Jump to content



Καλοριζικο παιδια και μπραβο


Shidokanjohn

Recommended Posts

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

καλοριζικο και απο εμενα

(τελικα 5-10 ειμαστε που σουλατσαρουμε απο φορουμ σε φορουμ)

αυτο παντως μου θυμιζει τον διχασμο του unwired με το myphone

εχω χασει επισοδια; κατι διαβασα για καραγκιοζηδες κλπ κλπ

(αραγε αν γραψω pctech θα εμφανιστει;)

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by orck on 23-09-2003 at 23:31

καλοριζικο και απο εμενα

(τελικα 5-10 ειμαστε που σουλατσαρουμε απο φορουμ σε φορουμ)

αυτο παντως μου θυμιζει τον διχασμο του unwired με το myphone

εχω χασει επισοδια; κατι διαβασα για καραγκιοζηδες κλπ κλπ

(αραγε αν γραψω pctech θα εμφανιστει;)

Chill φίλε, δεν τρωγόμαστε με κανέναν εδώ... !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by (δεν εχει σημασια το ονομα, αφορμη για σχολιο ειναι)

(αραγε αν γραψω pctech θα εμφανιστει; )

pctech pctech pctech pctech pctech pctech pctech pctech pctech

μια χαρά το γράφει. κι όχι μόνο αυτό, αλλά όλα τα ονόματα. το site αυτό δεν έγινε ούτε για να μαλώσουμε ούτε για να ανταγωνιστούμε με κανένα. να ανταγωνιστούμε σε τι δηλαδή; γιατί άκουσα και το "απόσχιση", και το "αποχώρηση"

μια βδομάδα τώρα, διαβάζω συνεχεία τέτοια πράγματα, κι ακόμα δεν έχω καταλάβει το γιατί όλα αυτά τα σχόλια.

το site αυτό, είναι αποτέλεσμα των αναζητήσεων μιας ομάδας ανθρώπων, με κοινά όνειρα και προσδοκίες. δημιουργήσαμε ένα χώρο, όσο μπορούσαμε κοντά σε αυτό που ονειρευόμασταν. ο χώρος αυτός, δεν ήρθε να ανταγωνιστεί κανένα, ο χώρος αυτός δεν αποτελείται από καμία "αφρόκρεμα 100 μελών" (αν το διαβάσει αυτός που το έγραψε, ξέρει πολύ καλά τι εννοώ).

ο χώρος αυτός, σκοπό έχει την επικοινωνία και τη συμμετοχή, την ανάπτυξη και την πρόοδο, πέρα από αντιπαλότητες και γελοίους χαρακτηρισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Μραβο και απο εμένα.. καλή αρχή και χαλαρά με τους "ΚΑΝΟΝΕΣ"

Τα Forums ειναι κοινοτητες συζητήσεων με κοινα ενδιαφέροντα όχι στρατόπεδα.

Γιατι στην $%^%χωρα που ζούμε θελουμε να ειμαστε 10.000 Moderators. Το μονο που μας νοιαζει ειναι το αρχηγιλίκι και χάνουμε το νόημα..

Θα στηρηξω και εγω ενεργά...

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by alex_000

χαλαρά με τους "ΚΑΝΟΝΕΣ"

Τα Forums ειναι κοινοτητες συζητήσεων με κοινα ενδιαφέροντα όχι στρατόπεδα.

Γιατι στην $%^%χωρα που ζούμε θελουμε να ειμαστε 10.000 Moderators. Το μονο που μας νοιαζει ειναι το αρχηγιλίκι και χάνουμε το νόημα..

Θα στηρηξω και εγω ενεργά...

Με κάλυψε ο ’λεξ δεν μένει παρα να συμφωνήσω και εμπρακτα.

Link to comment
Share on other sites

μερικα απο αυτα που διαβαζω παραπανω τα θεωρω σωστα

(πχ υπερβολικη αυστηροτητα σε λατινικους χαρακτηρες, το κρυψιμο λεξεων κλπ)

και μαλλον ειναι καλυτερα να κοπουν οι χρηστες σε μικρα sites παρα σε ενα και να τσακωνονται ολη την ωρα

τωρα τι χρησιμοτητα εχουν 2-3-4 ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΑ site ειναι αλλη ιστορια

αλλα οκ φτιαχτε και αλλα, μπορει και να βαλετε στο βιογραφικο το administrating και ισως να βγουν και λεφτα απο αυτο

και btw ποιοι ειναι οι ιδιοκτητες; (nicknames)

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by orck

μερικα απο αυτα που διαβαζω παραπανω τα θεωρω σωστα

(πχ υπερβολικη αυστηροτητα σε λατινικους χαρακτηρες, το κρυψιμο λεξεων κλπ)

και μαλλον ειναι καλυτερα να κοπουν οι χρηστες σε μικρα sites παρα σε ενα και να τσακωνονται ολη την ωρα

τωρα τι χρησιμοτητα εχουν 2-3-4 ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΑ site ειναι αλλη ιστορια

αλλα οκ φτιαχτε και αλλα, μπορει και να βαλετε στο βιογραφικο το administrating και ισως να βγουν και λεφτα απο αυτο

και btw ποιοι ειναι οι ιδιοκτητες; (nicknames)

Δε μπορώ να καταλάβω με τη λογική λες τα παραπάνω. Δηλαδή επειδή υπάρχει ένα site στο ελληνικό internet με παρεμφερές θέμα δε θα πρέπει κανείς να σκεφτεί να διαφοροποιηθεί και να κάνει κάτι δικό του; To πως κρίνεις το πανομοιότυπο είναι δική σου δουλειά...αλλά αλήθεια στο υλικό, στην εμφάνιση ή σε κάτι άλλο στηρίζεις αυτή την άποψη; Κι αν ενδιαφέρεσαι να μάθεις το λόγο ύπαρξης του εν λόγω site δεν έχω παρά να σου κάνω quote ένα μέρος από την σελίδα με τα Policies του Thelab.gr

Σκοπός του TheLab.gr

To TheLab.gr δημιουργήθηκε από ανθρώπους εμποτισμένους με το "μικρόβιο" της πληροφορικής και της σύγχρονης τεχνολογίας αποσκοπώντας στην επανάσταση του "παρθένου" ελληνικού web στον τομέα του σύγχρονου computing. To TheLab.gr δεν αποτελεί ένα ακόμη forum το οποίο έρχεται να προστεθεί στα ήδη υπάρχοντα. Αποτελεί ένα πλήρες και λειτουργικό web site αφιερωμένο στους αγαπημένους μας υπολογιστές και σε θέματα σύγχρονης τεχνολογίας. Στις σελίδες του TheLab.gr θα βρείτε ειδήσεις από τα δρώμενα της πληροφορικής εγχώριας και μη, παρουσιάσεις και δοκιμές προϊόντων με τις εντυπώσεις μας τεκμηριωμένες με διεθνώς αναγνωρισμένα benchmarks καθώς και ένα εύχρηστο forum για ανταλλαγή απόψεων και επίλυση προβλημάτων.

Oι διαχειριστές του TheLab.gr αναφέρονται εδώ

Όσο για τα περί βιογραφικού, μάλλον δεν θα μπω στο κόπο να απαντήσω. Αν δεν θέλεις να συμμετέχεις σε αυτό εδώ το site τουλάχιστον είσαι υποχρεωμένος να σεβαστείς τη δουλειά που κάναμε για να βγει στον αέρα όλο αυτό το ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΟ με τα υπόλοιπα site...

Φιλικά,

Κωνσταντίνος - DJD

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by akiss

ειρηνη ρεεεεεεε.

καλη αρχη ειπαμε, οχι καλο τελος:flower: :flower:

’κη, αυτά που έγραψα δεν περιείχαν κανένα ίχνος κακίας.. απλά είναι απόψεις που ίσως βγήκαν με κάποιον κυνισμό. Αλοίμονο αν ξεκινήσουμε έτσι. To μόνο θέλω είναι να αντιληφθεί από όλους ποια είναι η θέση του Thelab.

Αυτά, DJD

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by DJD on 25-09-2003 at 10:39

Δε μπορώ να καταλάβω με τη λογική λες τα παραπάνω. Δηλαδή επειδή υπάρχει ένα site στο ελληνικό internet με παρεμφερές θέμα δε θα πρέπει κανείς να σκεφτεί να διαφοροποιηθεί και να κάνει κάτι δικό του; To πως κρίνεις το πανομοιότυπο είναι δική σου δουλειά...αλλά αλήθεια στο υλικό, στην εμφάνιση ή σε κάτι άλλο στηρίζεις αυτή την άποψη; Κι αν ενδιαφέρεσαι να μάθεις το λόγο ύπαρξης του εν λόγω site δεν έχω παρά να σου κάνω quote ένα μέρος από την σελίδα με τα Policies του Thelab.gr

Oι διαχειριστές του TheLab.gr αναφέρονται εδώ

Όσο για τα περί βιογραφικού, μάλλον δεν θα μπω στο κόπο να απαντήσω. Αν δεν θέλεις να συμμετέχεις σε αυτό εδώ το site τουλάχιστον είσαι υποχρεωμένος να σεβαστείς τη δουλειά που κάναμε για να βγει στον αέρα όλο αυτό το ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΟ με τα υπόλοιπα site...

Φιλικά,

Κωνσταντίνος - DJD

Εγώ προσυπογράφω αυτά που λες, έχεις πέρα για πέρα δίκιο. Αν όμως τώρα στην αρχή απαντάς επιθετικά, μετά από 2-3 χρόνια τι θα κάνης; Μήπως μοιάσεις σε αυτό που απεύχεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by ΓιαγκΤ

Εγώ προσυπογράφω αυτά που λες, έχεις πέρα για πέρα δίκιο. Αν όμως τώρα στην αρχή απαντάς επιθετικά, μετά από 2-3 χρόνια τι θα κάνης; Μήπως μοιάσεις σε αυτό που απεύχεσαι;

Έχεις απόλυτο δίκιο, δεν ήταν ο σκόπος μου αυτός. Στη νευρικότητα των πρώτων ημερών το αποδίδω. Η υπόσχεση που δώσαμε στους εαυτούς μας για αυτό το site είναι να γίνεται μέρα με τη μέρα όλο και καλύτερο. Κι ευτυχώς υπάρχουν κάποιοι σαν εσένα να βοηθούν σαυτό. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγινε το TheLab.gr....μια προσπαθεια...καλη - κακη...ειναι μια νεα προσπαθεια, μια νεα αρχη για μερικους ανθρωπους με ονειρα, φιλοδοξιες, πολυ κεφι και μερακι. Οποιος του αρεσει κατι εδω μεσα μπορει εφοσον το θελει να πει μια καλη κουβεντα...οποιος θελει εφοσον γραφτει κατι λαθος ειναι free να το πει...οι καλυτεροι κριτες του lab.gr ειναι τα μελη του και οι ανθρωποι που το διαβαζουν και περνουν καποιο απο τον χρονο τους σε αυτο..

ΑΛΛΑ απο το μηδεν (ουτε 15 μερες δεν ειμαστε on line) να βλεπω ενα post :

"τωρα τι χρησιμοτητα εχουν 2-3-4 ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΑ site ειναι αλλη ιστορια

αλλα οκ φτιαχτε και αλλα, μπορει και να βαλετε στο βιογραφικο το administrating και ισως να βγουν και λεφτα απο αυτο

και btw ποιοι ειναι οι ιδιοκτητες; (nicknames)"

σαν αυτο, με κανει να φοβαμαι τους ελληνες. Που ειναι το κατακριτεο να υπαρχουν 2,3,4 και 10 sites και (εχει βγει και η αποφαση ηδη με μολις λιγες μερες λειτουργιας) ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΑ...μηπως κανουμε κακο που αποφασισαμε το χομπυ μας, το μερακι μας και τον λιγο ελευθερο χρονο μας να τον κανουμε πραξη στο lab.gr; B]Ή μηπως θα ζητησουμε την αδεια κανενος για να πραξουμε αυτο που ονειρευτηκαμε;

Βλεπει καποιος χρηστης κατι λαθος σε ενα review ειναι ελευθερος (σαφεστατα) να μας διορθωσει...χαρη σε αυτα θα γινουμε καλυτεροι...ελευθερο ειναι το καθε μελος να πει την αποψη του για το ξεκινημα...π.χ. μου αρεσει πολυ...ή δεν μου αρεσει αυτο ή δεν μου αρεσει καθολου...αλλα post σαν το προαναφερομενο ειναι για μενα καθαρα "ελληνικο"...και τους φοβαμαι τους ελληνες...

οσο για την επιθετικοτητα γειτονα Γιαγκ δεν νομιζω να υπηρξε στο post του DJD...αν υπαρχει στο δικο μου; οχι...αγανακτηση μικρη υπαρχει γιατι βλεπω με λυπη οτι ορισμενοι ανθωρποι θα γινουν κακοι ανευ λογου και ουσιας...ετσι απλα για να γινουν

Suedehead

Link to comment
Share on other sites

Originally posted by Suedehead

Εγινε το TheLab.gr....μια προσπαθεια...καλη - κακη...ειναι μια νεα προσπαθεια, μια νεα αρχη για μερικους ανθρωπους .......

εγω ξερω γιατι έγινε το thelab και θα το πω :blink: ......για να ξεφύγετε απο τον Dagalidi......αλλα τώρα........καιρός να αρχίσετε να ψάχνετε όνομα για το καινούργιο.......:o:D :D :'( :sick:

Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου είναι ότι δεν πρόκειται να γίνεται καλύτεροι. Τώρα είναι το ζενίθ για σας.

Σας εύχομαι λοιπόν να μείνετε έτσι, με την ίδια ζωντάνια και δύναμη, κάνοντας τον δικτυακό τόπο καταφύγιο για τους χιλιάδες φίλους που θα αποκτήσετε.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.