Jump to content



υποστηριξη Q-SLI...


plessinho

Recommended Posts

Σε ενδιαφέρουν τα παιχνίδια ? ή τα νούμερα ? Βάζεις κανονικά 2Χ295 και παίζουν στα 16άρια slots.

3WAY SLI = 3 μονοπύρηνες κάρτες --> 9800/GTS250/GTX260/275/280/285

2WAY SLI ή QUAD SLI --> δηλαδή 2 Χ 9800/GTS250/GTX260/275/280/285 Η 2 Χ 295 --> αρα 2 PCIE slots, κάνουν αρκετές

μητρικές. Ωραίες οι FOXCONN αλλά μόνο 3 slot μνήμης. Τωρα να κάποια μητρική έχει τιποτα ιδιοτροπιές (bottleneck ή αλλα

θέματα) δεν το γνωρίζω να στο πω.

Ψηφίζω τις ακόλουθες κοντά στα χρήματα που θες να δώσεις.

α)http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1310453&SOCKET=s1366&category=69977721&catalog=20

β)http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=1288210&SOCKET=s1366&page=2&category=69977721&catalog=20

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερουν και τα δυο φιλε μου....

θα πεσει και αρκετο o/c αν σε βοηθαω με αυτα....

για τις 295 δεν μου ειπες ομως αν βαλω 2 μαζι σε μια μοβο που υποστηρίζει απλο sli θα πεζουν κανονικα quad sli με ενδιαφέρει πολύ αυτο....

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερουν και τα δυο φιλε μου....

θα πεσει και αρκετο o/c αν σε βοηθαω με αυτα....

για τις 295 δεν μου ειπες ομως αν βαλω 2 μαζι σε μια μοβο που υποστηρίζει απλο sli θα πεζουν κανονικα quad sli με ενδιαφέρει πολύ αυτο....

Κανονικά. Ο/C κανουν αρκετές μητρικές.Εγώ επειδή δεν έχω εμπειρία πάνω στο θέμα του O/C δεν σου εγγυώμαι πια να πάρεις.

Πάντως αμα γουσταρίζεις παιχνιδοκατάσταση το καλύτερο SLI γίνεται με αυτές -- > 260 - 1.8GB - 275 - 1.8GB 285 - 2GB.

Οι 295 γενικά έχουν γκάζια αλλά σε παιχνίδια τύπου CRYSIS,GTA4,COD5 και εφόσον παίζεις σε 1920 ή σε 2560 οι 295 σαν κάρτες έχουν micro stuttering. Ειναι λίγα τα 896ΜΒ που έχουν. Και θα σου αναφέρω κι ένα παράδειγμα. Πριν 8 μήνες αγόρασα 2 x GTX260 ME 896RAM. Ετρεχα Crysis σε 1920 με 4ΑΑ. Καπου 32-33 καρέ. Επίσης έκανε 58SEC να φορτώσει. Οταν έβαλα μια 285 2GB μονη της είχα 28-29 καρέ και 47SEC στο φόρτωμα και τα κολληματάκια είχαν εξαφανιστεί. Οι κάρτες ακλοκάριστες εννοείται.

Τωρα αμα θες benchoκατάσταση πάρτες. Αν μπορείς να διαθέσεις και αρκετά χρήματα πάρε και MARS. (<-- το γ@....σα και ψόφησε )

Link to comment
Share on other sites

οι 295 εχουν 1.8GB μνημη φιλαρακι....

με την foxconn εχω ένα θεματάκι μωρε...

τις θεωρώ πολύ τοπ απο θεμα κλοκ και σταθεροτητας τώρα αν κανω λάθως θα βοηθούσε αν καποιος κατοχος έλεγε τα δικά του συμπερασματα....

και θεωρώ πολύ μεγαλο + οτι εχει και μπλοκ για νερο και κανιστρο για ξηρο παγο, αζωτο....

παιδια αν την έχει καποιος θα με βοηθουσε παρα πολυ αν μου ελεγε την εμπειρια του με την καρτα ειτε την μια ειτε την αλλη για την τελικη αποφαση μου....

seaside σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου γιατι δεν ήμουν σιγουρος για το θέμα με τις 295....

τις προτάσεις σου τα τις σκεφτώ μιας και δεν ειναι καθόλου ασχημες....

Link to comment
Share on other sites

οι 295 εχουν 1.8GB μνημη φιλαρακι....

με την foxcom εχω ένα θεματάκι μωρε...

τις θεωρώ πολύ τοπ απο θεμα κλοκ και σταθεροτητας τώρα αν κανω λάθως θα βοηθούσε αν καποιος κατοχος έλεγε τα δικά του συμπερασματα....

και θεωρώ πολύ μεγαλο + οτι εχει και μπλοκ για νερο και κανιστρο για ξηρο παγο, αζωτο....

παιδια αν την έχει καποιος θα με βοηθουσε παρα πολυ αν μου ελεγε την εμπειρια του με την καρτα ειτε την μια ειτε την αλλη για την τελικη αποφαση μου....

Εχουν αλλα ειναι για τον κάθε πυρήνα και επειδή κανουν εσωτερικά το SLI με άλλο καλώδιο τα παχνίδια βλέπουν "μόνο" 896 μνήμη.

Εχεις 4 (με 2 Χ 295) πυρήνες αλλα μονο 896 για τον καθένα οσον αφορά το/τα παιχνίδι/α. Η μνήμη δουλευει MIRROR .

ΟΧΙ συνολικα. Αλλιώς και γώ θα είχα τώρα 295.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.