Jump to content



AMD OC Database


PGM

Recommended Posts

Αρχική απάντηση από THE GOD

1)Οταν λες 15-20% γρηγοροτερος απο τον CONROE,ενοις τον dual core,εμ φυσικα θα ειναι και πιο γρηγορος,αφου βαζεις 4 πυρινο versus dualcore,ετσι δεν ειναι?Δεν ειδα η διαβασα πουθενα να λεει 15-20% γρηγοροτερς απο τον 4 πυρινο Kentsfield?????????

2)4G scaling?Που το ειδες αυτο?Link pls?Αν μπορει να πιασει τα 3.5G ειναι ζητημα.

Εστω οτι ο dag δεν ξερει πως θα πιανει 4g και το ειπε για να πικαρει τους intelades, εσυ που ξερεις πως ειναι ζητημα οτι πιανουν τα 3,5? Link pls?

Link to comment
Share on other sites

Βρε μπορει να πιανει και 5γιγα που λεει ο λογος, αλλα το ραδιο αρβυλο μονο ραδιο αρβυλα μπορει να ειναι, στην αναμονη λοιπον για να δουμε καμια παρουσιαση.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Λοιπόν, αυτό που βλέπετε είναι αποτέλεσμα του να διαβάζεις πολλές ώρες βιοχημεία (κ να δίνεις λευκή κόλλα το πρωί.....)!!!!

Το σύστημα:

AMD X2 5600+

MSI k9n diamond

Kingston 1GB DDR2 667 (5,5,5,15)

Επίσεις πήραν μέρος η Scythe Infinity με ένα 12άρι fan και ένα 8άρι fan που μαστίγωνε τη RAM.

Τάσεις: +0.1V CPU, Ram @ 2.2V, +0.05 Northbridge.

Το αποτέλεσμα χωρίς πολύ προσπάθεια ήταν το εξής:

forumaaaaaaaaaaarn7.th.jpg

Υ.Γ. Το σύστημα και τα credits δεν ανήκουν σε εμένα αλλά στο φίλο μου τον ’κη, ο οποίος επίσης έδωσε λευκή κόλλα...... :D (παρά τα 30+ σκονάκια...... :p )

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από panosst [Σήμερα, στις 16:57]

Λοιπόν, αυτό που βλέπετε είναι αποτέλεσμα του να διαβάζεις πολλές ώρες βιοχημεία (κ να δίνεις λευκή κόλλα το πρωί.....)!!!!

Το σύστημα:

AMD X2 5600+

MSI k9n diamond

Kingston 1GB DDR2 667 (5,5,5,15)

Επίσεις πήραν μέρος η Scythe Infinity με ένα 12άρι fan και ένα 8άρι fan που μαστίγωνε τη RAM.

Τάσεις: +0.1V CPU, Ram @ 2.2V, +0.05 Northbridge.

Το αποτέλεσμα χωρίς πολύ προσπάθεια ήταν το εξής:

forumaaaaaaaaaaarn7.th.jpg

Υ.Γ. Το σύστημα και τα credits δεν ανήκουν σε εμένα αλλά στο φίλο μου τον ’κη, ο οποίος επίσης έδωσε λευκή κόλλα...... :D (παρά τα 30+ σκονάκια...... :p )

Πολυ καλος!!!!!Αντε και στα 4000!!!!Τι σχολη αν επιτρεπετε?:banging: :clap:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου Πανο μετα απο σκληρο διαβασμα το βραδυ αναιβηκαμε στα 3500 αλλα και στα 3514.6 αλλα για την λευκηξ κολλα εσυ φταισ γιατι εσυ εκανεσ τα σκονακια παπαρα...γκαντεμη Μητσοτακη.

mustan6.th.jpg

και εδω ειναι το σημειο που ζηλευεις Πανο...χαχααχαχαχαχαχαχα

21312321bw6.th.jpg

αντε παω για μεγαλυτερο επιτευγμα.. :D

Link to comment
Share on other sites

ουτε εγω πιστευω οτι παει τοσο..προσπαθω να ριξω ρι κατω απο 24 αν τα καταφερω θα βαλω φωτο.ι θερμοκρασια βαση του coretemp ειναι 32-34 βαφμουσ ο 1 πυρηνας και 25-30 ο αλλος :D

Link to comment
Share on other sites

εψαξα στο νετ και λεγαν ολοι οτι 5600 φτανει μεχρι 3.1 μμε το ζορι..αλλα απ'οτι βλεπεις λενε ψεματακια :D αν μπορεις να με βοηθησεισ ομωσ σε ενα σημειο.. μετα απο ενα σημειο δεν αντεχει η ραμ φτανει μεχρι το 1 ghz και τελος.αν ξερεισ απο τιmigs να τα βαλω καρφωτα μπασ και μπορεσω να το αναιβασω κιάλλο!

Link to comment
Share on other sites

αχμ......θα σε γελάσω.....είναι ddr1 εγώ.....χαχααχχα....κανα subtiming δεν μπορείς να χαλαρώσεις κιάλλο?????ρεύμα τέρμα τις έχεις ε?αλλιώς......δανείσουυυυυυυυυυ.........~!"εψαξα στο νετ και λεγαν ολοι οτι 5600 φτανει μεχρι 3.1 μμε το ζορι" ......koufales την Intel :p

Link to comment
Share on other sites

βασικα εφτασε μεχρι τα 3.61 αλλα δεν ηταν σταθερο λογο ραμ.η cpu παει και αλλο. η ραμ ειναι μοναδικο κομματι απο μαμα 667 και την εχω στα 1000 :D θα το παλεψω και θα κανω κανα ποστ σε hwbot που δεν υπαρχει :)

Link to comment
Share on other sites

ο 65nm K8 ..ΔΕΝ παει... απλα... δεν εχω ψαξει προσφατα τα αποτελεσματα στο xs , αλλα δε νομιζω να ειναι πανω απο 3.2 +/- , γιατι ηδη ζηταγε ρευμα ο brisbane για εκει, και εχει τρελο current leakage

Οσο για το ΗΤΤ , μη σου κανει εντυπωση , ολες οι 590 (και το αντιστοιχο της ΑΤΙ) πανε 1500+ ΗΤΤ

Link to comment
Share on other sites

@ Athens2004 , μη ξεχνας οτι ειναι με Single channel , στα 3200 με μνημες 1066 5-5-5-18 χωρις τπτ να ψαξω απο tweak σε subtimming , βγαζω περιπου 25.5χχ , αν βαλει και 2ο στικακι μπορει να κανει και κατω απο 24

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.