Jump to content



Apogee GTX...help needed...


Sadman1416003304

Recommended Posts

Μιας και το βλέπω στα 25ε(από 50+ που θυμάμε ότι είχε)

λινκ

Και θέλω να ρωτήσω αν λέει.Έχω μια 600αρα αντλία στην άκρη και 2πλο ψυγείο απο transit.

Α,αυτό για να μπει σε αμ3 χρείαζεται κάποιο bracket να υπόθεσω?Ύπαρχουν στην ελλάδα ΄τετοια?ή θα πρέπει να φτιάξω εγώ?(εργαλία κλπ έχω).

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας λίγο είδα εναν να λέει πως έχει πρόβλημα με διάβρωση,αλλά πολλούς να το προτείνουν και πολλούς να το παίρνουν....:getlost:

με αυτο σιγουρα δεν μπορεις να βαλεις σκετο απεσταγμενο νερο,οπωσδηποτε χρειαζεσαι καποιο ετοιμο υγρο σαν το fezer ας πουμε γιατι αποτελειται απο χαλκο αλλα το καπακι του ειναι απο αλουμινιο.

αυτος ειναι ο λογος που δεν τραβιεται και γι αυτο αναγκαστηκαν να ριξουν την τιμη του τοσο,ειχαν λανθασμενα μεγαλο αποθεμα εκει στο πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε νοιάζει και τόσο πολύ το να μπορείς να έχεις ένα καλό block και για κάποιον μελλοντικό i7... τότε πάρτο. Απλά να είσαι προσεκτικός (που ούτως ή άλλως θα είσαι με οποιοδήποτε block) στο leak test. Και αυτό γιατί αν θυμάμαι καλά κάπου είχα διαβάσει εδώ για περιστατικό με διαρροή. Αλλά και πάλι 1 ήταν.. μπορεί να έτυχε.

Για νερό εγώ θα έλεγα ότι και να διαλέξεις.. να βάλεις κάποιο ειδικό υγρό σαν το Feser.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κανενα θεμα διαρροης με αυτο το μπλοκ.

το μοναδικο μειονεκτημα ειναι το αλουμινενιο καπακι του,τιποτα αλλο.

αντε και το οτι δεν εχει ελατηρια στις βιδες που το βιδωνουν στο back plate του.

Link to comment
Share on other sites

@Satsok http://www.thelab.gr/showpost.php?p=1062638665&postcount=42

Ξαναλέω βέβαια πως δεν είπα ότι δεν είναι καλό block.. Απλά θυμήθηκα ότι κάπου είχα διαβάσει για leak. Συμβαίνει και στας καλυτέρας των οικογενειών όμως..

To plexy ακούγεται ενδιαφέρον.. αν τελικά κάνεις ποσταρε καμιά φώτο να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

βλεπω εχεις βαλει στο ματι το αγαπημενο μου block .... :suicide2:

οταν βγηκε πιστευω οτι ηταν τοπ ειχα δει και review που το υποστηριζαν.

το θεμα ειναι οτι εκτος απο μενα που 2 φορες ηταν μαπα το κομματι πες γκαντεμης, αλλα και σε 2 φιλους μου εσταζε και σε αυτους στον εναν δε ποταμι και απο την βαση μαλιστα ( εμενα εκανε απο το σπειρωμα των ρακορ...)

το οτι τα εχει τοσο κατω το πλαισιο ..... βαλε την φαντασια σου να δουλεψει....

κατεληξα σε koolance απο multirama extreme το πληρωσα κατι παραπανω αλλα ειμαι ησυχος!

αυτα απο μενα

καλη τυχη με οτι και αν παρεις !!

Link to comment
Share on other sites

πριν ενα χρονο ειχα παρει ενα τετοιο μαζι με ενα fusion v2,και το επεστρεψα χωρις να ανοιξω καν τη συσκευασια του αφου κρατησα το fusion.

ετσι δεν ειδα απο πρωτο χερι αν υπαρχει προβλημα διαρροης.

παντως το οτι εχει αλουμινενιο καπακι βοηθαει και στην περιπτωση να βαλεις και τεφλον στα ρακορ,κατι που ειναι επικινδυνο στο πλεξυ οπου μπορει να κανει ρωγμες.

αυτο θα εκανα εγω,θα εβαζα τα ρακορς με το o-ring αλλα και με τεφλον για σιγουρια.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο οταν πρωτοβγηκε και του εχω βαλει και το χαλκινο τοπ επειδη μετα απο καιρο διαβρωθηκε το δικό του. Προβλημα διαροής κανένα εκτος αν αλλάξετε τα ρακόρ και βαλετε κατι άλλο περαν των δικών του. Εχει ενα θεμα με το βαθος και τα oring γιαυτο και μόνο.

Κορύφή γενικά το block και ήδη εχω έτοιμο και το 1366 plate απ΄τον φίλτατο Κοπρίτη για μελλοντική αναβάθμιση.:jump:

Link to comment
Share on other sites

κορυφη κορυφη αλλα διαβρωθηκε οπως λες και συ.

κορυφη απο αποδοση,οκ.

και ενταξει,καποιος που μπορει να φτιαξει χαλκινο καπακι δεν εχει προβλημα,δεν μπορουν

ομως να το κανουν αυτο ολοι.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.