Jump to content



My new baby - Dell Mini 10


blade_pan

Recommended Posts

Inspiron Mini 10

-- Intel®Atom®Processor Z530 (1.6GHz/533MHz FSB/512K Cache)

-- 1GB DDR2 SDRAM

-- 10.1" HD Widescreen Display (1366x768)

-- Intel®Graphics Media Accelerator 500

-- 160GB, 2.5inch, 5400RPM SATA Hard Drive

-- Wireless 802.11g/n (1510) Mini Card

-- Bluetooth 2.1 module with EDR

-- Integrated 1.3M Pixel Webcam

-- Battery Options --

-- 56WHr Lithium-Ion Battery (6-cell)

-- 3Yr Ltd Hardware Warranty, InHome Service after Remote Diagnosis

-- UBUNTU 8.0.4 :no:

price: 350 euro περιπου!

Αυριο θα το εχω και θα ανεβασω pics. :devil:

post-841-1416074044,1428_thumb.jpg

post-841-1416074044,181_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 46
  • Created
  • Last Reply

Κοιτα να δεις πως εχει η φαση, mac osx δεν παιρνει, τουλαχιστον για την ωρα (λογω GMA 500) drivers.

Οποτε σαν mac user λογικη πορεια στα ubuntu σωστα? ναι! Ελα που ειμαι περιεργος για τα Win 7 ομως...

Τι προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

δλδ δεν μπορει να παρει αλλο?

τα 7 πολυ καλα κατα την γνωμη μου,ειδικα οσον αφορα οδηγους και συμβουλες για το που υπαρχουν να τους κατεβασεις με ενα κλικ!!! αλλα και διαχειριση σφαλματων.

Link to comment
Share on other sites

Nope...δεν μπορει μεσα...τωρα δεν ξερω για memory stick που μπορει να χρησιμοποιηθει σαν μνημη.

Μαλλον θα βαλω τα 7. Εξαλλου οι χρησεις για τον οποιο τον θελω ειναι οι κλασσικες με net book.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πείρα το ίδιο με xpsp3 και με ενσωματωμένα gps/broadband multitouch pad και hdmi. Αρκετά χρήσιμο για media center σαλονιού εφόσον παίζει με άνεση 1080p mkv με ελάχιστο έως καθόλου cpu usage ;)

Δεν έχει ανεμιστήρα επίσης (απίστευτα ήσυχο) και είναι το ποιο ελκυστικό νετμπουκ που έχει περάσει από τα χέρια μου. Θα χαρώ να διαβάσετε το review μου και να σχολιάσετε παίδες.

Link to comment
Share on other sites

Α ξέχασα.. καλωσόρισα κιόλας. Aν και παλιό μέλος σας λόγο πλήρους απορόφησης με το δικό μου φόρουμ που χρόνος να γράφω αλού. Όμως σας διαβάζω συχνά πυκνά. Συγχαρητήρια στα παιδιά που έχουνε στήσει από τα πληρότερα φόρουμ στην Ελλάδα :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.