκαρει.

Αν δεν εχεις καποιο περιεργο περλε μαυρο, ευκολα θα φτιαχθει τοπικα χωρις να φαινεται η διαφορα. Σε αντιθετη περιπτωση η επειδη το χρωμα εχει σπασει, καλυτερα θα ητανε να βαφει ολοκληρος. Υπολογιζε περιπου ενα 100αρικο για καθε κομματι αυτοκινητου.

Απτα καλυτερα χρωματα αυτοκινητου ειναι τα Sikkens.

Για τα chipsaway δεν εχω ακουσει τα καλυτερα, οχι μονο απο αποψη τιμης, αλλα κ απο αποψη εργασιας. Οτι δεν φτιαχνει το πανε σε φαναρτζη για στοκαρισμα. Δεν λεω οτι ειναι ο κανονας, αλλα το αντιθετο απο αυτο που περιγραφω, θα ηταν η εξαιρεση του..

Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εξω απο το μαγαζι π δουλευω ενα toyota yaris πηγε να περασει κοκκινο και κατεβαινε φορτηγο με αποτελεσμα να περασει πανω απο το καπο του yaris.

Κανενας δεν επαθε τιποτα...ΑΛΛΑ αν στην θεση του φορτηγου ηταν μηχανη με ταχυτητα ~60 χλμ σιγουρα θα ειχαμε χειροτερα...

Link to comment
Share on other sites

δουλεύω για να πληρώνω το κάρο:hehe:

για αυτή τη χρονιά που σχεδόν 100άρισε το κοντέρ:

φρένα-δίσκοι 400ευρώ

λάστιχα 400ευρώ

ιμάντας χρονισμού 250ευρώ

δίσκος πλατώ 350ευρώ

λάδια φίλτρα και λοιπά ψιλοπράγματα 150ευρώ

:tomato:

Link to comment
Share on other sites

οι τιμές φυσικά είναι με ανταλλακτικά από εξωτερικό και εργασία σε μηχανικό εκτός αντιπροσωπείας.....

παρότι οι τιμές της BAKAR Saab είναι εξαιρετικά καλές για την κατηγορία που ανήκει το αυτοκίνητο.......όντως θα μου βγαίναν τα διπλάσια.....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το 5 ειναι το χειροτερο απ ολα?

δεν ειναι version οπως το software?:whistle2:

Δεν είναι το χειρότερο.

Απλά είναι για άλλη δουλειά.Που καλό είναι σε απλά συμβατικά αυτοκίνητα να το αποφεύγουμε.

Αυτό δεν χάνει σχεδόν καθόλου τις ιδιότητές με την πάροδο του χρόνου αλλά θα πρέπει να γίνει πολύ προσεκτικά η τοποθέτησή του και σε συγκεκριμένα συστήματα φρένων.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να ειμαι λιγο εκτος θεματος,λεγατε για τρακαρησματα ειμαι επαγγελματιας οδηγος φορτηγατζης δηλαδη (με τα pc δεν εβγενε και επρεπε να κανω κατι)θα σαs δωσω μια συμβουλη αμα βγειται δευτερα 5 το πρωι δεν θα πιστευετε στα ματιας τι κανουν οι συναδελφοιμου ο θεος να τους κανει θα δειται ταχυτητες που δεν θα της πιστευτε (τα 140 τα εχουν για πλακα)προπσπερασεις που λες εγινε νταληκα να προσπερναει εμενα και αλλα τεσερα φορτηγα στην σηρα βυτια να πηγαινουν κοματια να προλαβουν τα διυληστηρια και αλλα πολλα και κατι αλλο μαγκες ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ μην προσπερνατε φορτηγα και να ησαστε κολητα επανωτου να γλυφετε δηλαδη δεν θελετε να ξερετε τι μπορει να γινει οι περισσοτεροι ειναι αυπνοι εκει εξω

και κατι αλλο μακρια απο παπουδες και γιαγιαδες ειναι βομβες ετοιμες να σκασουν τα αμαξια πανε μονατους στην κυριολεξια :suicide2::suicide2::suicide2:

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να ειμαι λιγο εκτος θεματος,λεγατε για τρακαρησματα ειμαι επαγγελματιας οδηγος φορτηγατζης δηλαδη (με τα pc δεν εβγενε και επρεπε να κανω κατι)θα σαs δωσω μια συμβουλη αμα βγειται δευτερα 5 το πρωι δεν θα πιστευετε στα ματιας τι κανουν οι συναδελφοιμου ο θεος να τους κανει θα δειται ταχυτητες που δεν θα της πιστευτε (τα 140 τα εχουν για πλακα)προπσπερασεις που λες εγινε νταληκα να προσπερναει εμενα και αλλα τεσερα φορτηγα στην σηρα βυτια να πηγαινουν κοματια να προλαβουν τα διυληστηρια και αλλα πολλα και κατι αλλο μαγκες ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ μην προσπερνατε φορτηγα και να ησαστε κολητα επανωτου να γλυφετε δηλαδη δεν θελετε να ξερετε τι μπορει να γινει οι περισσοτεροι ειναι αυπνοι εκει εξω

και κατι αλλο μακρια απο παπουδες και γιαγιαδες ειναι βομβες ετοιμες να σκασουν τα αμαξια πανε μονατους στην κυριολεξια :suicide2::suicide2::suicide2:

ετσι ειναι δυστηχως... αποστασεις απο τις νταλικες μεγαλες τα βραδια... τουλαχιστον αυτους που συνανταω εγω που ερχονται απο σκοπια, βουλγαρια ειναι αστα να πανε.. κ τα αμαξια ειναι σε χαλι κατασταση....

εχω πετυχει τρακτορα μονο να πηγαινει 120 σε ανηφορα(αναμεσα πολυκαστρο-κιλκις) κ να μην μπορω να τον περασω. οποτε τον αφησα να φυγει.

κ αν ειναι μονο τρακτορας, κομματια πανε....

Link to comment
Share on other sites

φαντασου 120 σε ανηφορα με 20 τονους φορτιο στην ευθια πως παει εχω δει να πεταει την αναγομωση απο το λαστιχο και μου εφυγε η ψυχη, α και το σπαστικο απο της εταιριες ελα που εισαι ερχεσαι

Έγινε επεξεργασία από atego
Link to comment
Share on other sites

Στις νταλίκες προσπέραση πάντα αφού έχω ανάψει φώτα 3 φορές μινιμουμ.Επίσης όταν είναι βράδυ ξεκινάω να παίζω τα προβόλια από τα 100μέτρα μακριά με το φλας αναμμένο άσχετα αν είναι σε λωρίδα πιο δεξιά εκείνοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.