Jump to content



καθαρισμός λάπτοπ!


armored

Recommended Posts

γεια σας παιδιά.

Έχω ένα ΗP laptop στο οποίο έπεσε ενα ποτήρι νερό πάνω του. Αφού έπεσε, το έκλεισα, το αναποδογύρισα και το άφησα μερικές μέρες. Το άνοιξα αλλά δεν λειτουργεί η οθόνη του. Διορθώνεται κάπως; Αν το στείλω για έναν καθαρισμό θα φτιάξει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει πως 1 φορά στα 2 χρόνια καλο θα είναι να ανοίγουμε το Lptop και να καθαριζουμε μεσα την σκόνη για να μην ανεβάζει θερμοκρασίες.

Εχω αγοράσει ένα πολύ καλό σύστημα http://www.letsbuy.gr/product_info.php?products_id=1068 Λέω να αγοράσω και θερμ/μη παστα

Χρειάζεται να αλλάξω πάστα στον επεξεργαστή? θα δω διαφορά στη θερμοκρασία?:crazy:

Link to comment
Share on other sites

Αν αλλαξεις παστα, το πιθανοτερο ειναι να δεις μικροτερες θερμοκρασιες. Αλλα απο την αλλη ομως, γιατι να μπεις στον κοπο?

Εκτος κι αν ειναι τοσο θορυβωδες το μηχανημα (τα ανεμιστηρια δηλαδη) και θες να το βελτιωσεις το θεμα. Αλλως, αστο οπως ειναι, δεν παθαινει τιποτα και δεν υπαρχει και ο φοβος να παει κατι στραβα στο ανοιξε-κλεισε.

Link to comment
Share on other sites

Μητρική μάλλον

το επόμενο βήμα είναι λύνω το laptop βλέπω την μητρική και ψάχνω στο ebay ?

ελπίζω να φταίει η μητρική και όχι κάτι άλλο και παραγγείλω κάτι άδικα.

μπορώ να σιγουρευτώ κάπως;:to_pick_ones_nose:

Link to comment
Share on other sites

Ε τοτε η μητρική τα κακάρωσε :(
το επόμενο βήμα είναι λύνω το laptop βλέπω την μητρική και ψάχνω στο ebay ?

ελπίζω να φταίει η μητρική και όχι κάτι άλλο και παραγγείλω κάτι άδικα.

μπορώ να σιγουρευτώ κάπως;:to_pick_ones_nose:

πριν βιαστείς για οποιαδήποτε αλλαγή ψάξτο κι'άλλο.

Δηλαδή δεν μπορεί να φταίει ο επεξεργαστής ή η ram ή ο δίσκος ή κάτι άλλο ............

Χωρίς βιασύνη λοιπόν εκτός και εάν αυτός που σου λέει ότι φταίει η μ/β αναλαμβάνει και το εγχείρημα

αποκατάστασης της βλάβης.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά.

...έπεσε ενα ποτήρι νερό πάνω του. Αφού έπεσε, το έκλεισα, το αναποδογύρισα και το άφησα μερικές μέρες...

Αφού ήταν αναμένο,τότε δεν αξίζει να το ψάχνεις άλλο το θέμα.Το service της hp είναι άστα να πάνε(ανακατασκευή,γαρ),οπότε πας για αγορά καινούργιου.Να στο πάρουν και να το αλλάξουν με την εγγύηση,αποκλείεται.Υπάρχουν χιλιάδες άλλα άτομα που έχουν πάθει παρόμοιο περιστατικό με το δικό σου και γνωρίζουν καλά πως είναι μια βραχυκυκλωμένη mobo

Αν καταφέρεις να βρεις μητρική,μέσω ebay,τότε θα γλυτώσεις αγορά καινούργιου.Για αντιπροσωπία,έχω ακούσει 300€ για laptop 3ετίας

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.