Jump to content



Εικασίες για μετά7 ζωή k έτσι ;)


dunkel_Stern

Recommended Posts

1) γράφουμε μόνο Ελληνικά. Τα k, tpt, κλπ δεν είναι.

2) Τα θέματα μας να έχουν λόγο ύπαρξης.

3) Το σλόγκαν του TheLab είναι "επειδή τα μεγάλα παιδιά δεν σταματούν να παίζουν ποτέ"

Παρακαλώ μην το αλλάζετε χωρίς ειδοποίηση, αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία μας.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1) χαλάρωσε δεν έγινε και τίποτα για δυο κλισέ, μην φτάσουμε σε σημείο να μεταφράζουμε k ορολογίες.

2) γιατί δεν έχει λόγο ύπαρξης δηλαδή?

3) υπάρχει ολόκληρο topic σε σχέση m' αυτό

Edit: προς το 1)

greekq.jpg

greek2.jpg

Link to comment
Share on other sites

1) χαλάρωσε δεν έγινε και τίποτα για δυο κλισέ, μην φτάσουμε σε σημείο να μεταφράζουμε k ορολογίες.

Θα σχολιάσω μόνο αυτό. Γλυτώνεις χρόνο γράφοντας k αντί για και; Γιατί πρέπει να πατήσεις alt+shift, να πατήσεις k, να ξαναπατήσεις alt+shift και να συνεχίσεις να γράφεις. Γιατί το κάνεις αυτό; Μη μου πεις ότι το k είναι πιο γρήγορο από το και.

Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω κάπου εδώ ότι και το όνομα TheLab.gr παραβαίνει τους κανονισμούς. Κανονικά έπρεπε να είναι "ΤοΕργαστήρι.ελ" :p

Αυτό που λέει ο jpavly είναι ότι δεν γράφουμε με λατινικούς χαρακτήρες, πράγματα που θα μπορούσαμε να γράψουμε με ελληνικούς. Οι βρετανικές λέξεις προφανώς και θα γράφονται εις τη βρετανική :)

Link to comment
Share on other sites

να προσθέσω κάπου εδώ ότι και το όνομα TheLab.gr παραβαίνει τους κανονισμούς. Κανονικά έπρεπε να είναι "ΤοΕργαστήρι.ελ" :p

Αυτό που λέει ο jpavly είναι ότι δεν γράφουμε με λατινικούς χαρακτήρες, πράγματα που θα μπορούσαμε να γράψουμε με ελληνικούς. Οι βρετανικές λέξεις προφανώς και θα γράφονται εις τη βρετανική :)

greek3.jpg

και δεν τελειώνουμε με το spam?

πως σας φαίνεται η ιδέα?:meeting:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γυρνάμε καλύτερα σε απαντήσεις του ερωτήματος;:p

ποτε πιστεύετε πως θα βγει το νέο λειτουργικό (το επόμενο από τα 7) της MS k πως θα λέγεται?
Σε 3-4 χρόνια μετά την κυκλοφορία των 7.Για όνομα δεν ξέρω,φαντασία υπάρχει,δεν είναι μαντέψιμο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γυρνάμε καλύτερα σε απαντήσεις του ερωτήματος;:p

Σε 3-4 χρόνια μετά την κυκλοφορία των 7.Για όνομα δεν ξέρω,φαντασία υπάρχει,δεν είναι μαντέψιμο.

Νομιζω κατι ειχε ακουστει για windows 8...

Link to comment
Share on other sites

Για το 3 δεν με νοιάζει αν έχει θέμα ή όχι, νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος. :)

Δεν επιτρέπουμε να αλλάζει ο καθένας τα σλόγκαν μας. Στο κάτω κάτω, σαν γραφίστας που λες ότι είσαι, θα έπρεπε:

1) Να καταλαβαίνεις τι εστί λογότυπο και εταιρική ταυτότητα

2) Να έχεις αισθητική και γνώση του τι είναι ευανάγνωστο και τι όχι.

Το θέμα που πας να ξεκινήσεις είναι περί ανέμων και υδάτων και αβάσιμο.

Δεν έχω κανένα προσωπικό πρόβλημα μαζί σου, αλλά καλό είναι εφόσον γίνεσαι μέλος της ομάδας μας να καταλάβεις και πως λειτουργούμε.

@KoMM, κλασσικά "επαναστάτης" :)

Ναι, νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος στο post #2 για το τι θέλουμε. Αν δεν καταλαβαίνεις κάτι, στείλε ΠΜ.

Link to comment
Share on other sites

Για το 3 δεν με νοιάζει αν έχει θέμα ή όχι, νομίζω ότι ήμουν ξεκάθαρος. :)

ούτε κατάλαβα gt το 3) <<Το σλόγκαν του TheLab είναι "επειδή τα μεγάλα παιδιά δεν σταματούν να παίζουν ποτέ" >> k επανέρχεσαι σε αυτό.. οποτε δεν το κατάλαβα

Δεν επιτρέπουμε να αλλάζει ο καθένας τα σλόγκαν μας. Στο κάτω κάτω, σαν γραφίστας που λες ότι είσαι, θα έπρεπε:

1) Να καταλαβαίνεις τι εστί λογότυπο και εταιρική ταυτότητα

2) Να έχεις αισθητική και γνώση του τι είναι ευανάγνωστο και τι όχι.

Γιατί "σπαμαρεις" ενώ υπάρχει ένα topic εδώ που ενώ πόσταρες δεν είπες tpt τέτοιο

για το 1 και 2 αστο. απλά αστο...

Το θέμα που πας να ξεκινήσεις είναι περί ανέμων και υδάτων και αβάσιμο.

ιδού η γη ιδού k η φωτιά

44350654.jpg

Δεν έχω κανένα προσωπικό πρόβλημα μαζί σου, αλλά καλό είναι εφόσον γίνεσαι μέλος της ομάδας μας να καταλάβεις και πως λειτουργούμε.

ρε φιλε τι να σου πω... μια φορα μου "σπαμαρες" το topic μου k σε σχετικό topic που έκανα σε σχέση με το μπάνερ 2 πράγματα είπες που k άσχετα ήταν με αυτά που λες εδώ όταν k off είναι...

μήπως να αλλάξω avadar? gt μάλλον αυτό σε πειράζει

Link to comment
Share on other sites

ούτε κατάλαβα gt το 3) <<Το σλόγκαν του TheLab είναι "επειδή τα μεγάλα παιδιά δεν σταματούν να παίζουν ποτέ" >> k επανέρχεσαι σε αυτό.. οποτε δεν το κατάλαβα

Επανέρχομαι γιατί στην υπογραφή σου έφτιαξες κάτι που δεν έχουμε διαλέξει και εγκρίνει. :)

Είναι απλό, είσαι γραφίστας και πρέπει να καταλαβαίνεις τι εννοώ.

Γιατί "σπαμαρεις" ενώ υπάρχει ένα topic εδώ που ενώ πόσταρες δεν είπες tpt τέτοιο

για το 1 και 2 αστο. απλά αστο...

ρε φιλε τι να σου πω... μια φορα μου "σπαμαρες" το topic μου k σε σχετικό topic που έκανα σε σχέση με το μπάνερ 2 πράγματα είπες που k άσχετα ήταν με αυτά που λες εδώ όταν k off είναι...

Δεν σπαμάρω, μία παρατήρηση κάνω.

μήπως να αλλάξω avadar? gt μάλλον αυτό σε πειράζει

Avatar.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.