Jump to content



Windows 8


unseen

Recommended Posts

Τα βαλατε στο pc σας; Εντυπωσεις;

Εγω τα εγκατεστησα σε ενα φορητο για δοκιμη και δεν εντυπωσιαστηκα ιδιαιτερα. Δεν ειδα εντυπωσιακα νεα χαρακτηριστικα που περιμενα.

Επισης ;)

Microsoft's final copy of Windows 8 leaked online back in early August and pirates have been battling to work around Microsoft's activation technology ever since. Early attempts involved the use of third-party Key Management Services (KMS) servers that would activate a copy for 180 days, requiring a re-activation every six months. This work around has allowed Windows 8 pirates to use the operating system free of charge temporarily, but the software maker has now made it even easier to avoid paying for a key.

Microsoft is giving away a Media Center upgrade to Windows 8 Pro users until January 31st, and pirates have discovered that the key provided will fully activate a copy of Windows 8 that was previously temporarily activated through the KMS workaround. The blunder means pirates can download an illegitimate copy of Windows 8, temporarily activate it through KMS and then upgrade it fully to an activated copy of Windows 8 thanks to Microsoft's own Media Center upgrade offer. The Verge has confirmed the procedure works on a test machine and we have reached out to Microsoft for a comment on the method.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα εβαλα σε HP mini 2140 1,6 atom cpu 1gb ram 160 g hd ......kai ola :-))))αλλα τωρΑ ΣΕΡΝΕΤΕ ΠΟΙΟ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ ΜΕ ΤΑ 7 αλλα ειναι πολυ δυσκολα στο χειρισμο τους θελει εκπαιδευση ασε που τρωνε και την ταχυτητα του ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Microsoft με τα 8αρια σνομπάρει όλους αυτούς που έχουν desktop-pc βγάζοντας λογισμικό καθαρά για tablet και phones.
Τα βρήκα δύσχρηστα και χωρίς το καθιερωμένο start δεν μου άρεσαν.
7αρια λοιπόν μέχρι να δω τα 10αρια.

Link to comment
Share on other sites

Tα έχω υπόψη αυτά Χρήστο.. Αλλά ρε φίλε είναι δυνατόν ολόκληρη Microsoft να μην έχει μια επιλογή για απενεργοποίηση αυτής της παπαριας (Metro) και να χρειάζεσαι ξεχωριστό πρόγραμμα? Καφρίλα...

Κατά τα άλλα δεν είδα καμιά διαφορά από τα 7αρια.

Link to comment
Share on other sites

Τα εβαλα σε αυτο και παιζουν ικανοποιητικα. Θα ελεγα αρκετα καλυτερα απο τα vista που ειχε.

Για να βγαλω το metro ui μονο αυτο μου δουλεψε στην enterprise x64.

btw τη γλωσσα των γυφτοσκοπιανων την εχουν σας "Macedonian"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Είπα να τα δοκιμάσω άλλη μια φορά.....

Έχω λοιπόν να συμπληρώσω ότι είναι πιο ελαφριά από τα 7αρια με εμφάνιση φτωχή σε στυλ XP.( δεν με χαλάει η απουσία του aero......)

Στο ξεκίνημα αλλά και γενικά τρώνε λιγότερη μνήμη.

Το Metro κάνω πως δεν το βλέπω.... και έτσι τα κράτησα..

Αρχίζω να το συνηθίζω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

τα εβαλα και εγω παρεα με το classic shell το οποιο εκτός απο το σταρτ εχει και επιλογή για να μπουταρει στο desktop . νταξ δεν τρελάθηκα κιόλας αλλα ετσι αν ξεφύγουμε απο την μονοτονία των seven βρε αδερφε :D

Link to comment
Share on other sites

εγω τα εβαλα στο HTPC.Εκτος οτι πηρε ΑΝΑΣΑ..

1)Direct boot το shell του XBMC

2)Το MCE επαιζε κανονικα απλα επρεπε να αλλαξεις το xml

Γενικα αφησαν ωραια αισθηση και εντυπωσεις..βεβαια τις φαγαμε τις BSOD (μπορει να ειναι και απο το ξεκλειδωμα του X3)

Link to comment
Share on other sites

εγω τα εβγαλα μετα απο κατι ωρες ουτε καν ολόκληρη μερα δεν άντεξαν . μαμιοταν ο διας για κάποιον περίεργο λογο

και το sketchup στο οποιο λιωνω καθημερινά σερνοταν και συχνα κολλούσε . μαρεσε το boot αλλα νταξ μια φορα την μερα ανοίγω το πισι :D

back to the seven :D

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος βρηκα περισοτερα μειονεκτήματα παρα πλεονεκτήματα . και το βασικο ειχα προβλημα με την καρτα ηχου παρολο που εβγαλαν drivers για 8αρια

τα τεσταρα υπερβολικα πολυ για να διαπιστώσω αν αξιζει να τα αφισω στο πισι , ε ουτε μια μερα ολοκληρη δεν ανεξα να δουλεψω στα 8αρια.

έχαναν τον ήχο σε καθε ρεσταρτ (το οποιο λυθηκε μετα απο πολυ ψαξιμο)

το sketcup αργουσε αρκετα και σε μερικα μεγαλα projects (80-100mb) κολουσε εντελως

μετα απο ωρα λειτουργειας ο mozilla κολουσε

καποια προγράμματα οπως τα παρακατω

coretemp

msi afterburner

rainmeter

rocketdock

αργουσαν να φορτώσουν μετα το login , ολα αυτα χωρις καποιο προγραμμα για το σταρτ μπουτον η το αλλο για να μπουταρει κατευθειαν στο desktop

διάβασα σε διάφορα φορουμς οτι φτιαχνετε απο το Task Scheduler των windows ,κανοντας τις ρυθμισεις που ελεγαν ειχε σαν αποτελεσμα να αργει ακομα πιο πολυ οσπου σε ενα μπουτ δεν ανιγε ο explorer κατάφερα και μπήκα μετα απο 2-3 ρεσταρτ εβαλα το classic shell ωστε να μπουταρει στο desktop , και παλι αργουσαν να ξεκινισουν τα προγραμματα, με τα πολλα μετα απο πολλες ωρες προβλημάτων αποφάσισα να ξαναβάλω τα 7αρια.

1gb ram τρωνε τα 7αρια σε idle τοσο και τα 8αρια

πανο κατω το ιδιο μπουτ εχω και με τα δυο

δεν μου αφισαν καθολου καλες εντυποσεις αν πετύχω κανα λαπτοπ ισως να βαλω εκει ετσι για την πλακα

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.