Jump to content



My new baby - Dell Mini 10


blade_pan

Recommended Posts

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply
Πείρα το ίδιο με xpsp3 και με ενσωματωμένα gps/broadband multitouch pad και hdmi. Αρκετά χρήσιμο για media center σαλονιού εφόσον παίζει με άνεση 1080p mkv με ελάχιστο έως καθόλου cpu usage ;)

Δεν έχει ανεμιστήρα επίσης (απίστευτα ήσυχο) και είναι το ποιο ελκυστικό νετμπουκ που έχει περάσει από τα χέρια μου. Θα χαρώ να διαβάσετε το review μου και να σχολιάσετε παίδες.

αυτό το παίζει άνετα 1080p δεν μου κάθεται καλά πάντως..

και με ελάχιστο έως καθόλου cpu usage!!

Link to comment
Share on other sites

αυτό το παίζει άνετα 1080p δεν μου κάθεται καλά πάντως..

και με ελάχιστο έως καθόλου cpu usage!!

Με λίγο ψάξιμο στο νετ θα σου κάτσει μια χαρά. ;)

σε ολα τα review που εχω δει λεει οτι δεν παιζει 1080p με την καμια... τωρα ο φιλος πως τα καταφερε..

Σε όλα?

οτι και να είναι όμως παραμενει να είναι DELL..... δλδ δύσκολα τα πράγματα.....

Μετά από 2-3 μήνες συμβίωσης έχω να πω ότι δεν χρειάζετε καμιά υποστίρηξη το μηχάνημα. Και αν χρειαστεί η αντιπροσωπεία λες να μην το στηρίξει? Έχεις κάποιο αντίθετο δείγμα συμπεριφοράς από την επίσημη αντιπροσωπεία?

Link to comment
Share on other sites

Παρόλη την ειρωνία σου αγαπητέ φίλε (καλύτερα μάσα παρά μίλα) το dell παίζει κανονικότατα 1080p. Και δεν εννοούσα το δικό μου άρθρο που δεν έχει καμία σχέση με review αλλά τα αμέτρητα site online που το αναφέρουν. Αλλά και στο δικό μου άρθρο αναφέρετε ξεκάθαρα.

Σε ενοχλεί μήπως αυτό? Καλύτερα 10 γραμμές με ουσία παρά σελίδες με σάλτσα ακαταλαβίστικες και δίχως νόημα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αλλά και στο δικό μου άρθρο αναφέρεται ξεκάθαρα.

Σε ενοχλεί μήπως αυτό? Καλύτερα 10 γραμμές με ουσία παρά σελίδες με σάλτσα ακαταλαβίστικες και δίχως νόημα. ;)

Στο ποιό? Άρθρο το λες εσύ αυτό? Συγγνώμη αλλά επειδή εδώ γίνονται reviews κανονικά, είναι κρίμα να τα βάζουμε όλα στο ίδιο καζάνι..

Επίσης, επειδή μιλάς για ουσία, στο post σου (είδες αποφεύγω να το πω review), περισσότερα λες για την Vodafone και την γκόμενα που στο πούλησε παρά για το ίδιο το netbook.

Εντάξει δεν είχα καμία όρεξη να έρθω σε αντιπαράθεση μαζί σου πρωϊνιάτικα αλλά όταν βλέπεις ότι ο άλλος σου λέει ότι δεν είναι review αυτή η μπούρδα, δες το πιο ψυχρά και προσπάθησε να δεις μήπως έχει δίκιο!

Link to comment
Share on other sites

Απότι βλέπω επικρατει αρκετά φιλική ατμόσφαιρα. Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια. Αλλά να με συγχωρείτε. Δεν έγραψα ότι έκανα review. Αντίθετα εννοούσα τα αμέτρητα review που υπάρχουνε online και αρκεί να μην είναι κανείς προκατηλειμένος και να διαθέτει την απαραίτητη γνώση και όρεξη να το ψάξει για να τα βρει και να δει ότι το dellάκι παίζει με άνεση 1080p και με πολύ χαμηλό cpu usage.

Από αυτά που έγραψα δηλαδή εσύ φίλε μου συγκράτησες την γκόμενα και την vodafone?

Εν πάσει περιπτώσει. Το BytheWay.gr είναι ένα φόρουμ με γενικές συζητήσεις και δεν εξιδικεύεται σε συγκεκριμένα πράγματα. Το ύφος του φόρουμ μας είναι καθαρά φιλικό και ως κοινότητα φροντίζουμε περισσότερο να βοηθάμε τους χρήστες όχι με reviews μόνον (άραγε τι είναι αυτό που χαρακτηρίζει ένα review? Οι αμέτρητες φωτογραφίες που τονίζουν ότι είμαστε ιδιοκτήτες του μηχανήματος με αμέτρητα watermarks πάνω σε αυτές για να μην μας "κλέψουν" το περιεχόμενο? Η η ουσία?) αλλά με χρήσιμα ποστς ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ.

Εϊδα το θεματάκι που ανοίξατε στο "εργαστήριο" σας και υπέθεσα ότι ήταν "στεγνό" από πληροφορίες για το νέο και μοναδικό μηχάνημα της Dell και είπα να σας διαφωτίσω. Ίσως να έπραξα κακώς εφόσον λαμβάνω εκφράσεις όπως "μπούρδες" και κανείς από τους διαχειριστές δεν ρυθμίζει όπως πρέπει την συζήτηση.

Λυπάμε που υπάρχουν άτομα σε μια κοινότητα που χαλούν την συνολική εικόνα αντί να προσφέρουν ουσιαστικά σε αυτήν.

Καλημέρα σας φίλοι

edit: ωχ...τώρα το πρόσεξα.. μου διόρθωσες το ε με το αι στο αναφέρεται? Χαχαχχαχα... Εϊσαι εκπληκτικός φίλε. Μα καλά οι διαχειριστές δεν βλέπουν την συμπεριφορά μερικών χρηστών? Εγώ τουλάχιστον αδερφέ βάζω και κάνα τόνο!

Εϊστε τρομεροί! Θερμά συγχαρητίρια στο thelab.gr και στους χρήστες τους. Βασικά οι διαχειριστές και οι δημιουργοί δεν φταίνε σε κάτι εκτός του ότι πρέπει να ελέγχουν συχνότερα τους νέους χρήστες και πως τους συμπεριφέρονται οι δήθεν παλιοί.

Ντροπή παιδιά.. κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε εγώ προσωπικά αμφισβητώ τα λεγόμενα σου και μόνο λέγοντας οτι παίζει 1080p

πολλοί περιμένουμε την ion πλατφόρμα της nvidia μόνο και μόνο για αυτό το λόγο

το φόρουμ διαβάζετε από πολύ κόσμο

και ίσως βασιζόμενοι στα λόγια σου να τρέξουν να αγοράσουν . Δεν αμφισβητώ οτι είναι καλό μηχανάκι

αλλά να παίζει και χωρις cpu usage 1080p ε οχι... δεν το ανέχομαι αυτό είναι παραπληροφόρηση

προς τα μέλη του φόρουμ. Τα 1080p σίγουρα τα παιζει με σπασίματα αφού αυτό κάνουν όλα τα υπόλοιπα με τα ίδια χαρακτηριστικά.

και εκεί θα χτυπήσει ι nvidia με την ion platforma

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το Αsus 1000Η στα 1.7 GHz δε μπορεί να αναπαράγει καλά ένα 1080p, και σίγουρα θα συναντίσεις κολλήματα στα 720p αν δε βάλεις σωστούς codecs (video και ήχου), τα παραπάνω είναι απλά ανούσια σχόλια.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ γιατι δεν δινεις ενα λινκ απο αυτα που λες οτι υπαρχουν να ληξει το θεμα...

Για όνομα του Θεού βρε παιδιά. Σας είπα και παραπάνω. ΗΔΗ έχω δώσει λινκ. Απλά δεν διαβάσατε προσεκτικά. Τι φταίω εγώ σε αυτό. ΟΡΙΣΤΕ ΠΑΛΪ

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=11977

Αγαπητέ φίλε εγώ προσωπικά αμφισβητώ τα λεγόμενα σου και μόνο λέγοντας οτι παίζει 1080p

πολλοί περιμένουμε την ion πλατφόρμα της nvidia μόνο και μόνο για αυτό το λόγο

το φόρουμ διαβάζετε από πολύ κόσμο

και ίσως βασιζόμενοι στα λόγια σου να τρέξουν να αγοράσουν . Δεν αμφισβητώ οτι είναι καλό μηχανάκι

αλλά να παίζει και χωρις cpu usage 1080p ε οχι... δεν το ανέχομαι αυτό είναι παραπληροφόρηση

προς τα μέλη του φόρουμ. Τα 1080p σίγουρα τα παιζει με σπασίματα αφού αυτό κάνουν όλα τα υπόλοιπα με τα ίδια χαρακτηριστικά.

και εκεί θα χτυπήσει ι nvidia με την ion platforma

Δεν είναι παραπληροφόρηση. Διάβασε ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ στο θέμα που δίνω παραπάνω. ΠΑΙΖΕΙ fullHD 1080p με την βοήθεια των codecs DXVA της Intel με cpu usage 10-20% σε πολύ βαρειά αρχεία.

Εδώ το Αsus 1000Η στα 1.7 GHz δε μπορεί να αναπαράγει καλά ένα 1080p, και σίγουρα θα συναντίσεις κολλήματα στα 720p αν δε βάλεις σωστούς codecs (video και ήχου), τα παραπάνω είναι απλά ανούσια σχόλια.

Ευχαριστώ πολύ και σένα φίλε μου που διάβασες με προσοχή τι έχω γράψει στο παραπάνω λινκ. Μα συγνώμη. Επίτηδες το κάνετε βρε παιδιά? :D

edit: και παρακολουθήστε το θέμα γιατί έχω και οδηγό να παίζει μόνιμα και απροβλημάτιστα στα 2.0Ghz περίπου. Καλό θα είναι προτού να κρίνετε να διαβάζετε με προσοχή αυτά που σας γράφουν για να μην σας παρεξηγούν οι υπολοιποι αναγνώστες.

Link to comment
Share on other sites

Οι επεξεργαστές τύπου σειράς Ζ520 είναι είδος προς εξαφάνιση!!!!

Παρόλο που η σειρά "N" Atom επεξεργαστών δεν είναι τόσο ευρέως διαδεδομένη όσο η σειρά "Z", μπορεί κανείς να βρει CPUs της σε διάφορα netbooks όπως τα Dell Mini 10, Acer AO751h και Asus Eee PC 1101HA........

ΠΗΓΗ :http://www.hwbox.gr/showthread.php?t=5521

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα μου αυτη τη στιγμη ειναι οτι δεν παιρνει mac osx. Τα windows δεν τα γουσταρω εδω κ 2 χρονια...οποτε μπορει να ειναι κ ο μοναδικος λογος για να τον πουλησω!

Damn Windows...κ μου αρεσε ο dell!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

off topic μαλλον

Φιλε nectons εχθες πηρα το ιδιο ακριβως netbook αφου πουλησα το toshina n100 που ειχα παρει αρχικα και μπορω να πω οτι οι πληροφοριες σου ειναι "θυσαυρος" για εναν κατοχο ενος τετοιου υπολογιστη.

Μπραβο σου να δω πως θα τα καταφερω....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.